Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet megállapítani,...

Hogy lehet megállapítani, hogy valakinek tényleg pánikrohama van, vagy csak megjátssza?

Figyelt kérdés

Az, hogy el kezdi kapkodni a levegőt, lehet valós pánik is, meg ezt kb. én is tudom produkálni. Van egy kollégám, aki ha megpróbálod számonkérni, mindjárt idegbajoskodik, hogy aztán abba is hagyjuk a számonkérést, mert hátha tényleg...

De így tök könnyű kibújni minden felelősség alól.


(Elnézést, ha valaki olvassa ezt, aki tényleg pánikbeteg, nem róluk szól a kérdés.)



2019. jún. 26. 18:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

Amikor nekem volt pánik rohamom kb így nézett ki:


Először elkezdem érezni, hogy gyorsabban ver a szívem, melkasi fájdalom, nem tudok nyelni.


Közben egyre nehezebben beszélek, csak szavakat tudok kimondani.


Elkezdek sírni és kicsit összeesek. Többnyire a földre leülök.


És ilyen állapotban maradok pár percig. Nem tudom megmagyarázni mi van velem, mert szó szerint nem tudok beszélni a levegő kapkodás és sírástól.


Majd szépen lassan lenyugszik.


Egy ilyen rohamomat nem nagyon lehet megjátszani, de lehet vannak lightosabb verziói, de olyan még nem volt velem, de szerencsére már ilyen sem legalább 2 éve.

2019. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Hát, nem tudom, az általam ismert, pánikbetegnek diagnosztizált emberek egyike sem kapkodja a levegőt, szimplán rosszul lesznek (lezsibbad a karjuk, szúr a mellkasuk, stb.).

Nem lehet jelezni az üzemorvosnak a problémát? Ha a munkavégzésében gátolja, akkor mindenképp érdemes lépni.

2019. jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%

A pánik roham nem életveszélyes állapot, csak rossz. Egész nyugodtan vonjátok felelősségre ha kell, és ha valódi, akkor majd eljut egy olyan szintre amit már nem lehet megjátszani.


Pár hónapja néztem csak utána milyen is egy pánik roham. Kiderült, hogy évek óta vannak, időnként heti többször is. Sose vettem komolyan, elmúlik. Kell hozzá egy kis önkontroll, aztán annyi. Ha meg tényleg nagyon rossz, általában már egyedül vagyok, és akkor meg azért mindegy.

Így is, úgy is elmúlik magától.

2019. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszi, első! És mikor jön ez, ha felidegesedsz? Vagy mi hozza elő?
2019. jún. 26. 19:01
 5/25 anonim ***** válasza:
49%

4# Nekem ritkán volt, mert nem voltam pánik beteg, csak kórosan szorogtam és pont kialakulóban volt a betegség.


Azaz kb 1 év alatt volt 4 vagy 5 ilyen eset.


... és nem tudtam semmihez sem kötni.


Egyszer angol órán, miközben unatkoztam és gyorsan szoltam a mellettem ülő legjobb barátomnak, hogy mindjárt elájulok és úgy cipelt le miközben sírtam az orvosiba.


Volt hogy az autópályán anyósülésen, megint semmit kiváltó ok nem volt.


1x kényelmetlenűl éreztem magamat egy picit a lakásban ahol 4 másik emberrel laktam egyetem alatt Hollandiában és akkor, de ott sem volt extrém dolog ami kifejtette volna.


Volt, hogy csak a laptopom előtt ültem és hírtelen elkezdett fájni a mellkasom megint pánikroham.


Stb...



Szerintem nekem a mellkasfájdalom hozta elő és kicsit ráfókuszálok és elgondolkozom, hogy "Vajon szívroham?" és ettől egyre jobban félek, amitől a fájdalom és nyugtalanság plusz vérnyomáson megnő és ... megvan a pánik roham...

2019. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csengett a fülem, elsötétült minden, hevesen dobogott szívem, és nem volt erő a testemben.
2019. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. jún. 26. 19:23
 8/25 anonim ***** válasza:
49%

3-as

Tudod mikor volt neked pánikrohamod! Soha! Nagyon el vagy tévejedve, ha azt hiszed többször is volt. Ha lett volna, nem ilyen lazán írnál róla. Persze sok fokozata van, és az emberek elég sokféleképpen élik meg. De tuti, hogy nem volt semmiféle pánikrohamod!

2019. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%

Hát, egykori pánikbetegként (pszichológus segítségével gyógyultam ki, több éves terápiával) van némi tapasztalatom. Nem tartom kizártnak, de szerintem extrém ritka az, hogy valaki egy konkrét szituációban, egy másik ember viselkedése/számonkérése miatt kap rohamot... az leginkább csak úgy JÖN... a legváratlanabb helyzetekben, látszólag semmi közvetlen kiváltó oka nincs, mivelhogy nagyon mélyen, a tudattalanban rejlik az ok.

Amiről te írsz, az inkább valamilyen stresszreakció, de mindenképpen érdemes lenne foglalkozni vele, nem pedig kifogásként használni.

2019. jún. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
46%

Vagy csak nem sírok mindenért. Amikor az ember kimeredt szemmel remeg a sarokban, képtelen felkelni, mert nincs semmi ereje, nem kap levegőt (pedig vesz), a könnyei folynak és retteg ok nélkül, az azért lehet, hogy hasonlít kicsit a pánik rohamra. Nem számolom, hány ilyen volt és lett is volna még akár munkahelyen is, de ott mielőtt eljutottam volna eddig, tudatosan csillapítottam le magam. Igaz remegve, légszomjjal, alig állva a lábamon, de kibírtam hazáig. Otthon már nyugodtan szenvedhetek, de csak szép csendben.

De ja. Fogalmam sincs. Milyen igaz.


Ettől független olvass el pár orvosi cikket, én is azt tettem és onnan veszem, hogy nem életveszélyes állapot, csak rossz. Kinek, mennyire. Na meg kinek mennyi a tűrése.


Ami viszont egy ilyen messziről is gyanús kollégát illet, no őt nem érdemes kímélni, mert szinte biztos, hogy erre játszik rá.

2019. jún. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!