Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted mi az emberi élet...

Szerinted mi az emberi élet értelme és célja?

Figyelt kérdés

Akár hívő, akár nem hívő, de szerintetek mi az emberi élet célja és értelme?

Légyszíves írjátok le árt is, hogy vallásosak vagytok-e, és ha igen, milyen vallás?



2019. jún. 16. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Értelme nincsen, a célja pedig az, hogy az ilyen kérdések alatt biblia-idézeteket vagdossanak egymás fejéhez :)
2019. jún. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az életnek a boldogság ad értelmet! Az a felhőtlen, valódi boldogság, amit nem az apró örömök és javak halmaza ad, hanem a lélek szabadsága! Mikor nem vagy elkötelezve semminek és senkinek!

Csak a boldogtalan ember rágódik az élet értelmén, és célokat tűz ki magának, amit soha el nem érhet! Ha még is elér némi sikert, azt hiszi hogy boldognak érzi magát, De ez nem az a valódi boldogság!

2019. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#1 nem keresztény szemmel akarok vitatkozni erről, hanem mint ember, függetlenül attól, ki milyen vallású.
2019. jún. 16. 13:58
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 Hogyan lehetne az ember lelke szabad, egy ilyen posztkádárizmusban? Egy olyan világban, ahol minden arról szól, hogy a rendszernek (ez esetben a miniszterelnöknek, illetve az ő pártjának) legyen jó, a többiek helyzete nem számít?

Hogyan legyen szabad lelkű az ember, ha látástól vakulásig dolgozni, tanulni kell azért, hogy tudj venni magadnak egy hónapra elegendő élelmiszert? És akkor a család többi tagja nem jutott élelemhez...

Nem azt mondom, hogy szegények az emberek. Az előző mondatom kis túlzás volt, tudom. De az, hogy külföldön minden jobb. Itt meg örülsz, ha a kórházban egyáltalán ellátnak. Márha ellátnak persze...

Ilyen körülmények között kell élnünk, és legyen szabad a lelkünk, meg legyünk boldogok...

2019. jún. 16. 14:05
 5/12 anonim ***** válasza:

Pár embert már meg kérdeztem erről és ők nekem azt mondták boldognak lenni és megvalósítási egy olyan dolgot amiben segítik a világot.


Lehetek negatív de én mostmár csak pozitív vagy de szerintem semmi értelme nincs de ez csak az én véleményem, most annyi értelmét látom hogy másoknak segítsek és boldognak lássam őket, persze az is számít hogy magamat is boldognak lássam, adni az embereknek.

2019. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként amit a 2# válaszolónak írsz hogy alig tudsz ételt venni,erre van egy megoldás ha van földed, meg kell saját magadnak termelni és sokkal jobb is lesz az íze, plusz nem kell meg venni, aki akar valamit és tesz is érte az bármit meg tud csinálni.
2019. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogy dolgozzál, adózzál, a maradék pénzed meg baxd el dolgokra, amikre nincs szükséged, hogy az elitnek minél több pénze legyen.
2019. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1, Mo.-n teljesen más, mint a világ más részén. Mo. ebben is egyedi;

2, Kiteljesedni;

3, Ateista.

2019. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6 Persze, ez is egy megoldás, de miért nem lehet normális fizetést biztosítani az embereknek, és miért nem tudják normális áron eladni a termékeket?

Én személy szerint egyébként szívesen költöznék farmra, hogy magamnak megtermeljem amit kell, de itt megint szóba jön a pénz. Egy gazdálkodásra alkalmas telek nagyon drága, és akkor még kellenek eszközök is.

És ahogy azt ugye mondtam, Magyarországon a fizetések többsége nem elég egy ilyen farm megvételére.

Természetesen külföldön megint más a helyzet. Ott gazdálkodni sem kell, mert alapból jó fizetést kapsz.

Magyarországon pénz miniszterelnökünknek hála, a stadionokba megy, a fizetés meg rengeteg helyen alulmaradott.

És egyébként felteszem a kérdést:

Ha a fizetése sok embernek ilyen alacsony, a stadionokba a belépő pedig marha drága, akkor hogy akar belőle jó pénzt beszedni?

A stadion önmagában nem rossz ötlet, de nem kell nem tudom hány stadion, és növelni kéne a fizetést is, hogy egyáltalán el tudjanak menni meccsekre, és fizessenek sok pénzt (az államnak) a belépőért.

2019. jún. 16. 17:00
 10/12 anonim válasza:
Szerintem az, hogy boldog és tartalmas életét éljünk, hogy segítsük egymást és, hogy a magunk elé kitűzött célokat megvalósítsuk. Próbáljunk meg mindent megtapasztalni és ne egy burokban éljük le az életünket.
2019. júl. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!