Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek után loholó, kéregető...

Emberek után loholó, kéregető fogyatékos az utcán? Miért nem tesznek ez ellen semmit?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos megyeszékhelyről beszélek, egy olyan területről, ahol több iskola is van, és ha rengetegnek nem is nevezhető, de sok fiatal, akár gyerek közlekedik.

Naponta akár többször is megjelenik ezen a helyen egy (feltehetően) roma származású, szemmel láthatóan fogyatékkal élő ember aszimmetrikus fejjel, aki még beszélni sem tud, csak artikulálatlanul ordibálni. Nos... ami különösen bizarr és ijesztő, hogy ez az ember nem áll meg illedelmesen az utcán, mint a kolduló idős nénik, hanem szó szerint minden járókelő után fut, aki feltűnik az utcán, tartja a markát, és az is előfordul, hogy akár több méteren keresztül követi, ha éppen nem tűnik fel más, és közben megfélemlítően ordibál.

Még mindig nem értem, miért hagyják, hogy ilyen emberek szaladgáljanak a nyílt utcán, és a polgárőrség miért nem tesz ellene semmit. Miért nem viszik be az ilyen közveszélyes létformákat egy otthonba, ahol kapna megfelelő ellátást minden szempontból, és nem tartana rettegésben időseket és fiatalokat az utcán, illetve a továbbiakban nem szorulna rá a kéregetésre?



2019. júl. 2. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Velem Győrben történt meg hogy egy csöves cigit kért tőlem, mondtam neki hogy "nincs nálam cigi, nem is dohányzom, viszlát", erre lek*cs*gözött. Egy hatalmasat belerúgtam és elfutottam.


29F

2019. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Ez magyarorszàg. Le kéne csapni am. Az a gond azert is te kapnal.
2019. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Halmai Annamária ***** válasza:
89%
Felhivtad már a helyi rendőrséget?
2019. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez Zalában is így van! Tegnap is már ültünk be a kocsiba,és a semmiből élénk penderült egy szeműveges fiatal kissé beszédhibás srác,és semmi bevezető nélkül mondta,neki KELL kétezer forint,hogy feltudja tölteni a telóját. A párommal szoktunk adni olyanoknak,akik 2-3 száz forintot kérnek,na de ezreket azért nem osztogatunk csak úgy,felszólításra.
2019. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel bezárták jó pár éve a lipótmezei elmegyógyintézetet, az ilyen beteg emberekkel már nem nagyon tudnak mit kezdeni.

Egyébként nálunk is vannak hasonlók, de nem ennyire durvák. Szoktam látni pl. a városban egy hajléktalan nőt, akinek méterekről érezni lehet az izzadtsággal kevert tömény húgyszagát és még ilyenkor, nyáron is téli kabátban, sapkában, kesztyűben, csizmában járkál, szóval képzelhetitek, milyen kellemes szaga lehet...És amit nem értek, hogy állandóan van nála vagy 5-6 tömött szatyor, amikben párszor úgy láttam, mintha ruhák lennének (de szerintem nem hordja őket, mert akárhányszor látom, mindig ugyanaz van rajta) és random lerakja őket a járda közepére, majd megy tovább és 20 m-rel arrébb megint lerak egyet, és így tovább....Aztán visszafordul és egyesével felszedegeti őket, majd ugyanezt eljátssza elölről. Na és egyszer mentem reggel az iskolába és ez a nő felszállt a villamosra, amin ültem, persze pár perc alatt elöntötte a húgyszag az egész járművet, aztán valakivel összeveszett a villamos elejében és belerúgott az illetőbe, majd mikor az számon kérte róla, hogy mit rúgdossa, elkezdett üvöltve káromkodni, miközben végigtolakodott a villamos hátuljába és az utolsó ajtónál úgy 3 megállóval később leszállt..

Szerintem hiába szólna bárki is a rendőröknek, nem tudnának velük mit csinálni. Egyébként is a városban, ahol lakom, a városközpontban gyakran láttam rendőröket az utcán, úgyhogy kétlem, hogy ne látták volna pl. ezt a nőt, vagy egy másik bolond, magában beszélő hajléktalant az egyik épület tövében üldögélni, mégis ott vannak azóta is.

2019. júl. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Köztereseknek kell szólni, vagy önkormányzatban jelenteni.

Rendőrnek nem annyira, mert max ha beviszik, örül, mert addig is ingyen kaja, szállás. Természetesen az adófizetők pénzéből.

2019. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a zalaegerszegi vasútállomáson láttam egy hasonló illetőt többször is. feltételezem ő lehet az.
2019. júl. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!