Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kölcsönadtam egy idegennek...

H.Mill kérdése:

Kölcsönadtam egy idegennek pénzt, amit nem akar visszaadni, milyen jogi lépéseket tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Először is: tisztában vagyok vele, hogy mekkora balfék voltam, szóval az ilyen kommenteket kérlek mellőzzük. Az "idegennek" megvan a telefonszáma, a személyijéről egy fénykép, néhány telefonbeszélgetésünket is felvettem. Sajnos szerződést nem kötöttünk... milyen eszközökkel ijeszthetnék rá, hogy végre aktivizálja magát? Mivel "híresebb" ember - egy youtube énekes - ezért a hírnevének bemocskolására is gondoltam, de valami jogi kiskaput szeretnék, amivel tényleg rá tudnék úgy ijeszteni, hogy most már visszaadja a pénzem. Amikor először szóba került a személyijének a fényképes másolata, akkor megnyugodott, amikor mondtam, hogy (még) nem terveztem felhasználni ellene. De ennyi alapján tehetnék feljelentést ellene mondjuk? Vagy valami hivatalos eszközhöz folyamodhatok?

Köszi előre is!



#csalás #kölcsönadás #jogi eszközök
2019. jún. 13. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag semmi hivatalos eszközöd nincs.

Megfenyegetheted hogy feljelented ha nem adja vissza, de nyilván ez csak blöff mert nem tudod.

2019. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb semmilyet.

Ezt hívják tanulópénznek.

2019. jún. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy van egy másolatod a személyijéről, sajnos nem jelent semmit.
2019. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt tanú a kölcsönadásra, akkor van esélyed, hogy ha bepereled, visszakapod a pénzt. Úgy tudom, ezt polgári úton kell követelni. Az összeg nagyságától is függ, hogy érdemes-e. Ha nincs tanú, akkor szivacs. Bár perrel akkor is megfenyegetheted. Minden más illegális és önbíráskodásnak számít.
2019. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédhez fordulj, ne egy fórumhoz.
2019. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Mennyivel húzott le?? És hogy vett erre rà?? Erre nem tudok egyebkent mint mondani csak azt hogy barom vagy. Adjal mar nekem is vagy 110 ezret, mennék vagyonör tanfolyamra😂😂😂
2019. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kellett volna egy írásos megállapodás tanú aláírásával. Ennek hiányában nem tudid bizonyítani, de reménykedhetsz, hogy egyszer visszakapod.
2019. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

E-mail, egyéb elektronikus üzenetváltás felhasználható bíróságon bizonyítékként. Válts vele pár üzenetet, amiből kiderül, hogy mennyivel tartozik és a válasszal ezt el is ismeri.


példa:


Írsz neki:


Szia, megállapodtunk, hogy az XY napon kölcsönadott XY összeget ezen a héten visszaadod? Hol van a pénzem, megállapodtunk, hogy legkésőbb ezen a héten fizetsz.


A lényeg az, hogy egy olyan választ csalj ki belőle, amiben legalább közvetett módon elismeri, hogy tartozik neked az összeggel.


Ha ügyes vagy, akkor olyan választ kapsz, amiben az összeg és a tartozás is bizonyítható.


Ezt már perben felhasználhatod és a javadra fog dönteni a bíróság, ha kétséget kizáróan bizonyítja ez az igazságot.

2019. jún. 14. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mennyi penzrol lenne szo?

Par 10e. vagy par 100e mert nem mindeggy.

2019. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!