Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gazdag szülők gyerekei, ti...

Gazdag szülők gyerekei, ti boldogok meg kiegyensúlyozottak vagytok?

Figyelt kérdés
Én egy kis egyszerű nagyon nagyon átlagos magyar családból származom. Van egy kis 73 négyzetméteres lakásunk ahol 4en lakunk, van egy 10 éves autónk, elmegyünk ritkán nyaralni a Velencei- tóhoz vagy a Balatonra. Lényeg a lényeg nem vagyunk szegenyek de rengetegszer volt már olyan, hogy ruhát, telót, vagy bármi mást nem kaptam meg azzal az indokkal, hogy nekünk ez nagyon drága, ez nem a mi pénztárcánk. Az évfolyamomban van egy srác. Tudomásom szerint egy hatalmas 250 négyzetméteres családi házban laknak 4-en, újszerű Mercédesz GLE Coupe-val viszi az anyja a suliba,minden iphone, Calvin Klein, Helly Hansen , Armani és stb. holmiai vannak és sokat utazik.Nemrég pedig kapott egy lakást Debrecenben , mert oda szeretne egyetemre menni és előre megkapta.Osztálytársainak dicsekedett ezzel tesin. Nem vagyok hülye és nyilván nem fogok odamenni és megkérdezni, hogy figyelj már te boldog vagy, hogy pénzes a családod, ezért névtelenül aki hasonló anyagi helyzetben él az árulja már el milyennek érzi az életét, és mennyire boldog? Vagy aki ismer ilyet? Én ilyen kis egyszerü emberként annyira boldogtalannak és monotonnak érzem az életem, bár a pénz nem boldogít de örülnék ha többet utaznánk, esetleg egyetemista koromban lenne pénzünk albérletre.
2019. jún. 27. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Az én szüleim kicsit többet rakhattak le az asztalra mint a srác szülei, abból a szempontból, hogy ők nem Calvin Cleint vesznek maguknak, meg Mercedest, hanem több száz millio körüli összegekre kell gondolni.


Nos. Sose pazaroltunk. Sose kaptam designer ruhát, sőt, TURIBOL vannak jó cuccaim.

Életemben egyszer nem mondtam senkinek hogy milyen anyagi helyzetük van, ezzel dicsekedni nettó pofátlanság.


De hidd el, a gazdag ember nem költ haszontalan dolgokra, ezt én is tapasztalom. Én is így fogok cselekedni.


Egy 30millas kocsi csak pénznyelo, ergo azzal nem tudsz pénzt teremteni, sőt, az árából is veszít.

Egy ruha stb... Is ilyen.

Inkább olyan dolgokra kell költeni a pénzt, ami hozhat is pénzt, mint pl. ingatlan, amit láttam is az írásodban.

2019. jún. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
21%

A pénz nem helyettesít sok mindent, azon kívül, hogy pillanatnyi örömöt ad! Attól még, hogy az a gyerek márkás cuccokban jár, a szülei lehet egész nap veszekednek, barátai meg csak kihasználják. Ennek az ellentétje is megtörténhet... vannak boldog és szomorú életű gazdagok egyaránt, egyik társadalmi réteget sem lehet általánosítani, mindegyiknek megvan a maga baja.

Az meg elég nagy gond, ha te átlagosként monotonnak érzed az életed. Egyik barátom is "középosztályba" tartozik, mégis minden egyes nap a barátaival van és jól érzi magát velük..:) nem kell pénz ahhoz, hogy emlékeket gyűjts, szerintem az emberi kapcsolatok sokkal fontosabbak.


Motiváljon, hogy akarsz saját házat meg utazgatni, tegyél érte és meglesz a gyümölcse ;)

2019. jún. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Oh csak a kérdésre nem válaszoltam.

Boldog vagyok, mert úgy élem az életem mint te, vagy bárki más.

Maximum annyi + teher, hogy igenis be kell segitenem a cégnél, kiveszem a részem a munkából, hha tárgyalás van, üzleti út, akkor én vagyok a felelős mindenert kb. Szóval legalább beletanulok.

2019. jún. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mint te, vagy bárki más :)

Én pl laktam télen az utcán, mert nem volt pénzem. Nem hiszem hogy ezt a bárki mást komolyan írtad.

2019. jún. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem azért főleg ha több száz milliói vannak a szüleidnek, hogy sose vettetek magatoknak egy jó autót vagy drágább ruhákat. Ha tényleg igaz amit leírtál akkor te eléggé kivétel vagy, mert általában nagyon nagyzolós életet élnek a gazdagok.
2019. jún. 27. 23:56
 6/11 A kérdező kommentje:
És azért ezt ne állítsd, hogy ugyanolyan az életed mint bárki másnak.
2019. jún. 27. 23:58
 7/11 A kérdező kommentje:
Motivál persze csak néha elgondolkozom azon, hogy mennyire jó lett volna ha gazdag a családom. Nem is a tárgyak meg a cuccok. Annyi tervem lenne de akármennyit is dolgoznék nem lehetnek nagyra törő vágyaim ezt a szüleim is megmondták. Persze nyilván akinek a szülei gazdagok és van egy jól menő cégük neki akármilyen álma lehet, mert már szinte kész az élete és az anyagi biztonsága és csak annyi a feladata, hogy továbbvigye és megőrizze a jó anyagi helyzetét. Lehet az is felelősség, de akkor is.
2019. jún. 28. 00:05
 8/11 anonim válasza:
100%

Innen is látszik, hogy mennyire nem látsz bele ebbe a világba.

Nagyon sok olyan gazdag embert ismerek, aki spórol azon, amin lehet, nagyszüleim pl. ennek köszönhetően élhetnek olyan életet, amilyet élnek most. Mondta mamám, hogy ő éttermezésre mindig is sajnálta a pénzt, ha valahol nyaraltak a családdal, akkor mindig ő főzött PEDIG simán elmehettek volna egy puccosabb helyre megkajálni. Ma meg már úgy állnak anyagilag, hogy nem jelent nagy gondot, ha párszázezret ki kell dobni az ablakon valamire. Nem járnak márkás cuccokban, nincs olyan autójuk, amiről sugárzik, hogy gazdagok, mégis vettek mindkét gyereküknek kocsit és házat, ami nem pármilliós tétel volt.

Az meg nagyon nagy hllyeség, hogy gazdagból nem lehet szegény. A vállalatok nagy pénzügyi kockázattal járnak, EZT HÍVJUK VERSENYNEK. Vannak vesztesek és nyertesek. Ha a gazdag szülőnek a gyereke egy kis töketlen, és nem ért semmit a vállalatvezetéshez, akkor bszhatja, mert előbb-utóbb csődbe megy. Kell érzék ehhez is.

Szegényből meg persze lehet gazdag. Nem könnyű, de lehetséges. Nem egy híresség emelkedett fel a szegénység soraiból.


Ui: ilyen hozzáállással soha nem is leszel gazdag, maradsz ugyanabban a sorban, amiben vagy ;)

2019. jún. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha közeli rokonod véletlenül megnyer harminc közbeszerzést, akkor vagizol, egyébként meg nem vered nagydobra a vagyonod, kb ez a helyzet. Ezt azért írom, ha netán komoly lenne a kérdés, de nekem inkább szociális uszításnak tűnik.
2019. jún. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha lenne egy milliárdom, akkor sem vennék menő autót. Olyat vennék, ami megéri.

Lehet lenne több autóm is, mondjuk egy munkába járós és egy hétvégi meg egy családi. De max akkor lenne új autóm, ha el tudnám számolni, vagy le tudnám írni az adóból.


Aki gazdag akar maradni, nem pazarolhat és a pénzét nem rakhatja párna alá.


De azt állítani, hogy van lehetőség gazdagnak lenni, mert néhány híres ember semmiből lett gazdag egyenlő a lottóval. Sokkal több ember maradt azon a szinten, hiába vannak jó képességei, vagy hiába törekszik. Minimális (elhanyagolható) ember tud befutni tőke nélkül. Erről szól a kapitalizmus.


Gazdag szülők gyereke...

Ha úgy nevelik, hogy ő is fenn tudja tartani a vagyont, akkor nem fog olyat venni, amivel csak felvág.

2019. jún. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!