Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pszichológus milyen eszközök...

A pszichológus milyen eszközökkel tudja a gátlásokat levetkőzni rólam?

Figyelt kérdés

2019. jún. 16. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kene ilyen pszichologus.
2019. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően te tudod magadról, de ebben a pszichológus sokat tud segíteni, támogatni benne.

Alapvetően abban tud segíteni, hogy az ún. korlátozó hiedelmeidet (így nevezik azokat a jellemzően kisgyerekkorban belénk táplált gátlásokat, amik tudattalanul meghatározzák a viselkedésünket) segít tudatosítani - és ha tudatosul, akkor már nem hat rád! Mert lehet, hogy 3-4 éves korban elhitted a szüleidnek/nevelőidnek, hogy valami gáz, indoklás nélkül, csak mert tekintélyszemély mondta... de felnőttként ezzel már nem tudsz azonosulni, megérted, hogy értelmetlenek a tiltások és gátlások. A gond az, hogy a tudattalanhoz nem férsz hozzá egyedül, nem tudod felszínre hozni ezeket a beépült tartalmakat. Ehhez kell a szakember, hogy segítsen felszínre hozni és képes legyél szembenézni velük.

2019. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amit #2 írt, valamint: rámutathat arra is, hogy választhatsz más utat is problémák megoldására, nemcsak egyféleképpen lehet problémákhoz hozzáállni (aki gátlásos, vagy tart bizonyos helyzetektől, gyakran nem lát több utat)... Elég sokféleképpen tudnak segíteni, egyénfüggő, módszertől is függ meg sokminden mástól is.
2019. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egész csak körítés. Egy dolog miatt gyógyulsz meg: figyel rád, meghallgat, és úgy érzed fontos vagy. És ha egy ember mutatta neked értékes ember vagy, szerrthető akkor ezt már elhiszed másról is.
2019. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nen feltétlenül azért (szerintem), ismer módszereket, készségeket a traumák feldolgozására, érzelmek kezelésére, útmutatásra. Vannak könyvek, melyeket pszichológusok írtak, melyekben teljes mértékben, anonimizált módon, leírnak eseteket és hogy miként zajlott a megoldás például.
2019. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nekem azt irta privat,hogy : takarodj. De miert?... mivel banthatam meg?...
2019. jún. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
# 4: Részben ez is igaz. De csak részben! Azért egy terápia ennél sokkal-sokkal többről szól. (Ha jó.)
2019. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!