Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az ember társas lény,...

Ha az ember társas lény, miért van ennyi magányos, befelé forduló ember?

Figyelt kérdés

2019. jún. 26. 09:21
 1/5 Halmai Annamária ***** válasza:
0%
Mert lusták változtatni magukon és imádják sajnáltatni magukat.
2019. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem egyforma mértékben vagyunk társas lények. Van, akinek kell, hogy naponta 25 ember körülzsongja, más meg annak örül, ha hetente 2x3 órát van társaságban.
2019. jún. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én régen "társasabb" lény voltam, de sajnos nagyon sok csalódás ért, legjobb barátnők kezdtek ki a párommal, sokan csak akkor kerestek, mikor szükség volt valamire vagy épp siránkozni akartak de soha annyit nem kérdeztek, hogy én hogy vagyok, inkább leredukáltam az embereket. 1-2 igaz barátom van a páromon kívül, velük sajnos nem sokat tudok találkozni munka miatt, de inkább ez, mint egy újabb csalódás.
2019. jún. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A digitális kor vívmányai a felelősek ezért, - mert arra sarkallja az embereket, hogy lehetőleg ne gondolkozzanak, mindent a netről vadásszanak le, sőt, van, akinek a notebook a szexuális cimborája is. Menet közben megfeledkeznek arról az emberek, hogy a notebook nem szól egy emberi szót sem az emberhez és nincsenek érzései.
2019. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Doros ***** válasza:

"Az ember társas lény" nevezetű szólás tökéletes közhely, és semmi alapja nincs.

Arisztotelész Politika c. művéből terjedt el, de hibásan.

[link]

Erről az oldalról idézek:

"Az állam neme, felsőbb kategóriája szerint közösség vagy társulás. Az ember pedig természeténél fogva hajlamos a társulásra, az államba tömörülésre, azaz az ember zoon politikon (kb. „közösségi élőlény”)."


Ez nem ugyanaz, mint a társas lény. Az állammá szerveződés nem partnerkapcsolat, és nem is baráti kör építése.


Mégis, emiatt a félreértelmezés miatt sajnálják (jobb esetben nem értik) azokat, akik kevésbé igénylik a társas kapcsolatokat.

És még egy észrevétel: aki befelé forduló, az nem feltétlenül magányos.

2019. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!