Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Veleszületett gátlásosssággal...

Veleszületett gátlásosssággal van értelme pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 16. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Mindenképp többet ér mintha semmit nem tenne az illető azért hogy segítsen magán :) csodára is lehet várni de talán a pszichológus többet segít
2019. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, mert tud segíteni.
2019. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

És az min segítene?


Attól lesz jobb tested, több lóvéd, nagyobb szerszámod,...?

2019. jún. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Igen.Veleszületett?Az milyen?Nem tudok elképzelni egy gátlásos csecsemőt.
2019. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sincs veleszületett gátlásosság, az a tapasztalatok révén alakul ki. Akár az anya-gyerek kötödés, anya elérhetősége, szülöi modell volt hibás, a pszichológus segít kideríteni, helyes önértékelést elérni.
2019. jún. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Igen,megéri. Én vagyok az élő példa rá.

De! 1-2 dolgot tudnod kell:

1. JÓ (!) pszichológust kell találni. Nem mindegyik az.

2. Idő kell,míg a terápiának hatása lesz az életedre. Türelmesnek és elkötelezettnek kell lenned. A változás nem rögtön fog 1-2 héten belül eljönni. Szerintem minimum 1 év kell rá.

2019. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

A pazichologus csak a penzed szivja el. 30-40 ezer/alkalom es semmit se mond.


A sporttol vagy a pszichologustol lesz jobb tested?


A fodrasztol vagy a pszichologustol lesz jobb hajad?


A plsztikai sebesztol vagy a pszichologustol leszel szep??


Ezt fontold meg.


Egy ev pszichologus dijbol mindharomra telik!!!!

2019. jún. 17. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amit árakról írtál, az nincs így.

Nem érted a lényegét, miként segít egy pszichológus, de utána tudsz olvasni, ha van kedved hozzá, hogy bővítsd világképedet és ne az előítéleteid beszéljenek.

2019. jún. 17. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:

Veleszületett?? Nem sírtál fel a szülőszobán, vagy mi?:) Viccet félretéve, ha "mióta az eszemet tudom", azaz legalább 4-5 éves korod óta, akkor az gyakran több éves terápiát igényel (tekintve hogy a személyiséged alapjainál is problémák lehetnek). Ha azt veszed, hogy az egész hátralevő életedet akarod kiváltani, akkor nyilván érdemes. Persze minél fiatalabb vagy, annál esélyesebb, hogy valamennyire magától is rendeződik, de többnyire csak részben.


Viszont mielőtt belevágsz egy hosszú távú terápiába, nem árt tájékozódnod róla, hogy miről szól egy ilyen. Ez pl. egész jó összefoglaló, bár ilyen formában szerintem inkább 25 fölöttiekre igazán érvényes:


[link]

2019. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!