Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek vannak olyan...

Szerintetek vannak olyan emberek akiknek az okoz örömet ha másokon segíthetnek?

Figyelt kérdés
nem tudom van-e manapság még ilyen, illetve mennyire normális ez egy ilyen világban ami önzőségre nevel mindenkit
2019. jún. 19. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Te valami sötétkamrában élsz? Igen, a legtöbb embernek örömet okoz ha segíthet másokon.
2019. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerencsére vannak.
2019. jún. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Hát nem sokan😅
2019. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak.
2019. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, engem úgy neveltek hogy adni jó, segíteni jó. Ilyenkor kicsit elszomorodok a hasonló kérdések láttán.
2019. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a szeretetszolgálatok és segélyszervezetek miből élnek?
2019. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki önző. Az is, aki segít másoknak. Én segítek másoknak, mert jó érzés, és jó embernek hihetem magam. Ez önző dolog.
2019. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

igen vannak, pl én is ilyen vagyok, de már dolgozom azon, hogy végre önző legyek


mindennek oka van.

2019. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Altruista:



Az altruizmus populáción belüli, egyedek közti interakció, mely során egy egyed akár saját kárára is segíti egy fajtársát. A viselkedésforma előfordulási gyakorisága nagyjából egyenes arányban áll a genetikai hasonlósággal, így leggyakrabban az egy családba tartozó egyedek közt nyilvánul meg. Rokonsági kapcsolat nélkül is előfordul, ami evolúciós szempontból a reciprokális altruizmussal magyarázható.


A rokonságbeli altruizmus az önfeláldozás legmagasabb szintjéig terjedhet. Jó példa erre a Stegodyphus pókok által gyakorolt matrifágia, mely során a kikelő utódok megeszik az anyát. Közvetlen rokonsági kapcsolat esetén a Wright-féle beltenyészeti koefficienssel való számolással (jótevő kapcsolati koefficiense a haszonélvezővel + haszonélvező nyeresége - jótevő vesztesége) pozitív értéket kapunk. Ez azt jelenti, hogy összességében az utódok fitneszének növekedése megéri az anya áldozatát. Amennyiben az egyenletre kapott eredmény nem pozitív, az interakció nem játszódik le.

2019. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!