Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, hogyan tudnám elfogadni magam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kiskorom óta elég nagy önbizalomhiánnyal küszködöm, sosem szerettem ahogy kinézek, mindenkit szebbnek látok magamnál. De a személyiségemet sem szeretem, úgy gondolom, hogy semmiben nem vagyok elég jó, egyszerűen nem szeretem magam. Sokszor nyomasztanak ezzel kapcsolatos régi megjegyzések amiket tanáromtól kaptam. Próbáltam elengedni, de egyszerűen képtelen vagyok rá és hiába mond bárki bármit, nem tudok boldog lenni a bőrömben. Próbáltam ezen változtatni egy 2 hete és láttam változást, boldog voltam, de ma kaptam egy megjegyzést arra, hogy nem sportolok eleget és hogy hát nem vagyok vékony, combos vagyok. Annyira fáj az egész, hogy most nem kívánok semmit enni, egyszerűen hányingerem van magamtól. Mit tegyek?

2019. jún. 13. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az önsajnálaton és önutálaton kívül mit teszel azért, hogy elfogadd magad? Hogyan próbálsz jobb ember lenni, jobban kinézni (kinek mi a jó...)?
2019. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát az önsajnálat nem az én asztalom, kedves #1. Edzek minden nap, viszonylag keveset eszem, igényes próbálok lenni, normálisan öltözködni. Személyiségileg pedig próbálok segítőkész lenni, meghallgatok mindenkit és tanácsokat adok, nem teszem magam a fiúk miatt, őszinte vagyok, ilyesmi.


Mások azt mondják, hogy jó alakom van és szerethető személyiségem, de én nem szeretem ha ezt mondják, ha dícsérnek, mert nehezen tartom magamban, hogy szerintem nem így van és nincs jó alakom, nem vagyok szép és néha unalmasnak is tartom magam.


Hiába mondanak bármit, nem tudom elfogadni magam, és erre keresek megoldást.

2019. jún. 13. 13:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És mit CSINÁLSZ azon kívül, hogy edzel? Tudod, az önbizalom nem fog attól combosodni, ha a gép előtt ülsz. Tűzz ki célokat, valósítsd meg őket, és minden alkalommal konstatáld is a sikert! Az emberi agy remek "találmány". Azt raktározza el, arra emlékszik, ami a túlélés szempontjából lényeges. Ami lényegtelen, azt elfelejti. Amikor belefogsz egy projektbe, megvan az elvárt cél. Ha eléred, az történt, ami várható (elvárt) volt, tehát a túlélés szempontjából nincs jelentősége, ezért az agy nem terheli feleslegesen vele a kapacitását. Kihullik az emlékezet rostáján. Bezzeg amikor valami nem úgy sikerül, ahogy azt elképzelted, az agy azonnal működésbe lép, és elraktározz a történteket, hogy legközelebb ne ess ugyanebbe a hibába. Ennek az egész cécónak egy idő után az az eredménye, hogy csak a kudarcokra emlékezel, és úgy érzed, neked semmi sem sikerül.
2019. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell kitűzni célokat, elérni őket, s időnként, amikor megérdemled, megveregetni saját válladat.
2019. jún. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!❤️
2019. jún. 16. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!