Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Saját hàz vagy èlmènyek?

Saját hàz vagy èlmènyek?

Figyelt kérdés

Adott 500 000 Ft bevètel, egy diplomás házaspàr.

Nyilván ezek vagyunk mi, a férjem szeretne egy hàzat venni, de ez engem megrèmít, mert belegondoltam abba, hogy életünk hàtralévő rèszèben fizethetjük a hitelt és spórolhatunk azért, hogy az alapvető dolgokat meg tudjuk venni. Ràadásul lassan gyereket is szeretnènk. ( a babaváró hitelből lenne az önerő nagy rèsze)

Budapesten dolgozunk, ezèrt ha vennènk, itt vennènk házat. /a több órás napi ingázásba semmikèpp nem mennèk bele, ezèrt semmikèpp nem jöhet szóba az agglomeràció)

Èn inkább megtartanám tartalèknak a kis pénzünket ès inkább laknèk albèrletben ès ha valami baj van, akkor lenne mihez nyúlnunk, illetve tudnànk közös élmènyeket szerezni. Ha nem kell azon gondolkodni h a törlesztőrèszlet mellett tudunk-e kiràndulni vagy el tudunk-e menni valahova kikapcsolódni pár napra.


Ti hogy vagytok ezzel?



2019. júl. 3. 15:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Élményért nem kell feltétlenül fizetni, de a ház Bp-en - jelenleg - valóban nagyon drága.

Albérletet semmiképp nem vennék, inkább egy kisebb lakást, mert legalább megmarad a pénzetek - vagy árcsökkenés esetén is kevesebbet veszítetek - azzal, hogy nem albérletre dobjátok ki.


A lakást el lehet adni később - akár terhelten is, nem ügy - ha megváltoznak a körülmények, és összejön a pénz a házra, vagy még mindig vágytok rá.


De én nem szórnám el albérletre és utazgatásokra, az biztos.

2019. júl. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ketten vagytok erre a bevételre, azért ebből már lehetne szépen spórolni, hogy ne kelljen sok hitelt felvenni. Mi hárman vagyunk fele bevétellel, de már nincs hitelünk és évente egyszer kétszer jut kisebb nyaralásra is.

A másik, szerintem kell egy fix pont az életben, hiszen az albérletet felmondhatják, a munkahelyed megszűnhet, de ha van egy lakásod, az már legalább megnyugtató érzés....

2019. júl. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, de jelen körülmények között 20-30 èv múlva lesz a sajàtunk az a kis lakás, amit venni tudnánk. Addigra 50-60 évesek leszünk.
2019. júl. 3. 15:49
 4/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy házasság előtt senki nem szeret ebbe belegondolni, de a házasságok több mint fele végződik válással, sok gond lesz még ebből a babaváró hitelből a későbbiekben... Én biztos nem mernék belevágni. Inkább egy kisebb felújítandó valami, amit felújítva magasabb áron lehet eladni... ahogy bővül a család, lehet egyre nagyobbat venni. (Egy ismerős pár így tett szert egy elég nagy, többgenerációs házra: mindig vettek valamit olcsón, kipofozták, eladták, vettek eggyel nagyobbat).
2019. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Pupusz ***** válasza:
Szerintem először is gyűjtsetek önerőt, alaptőkét, legalább egy 10-est. Tartaléknak mindenképpen lennie kell, akárhogyan is döntötök. Gyerek mellett pedig pláne. A 10 millió babaváró mellé, ami egész addig hitel, amíg nem születik gyerek, akkor engedik csak el, ha 3 születik, mindenképpen szükséges még legalább 10 millió lakásvásárláshoz, hogy ne az egész hitelre legyen. Közeleg egy következő válság, nem érdemes teli hitelezni ingatlant, amiben laktok. Budapesten úgy tudom, 50-100 milla alatt nem nagyon vannak már házak. Egy panel is 30 felett van. Ha az önrész babaváró hitel, akkor teljes hitel lesz a házon, válság esetén csökken az értéke, nem fogja fedezni a hitelt. A 3 gyerek pedig nem biztos, hogy összejön, nem csak rajtatok múlik. Ha 10 millió babaváró + 5 millió az önerő, akkor 50 milliós házra 35 millió hitelt kell felvennetek, ami 190.000Ft/hó 20 évre. 30 évre 145.000Ft. Egy ház rezsije több, mint egy lakásé, a felújítása, karbantartása is sokkal többe kerül. Ezt érdemes átgondolnotok. 500 ezer kettőtöknek havonta nem valami sok. Nem lenézésképpen, hanem az árak alapján. Ebből max. 100.000Ft törlesztőrészlet engedhető meg, de inkább 80.000, afelett kockázatos. Pláne, ha válság esetén elveszti valamelyikőtök a munkáját. Nem riogatásból, de jön még kutyára dér sajnos, ez nem is kérdés. Mindenesetre sok sikert a döntéshez!
2019. júl. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Olyan sokkal drágább a törlesztőrészlet, mint az albérlet?


Egyértelműen saját lakásban gondolkoznék. Pláne úgy, ha gyereket is terveznék.

2019. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy a törlesztő több, mint az albérlet. Itt az önerőn van a hangsúly. Gyűjtögessünk mèg 10 évig kb h legyen 10 millió önerőnk? Az albèrlet fizetése mellett, ès nélkülözzünk 10 èvig azért g felvehessük egyáltalán a hitelt? Nem 50-100 milliós házon gondolkodunk, arra gondolni sem merünk. 30 milliós lakást tudnànk venni 20-30 èv hitelre.

Pont ezért tettem fel a kérdèst.

2019. júl. 3. 16:02
 8/14 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat ès hogy segíteni próbàltok!
2019. júl. 3. 16:03
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát, akkor nem igazán sikerült segítenem, szerintem nem is tudok, csak most beszélgetős kedvemben vagyok úgyhogy ideoffolok pár hülyeséget.


Mindenkinek más az értékrendje, ezek szerint neked meg a párodnak is más, itt is más és más, szóval ebben nektek kell közös nevezőre jutni.

A matek részébe bele se megyek, ahhoz több adat kéne, meg nincs is hozzá kedvem se, meg annyira közöm se, hogy más pénztárcájában turkáljak.

Meg diplomám sincs, szóval matekozzatok ti. :)


Én azt tudom, amit Virág elvtárs mondott a tanúban, hogy "az élet nem habostorta"!

Meg amit Marx mondott, hogy a társadalmi osztályok nem átjárhatóak.

Ez így lehet hogy elég összevisszaság, de ha hátralépsz egy kicsit és messzebbről nézed, akkor megérted.


A gazdasági berendezkedésünk úgy van kitalálva, hogy a társadalom meghatározott rétegei "kitermeljék" a következő generációt, de emellett nem cél, hogy a társadalom vagyont halmozzon fel. Erre nagyon hatékony megoldások vannak, extra adóteher, egy quaestoros bedöntés 200 milliárd ellopásával, a magánnyugdíj bedöntése 2000 milliárd ellopásával, svájci frank hitel, kiszámolhatatlan mennyiségű adósság generálásával.


Meg az ilyen csok-os hűdenagy kedvezmények, amik úgy vannak kimatekozva, hogy természetesen rámenjen az életed.


Ezek mind mind arra irányulnak, hogy (hacsak nincs extra nagy szerencséd vagy nem tartozol egy szűkebb elithez) hogy nagy általánosságban véve, az emberek élete általában kevés ahhoz, hogy a nulláról indítva, minden beleférjen.

Ezt be kell árazni, és innentől eldönteni, mi a fontos.


A család, pl lehet fontos. Mert ahogy a mondás is tartja, egy szülő, amíg él adjon, ha meghalt, hagyjon.

Az élet nem habostorta. Átlag embernek nem egyszerű 1-ről a 2-re jutni. Lásd Marx bácsi idézetét.

És ez alatt nem egy új tv-re gondolok, vagy egy tengerparti nyaralásra. Hanem pl egy normálisabb ingatlan tulajdonjogára.

Az, már egy ugródeszka. Lehet, hogy nem neked, hanem majd a gyerekednek, de az élet kemény. Ahogy mondtam, 1 élet, kevés mindenre. Családban, örökségben, lehet gondolkozni. Persze itt visszaköszön az említett értékrend, hogy mi a fontos.


Ugyanakkor-

Ha már ilyen globálisan nézzük ezt a dolgot... az ugye nem vita tárgya, hogy a nyugati civilizáció gazdasági berendezkedése egy rakás szar.

Mióta viszonylag fejlettnek hazudják, összeomlott 3-szor, ebből 2-szer világháború lett, 1-szer egy kisebb világháború okozta gazdasági visszaesést kiváltó recesszió. Ez így mondjuk 100 éven belül.


Ha megnézel egy indus völgyi kultúrát, a gazdasága már erős befolyás alatt áll, de van mögötte egy 6000 éves stabil kultúra. Ezt annak az apropóján írom, hogy az ő gazdasági szemléletük sokkal inkább hasonlít a te beállítottságodra, a te értékrendedre.

Szóval az élet mindkét gazdasági berendezkedést letesztelte, és a miénk (ami inkább a párod szemlélete) többször is elbukott.


Úgyhogy nehéz igazságot tenni.

Na jó, abbahagyom, bocs az offért.

2019. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

Saját ház bármelyik pillanatban.

Rohadt nagy élmény nyugdijaskent rájönni hogy már rég kifizettél egy hazat, de mégsem a tied...

2019. júl. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!