Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Skandináv népek tényleg így...

Skandináv népek tényleg így élnek?

Figyelt kérdés

Az a megfigyelésem a skandináv népekkel (itt főleg svédekre és dánokra gondolok de szerintem a norvégok is ilyenek), hogy valahogy olyan boldogok, jó életük van.

Szóval egyrészt, van pénzük drága cuccokra, utazni, éttermekbe járni.

Valahogy eléggé társasági életet élnek, nagy baráti társaságok, eljárnak szórakozni, szerintem akik ott boldognak tűnnek például családok és szerelmes párok, azok tényleg boldogok és nem megjátsszák magukat.

Meg olyan stílusosak is. Öltözködésbe, főleg a nők, a lakberendezés terén (az sem véletlen szerintem, hogy a JYSK dán és az IKEA svéd).


Jól látom vagy nem ilyen egyszerű?

Én egy svédet ismertem közelebbről, illetve neki az ismerőseit de én magam nem laktam soha Svédországban. De ha egy vadidegen ember instagramját nézem, akkor is ezt látom.

Meg sokszor a kutatások meg felmérések is a dánokat tartják a legboldogabbnak.


Aki lakott Skandináviában, ebből mennyi igaz?

És ha tényleg ilyen boldogok meg szórakoznak, optimisták, mi ennek az oka?


2019. jún. 20. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én még indexen olvastam egy hosszabb cikket egy házaspártól akik kb. 15 év után költöztek vissza Svédországból Magyarországra. Az ő leírásuk alapján az emberek bár udvariasak, ugyanakkor ridegek is. Senkivel nem tudtak semmi személyesről beszélni mert mindenki attól fél, hogy megsért valakit. Azt mondták az agyukra ment, hogy mindenki csak a horgászásról és a túrázásról tudott beszélni és senkit se ismertek meg igazán mialatt ott éltek. Persze attól még elhiszem, hogy boldogak, én igazából szeretem az ilyen embereket. Eléggé konfliktuskerülő vagyok és számomra érdektelen a pletykálgatás. TV műsorok 99%-át se bírom nézni mert egyszerűen nem érdekel, hogy ki hogyan éli a magánéletét.
2019. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Boldog akinek a böség megadatik,bármilyen formában a világban.
2019. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Távolsagtartoak, a gyerekeikkel is. Ha felnonenk a gyerekek, a kapcsolat még lazább lesz, pontosan ellentéte az olaszok osszcsaladi eletformajahoz képest.
2019. jún. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Amúgy akkor miért tűnik úgy, hogy társaságkedvelőek? Én, akiket svédek közül ismerek, azoknak szerintem csomó ismerőse, haverja van, elmennek étterembe együtt, nyaralni együtt. Mindig ilyen képeket látok róluk facebookon is meg instagramon is. De ahogy beszéltem egyikőjükkel, meg amennyire megismertem, abból is ez derült ki.


Vagy akkor lehet van pár kivétel és ennyi?


Az is érdekes nekem, hogy ők miért ilyenek egymással, távolságtartóak? Nem szeretik úgy például a gyerekeiket vagy akárkijüket vagy szeretik de egyszerűen ők ilyenek?

A szerelmi kapcsolatok is ilyen hidegek náluk?

2019. jún. 21. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!