Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj a "Szia! " Kezdés?

Miért baj a "Szia! " Kezdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerencsétlenségemre regisztráltam egy Badoo nevezetű app-ra ahol sok csaj azt írja a leírásában hogy nem válaszolnak a "Szia"-ra. Ez miért van? Én például mindig köszönök és ha vissza köszönnek elkezdem a beszélgetést. Aszemélyes beszélgetések is így zajlanak...Netán valaki elárulná hogy ez miért van? Miért nehéz sok csajnak köszönni?
2019. júl. 3. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos ez azért van mert a nők nagy jó dolgukban kapnak napi 200 üzenetet, és ha nem érdekes a nyitószöveged akkor leírnak unalmasnak.
2019. júl. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az rendben hogy sok üzenet, viszont egy "Szia", "Helló" nem tart sokból. Én ahogy személyesen, úgy neten sem támadok le senkit csak úgy. Mikor halt ki az illem? Ha felmegy az ember egy olyan oldalra ahol beszélgetni tudnak az emberek, akkor alapvető dollog az hogy ha köszönnek akkor köszönsz. Vagy is az én hülye logikám alapján menne így...
2019. júl. 3. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Mert valamivel fel kell keltened a másik érdeklődését, amire a "Szia" nem megfelelő.


Meg azok az emberek akik köszönéssel indítanak többnyire utána unalmas sablon kérdéseket tesznek fel és információ cserére alapuló beszélgetést folytatnak.


Azaz megkérdezik hogy van a másik, most éppen mit csinál, esetleg ha nagyon kreatívkodni akarnak rá kédeznek egy képére mért olyan amilyen stb...


Fiú vagyok, az elmult 3,5 hónapban 22 lánnyal találkoztam így tudom miről beszélek.


Ez rossz megközelítés.


Az a lényeg, hogy olyan válaszokat írj amire az a reakciója, hogy elmosolyodik és alig várja hogy válaszolhasson neked és persze minél egyszerűbb legyen neki reagálni rá, azaz ne neki kelljen gondolkodnia hogyan tartsa fenn a beszélgetést.


Ebbe egy "Szia" nem fér bele, sőt szerintem és ilyen online ismerkedésnél élőben köszönök először a lánynak, ami most így bele gondolva kicsit szürreális, de ez működik.

2019. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a köszönéssel van a baj.

Azzal van a baj, hogy ezt semmi nem követi. Bár én nem vagyok fent hasonló oldalakon, de itt, Gyakorin is alábbi beszélgetések zajlanak le:


SRÁC: Szia!

ÉN: Szia!

SRÁC: Hol laksz?


Az ilyenekkel nem lehet, és nem is akarok kezdeni semmit. Az esetek 99% nem írják le, hogy miért írtak vagy magukról nem írnak semmit.


A személyes beszélgetések legtöbbször, ha ismerősről van szó, mindig, nem érnek itt véget, hiszen van egy közös téma, egy közös esemény, stb.

2019. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Utolsó mondatban "én" akar lenni, autocorrect bocs :D )
2019. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!