Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lesz sok autistából...

Miért lesz sok autistából tömeggyilkos?

Figyelt kérdés

Ez a cikk azt írja, hogy a tömeggyilkosok 28%-a autista gyanús.


[link]


Tehát miért is?


A, Mert az autisták hajlamosak a tömeggyilkolásra


vagy


B, A társadalom hajlamos addig nyúzni az autistákat ameddig tömeggyilkolásba nem kezdenek.



2019. jún. 14. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Az autistáknak a társas kapcsolatokkal van baja. Befelé fordulnak, másokkal nem tudnak együtt érezni. Ha tényleg ilyesmire vetemednek, akkor valószínűleg nem érzik át, mit tesznek a másikkal, és nincs bennük könyörület.
2019. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Ugyanannyi egészséges ember is lehet tömeg gyilkos. Egy autistánál is kihozhatja valami ha ilyet megtesz.

De én mint enyhén autista,ês kêt autista kisfiú anyukája,elmondom,hogy ez nekem kicsit hihetetlen,mert mi minden szabályt keményen betartunk. Csak egy pêlda a sok.közül. zebra nêlkül nem megyünk át az út másik oldalára. Azt is tudjuk,hogy nem szabad embert ölni. Most csak magamról és a családomról beszélek,így ebből indulok ki.

Az pedig,hogy nem érezzük át más fájdalmát,csak addig tart amíg mi is meg nem tapasztaljuk ugyanazt. Mikor iskolás voltam,több osztály társamnak is meghalt az apukája.mindenki sajnálta a gyászolókat,én azt sem tudtam ilyenkor hogy kell érezni. Mikor nekem is meghalt az apukám,onnantól tudtam átérezni ezt az egészet.

Tehát nem hinném hogy több gyilkos lenne köztük,mint más emberek közt.

2019. jún. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Amit írsz, nem helyes logikailag.


"a tömeggyilkosok 28%-a autista gyanús"


Most tegyük félre, hogy eleve a "gyanús" nem egyenlő azzal, hogy diagnosztizáltan, valóban autista.Annak a vizsgálatát is tegyük félre, hogy ez a statisztika honnan származik, mennyire megbízható - ragaszkodjunk csak magához az állításhoz, mintha ellenőrzött tény lenne.


Azt állítjuk, hogy a a tömeggyilkosok 28%-a autista (gyanús). Ebből sehogyan sem következik logikailag, hogy "sok" autistából tömeggyilkos lesz, persze lehet azon vitatkozni, hogy mi a sok, de még ezen szám alapján is a tömeggyilkosok 72 százaléka neurotipikus, szóval értelmesebb feltenni azt a kérdést, hogy "miért olyan sok a neurotipikus tömeggyilkos". (Persze ha a népességen belüli autista/neurotipikus arányt is figyelembe vesszük, kiderül, hogy kb. egyforma eséllyel lesznek tömeggyilkosok.)


Azt sem tudjuk, hogy az összes autistának hány százaléka lesz tömeggyilkos (erről a szám semmit nem mond), de tekintve, hogy a tömeggyilkosság ritka jelenség (főként Európában még ritkább), és hogy ezen ritka eseteknek mindössze 28 százalékában gyanítható hogy autista az elkövető, valamint azt figyelembe véve, hogy jelen becslések szerint minden 68. ember érintett az autizmusban, könnyen belátható, hogy az autistáknak nagyon kis százaléka (és a neurotipikusoknak is nagyon kis százaléka) kezd el tömeggyilkolni.


Szerintem több értelme lenne olyan kérdéseket feltenni, hogy:


Vajon más okból lesz egy autista tömeggyilkos, mint egy neurotipikus? Esetleg ugyanolyan okok állnak a háttérben? Ha van különbség, akkor mi?

2019. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
Az autista a nem befogadó csoportokban kívülálló. A legkönnyebben őket közösítik ki. Kiközösítettből könnyebben lesz tömeggyilkos.
2019. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sokan bátsák az austitákat nem tudom miért ,de ez a neurotipikus emberek hobija vagy nem tudom.

Sajnos nagyon sok autista esik át a suliban bántalmázáson mint fizikailag mint testileg.

Nem csodalnám ha valamelyik 20-30 évig tartó megalásztatás,bántas után be katana.

Ezen nektek neurotipikus embereknek kellene változtatni.

Nagyon sokszor hallani,hogy a fiú vissza ment az iskoájába fegyverel es lövöldözöt.

Senki nem teszi föl magában a kérdést hogy miért.

Éveken keresztül tartó megaláztatások és bántások miatt.

Nem elég ,hogy más vagy,hogy tudod nem lesz annyi lehetőséged az életben mint egy egéséges embernek még meg is alázak szegényeket és báncsák őket.

El kellene gondolkozni sok neurotipikus embernek ezen ,hogy éppen lehet ,hogy miata lett valakiből tömeg gyilkos.

Amugy sok autistát ismerek akit bántotak a suliban meg egész életében és még sem lettek tömeg gyilkosok a cikk szerintem téved.

És a b választászt mondanák a sok bántás sebet hagy.

2019. júl. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
#5 Igen, ezek az iskolai lövöldözők a bántalmazás miatt lesznek tömeggyilkosok, nem azért, mert a problémáikat pisztollyal és mészárlással oldják meg. :DDDDD
2019. júl. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!