Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 30 éves nőként teljesen új...

30 éves nőként teljesen új élet a nulláról? Normális hogy félek? Hogy tudom a lenti helyzetet kezelni?

Figyelt kérdés
Októberben lesz 1 éve hogy egy bántalmazó(lelkileg) kapcsolatból kiléptem. Viszont a munkahelyemen kívül semmim nem maradt. Örültem hogy megszabadultam tőle. Most anyuval élek együtt de ő is egy zsarnok. Folyamatosan rám telepszik és dirigál hogy mikor mit csináljak,mert neki joga van hozzá, mert nála lakom. A rezsit fizetem, magam körül rendet tartok, kajámat, ruhámat, mosószeremet stb. én fizetem. Alig tudok a saját életemmel foglalkozni mert vele kell. Mondtam neki szépen és csúnyán is hogy ez így nem jó. De lenéz és kiröhög h semmire nem vagyok jó. Egyenlőre nem tudok elköltözni, de már keresek jobban fizető munkát csak olyan lassan haladok.

2019. jún. 23. 10:05
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És attől is tartok hogy anyu miatt soha nem lesz normális kapcsolatom, mert melyik igazi férfi viselne el egy ilyen anyóst, aki mindenkit alázni tud csak.
2019. jún. 23. 10:09
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát,addig bird ki anyádnál,míg nem találsz valami albérletet stb.. De beszélhetsz is vele. Szerintem még bármi lehet az életedben párkapcsolatok terén,szóval ezt se add fel.
2019. jún. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"És attől is tartok hogy anyu miatt soha nem lesz normális kapcsolatom, mert melyik igazi férfi viselne el egy ilyen anyóst, aki mindenkit alázni tud csak."


Ezen ne aggódj. A család kategóriában naponta minimum 15 olyan kérdést lehet találni,hogy "Mit kezdjek az anyóssal/apóssal?" vagy "Utál az anyósom,mit tegyek?",mégsem szakítanak.

2019. jún. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Dirigálni lehet,de attól még ignorálhatod.Úgysemtehet semmit,max, kidob.Rokon,barát,ismerős akinél meghúzhatod magad?Nagyon olcsó albérlet?
2019. jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Rokon van a Nagyim. Barátokból is van 1-2 mert takarítást tartottam hogy a haszon barátokat és kétszínű, negatív embereket amennyire lehet kizárjam az életemből. De végső esetben mennék máshoz. A saját lábamon szeretnék megélni.
2019. jún. 23. 10:33
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy normális, hogy félsz! Ez nem baj, ha ennek ellenére képes vagy változtatni. Az, hogy kiléptél a bántalmazó kapcsolatból, azt bizonyítja, hogy erős vagy, légy büszke magadra ezért.

Fontos lenne, hogy minél hamarabb kiszakadj anyukád mellől, mert a leírásod alapján úgy tűnik, ő csak vissza akar húzni (talán a saját nyomorát éli ki rajtad, nem akarja, hogy neked jobb legyen, mint neki, ami végtelenül szomorú, ha egy anya teszi).

Kívülről nézve számodra az a legnehezebb, hogy mivel anyukádtól nem kaptál feltétlen elfogadást és szeretetet, hajlamos lehetsz ilyen kapcsolatokat keresni (lásd az előző, szintén lelkileg gyötrő kapcsolatodat). Nagyon jól tetted, hogy leépítetted az ártó baráti kapcsolataidat. Van egy barátnőm, aki hasonló szülői környezetben nőtt fel, ő sajnos a kapcsolataiban újra és újra belemegy az alárendelt szerepbe, mert bár egy független nő, mégis nehezen hiszi el magáról, hogy szerethető… Ne ess ilyen hibába, azoknak a véleményére adj csak, akik elfogadnak, jót akarnak neked.

2019. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Dolgozom rajta ezerrel. Sokszor nem könnyű. Sokat adnak a szavaid :)
2019. jún. 23. 10:51
 8/16 anonim ***** válasza:
Az anyós miatt ne aggódj, az anyós viccek nem véletlenül léteznek, a legtöbb ilyen. Egyelőre költözz el. Ha csak egy szobát tudsz fizetni, akkor is. Nagyon sokat számít lelkileg.
2019. jún. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem, "nem szedtem össze",mert nincs szükségem valakire. Csak azért nem lesz párom, mert "valaki" legyen. 😉
2019. jún. 23. 11:27
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha már kihangsúlyoztad, hogy nőként milyen a dolog, akkor elárulom, hogy könnyebb, mint férfiként. Ha férfi lennél, ebben a helyzetben esélytelen lenne barátnőt találnod. Nőként viszont simán találhatsz olyan férfit, akivel összeköltözhetsz.
2019. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!