Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik jól beszélnek angolul...

Akik jól beszélnek angolul vagy éppen hogy megértik az olvasottakat/hallottakat kinek mennyi időbe telt eljutni arra a szintre ahol most tart?

Figyelt kérdés
Írd le milyen szinten vagy és mennyi időt tanultál hogy eljutottál addig
2019. jún. 13. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:

4 év gimnázium.

3 év szünet.

Utána nekiálltam képezni saját magam. Filmek, meccsnézés, fórumozás, majd könyvek.

Tavaly meglett a B2 92%-kal, év végére tervezem a C1-et.

Ha megvannak az alapok, önszorgalomból sokáig el lehet jutni.

2019. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felsőfok + szaknyelv. Rengeteg idő volt. Kb 6 év iskolán kívüli nyelvtanulás, abból lett középfokú nyelvvizsgám. Onnan a felső igazából csak rutin és szókincs, nem hagyományos tanulás. Munkahelyen is kellett használnom plusz sokat olvasok angolul (és itt nem csak az internetet értem, hanem regényeket), illetve a napi film adagom is angolul nézem. Azt viszont nem tudnám számszerűsíteni, hogy mennyi idő volt ez a második lépcső - 22 éve csináltam a középfokot, szóval annál nem több :).
2019. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy kb. 5 éve volt az, hogy újrakezdtem, tehát összesen kb. 9 év volt. Aki céltudatosabb, annak ennél sokkal gyorsabban mehet.
2019. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szüleimnek hála négy éves korom óta tanulok angolul, most 18 vagyok. Néha már angolul is gondolkodok. A gimnáziumban kb már semmi újat nem tanultam, szóval olyan 10 év
2019. jún. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8 évig tanultam angolt az iskolában, de akkor ugrott nagyot a szintem, amikor már elvégeztem a sulit és csak filmeket, sorozatokat néztem angolul, könyveket olvastam, játszottam. Középfokról felsőfokig jutottam 2-3 év alatt ezzel a módszerrel. Utána olyan munkahelyem lett, ahol aktívan kellett használnom minden nap, ez is sokat dobott rajta. Amikor angol nyelvterületre költöztem már folyékonyan beszéltem, de azóta már anyanyelvi szinten megy.
2019. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én kb B1es szinten voltam, amikor egy skypeon tanított tanárra rátaláltam, ő 15 óra alatt megértette velem a nyelvtant és az angol szórendet, megtanított arra, hogyan kell eredményesen tanulni az angolt. Azután napi 3, 4 óra önálló tanulással most tettem le a felsőfokú nyelvvizsgát. De a B1es szintig kb 20 év kellett, a B1 ről pedig a felsőfokig jutottam kb fél év alatt.
2019. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Laylah ***** válasza:
3 év gimnáziumban (ebből két év fakultációval), 5 év szünet, fél év egyetemen, két év Anglia.
2019. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Laylah ***** válasza:
Ja, a szint. Angliában megértettem másokat és megérttettem magam, mostani munkakörömben napi szinten írok angolul leveleket, újabban angol nyelvű telefonkonferenciákon is részt veszek (fél éve vagyok itt). Nem 100% a megértésem a hallott szöveget illetően, akcentustól, hangminőségtől, sebességtől, szakmai fogalmaktól függően változik 60-95% közt, viszont bármit elolvasok, megírok, elmondok.
2019. júl. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!