Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket a szüleitek kérnek...

Titeket a szüleitek kérnek vagy Parancsolnak?

Figyelt kérdés
Mikor akarnak valamit, titeket megkérnek rá vagy parancsba adják/rákényszerítenek/zsarolnak. Aki már nem a szüleivel él az értse a kérdést múltidőben.

2019. júl. 4. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Parancsolnak. 39F
2019. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Apám lelki terrort, anyám érzelmi zsarolást alkalmazott. Ha normálisak voltak épp, akkor kértek.

Amikor még otthon laktam, de már dolgoztam, anyám egyik nap zsörtölődött meg beszólogatott, passzív agresszívan akart rávenni, hogy csináljak meg otthon helyette mindent (ő meg hadd üljön a gép meg a tv előtt egész nap - nem, mintha az utóbbi 10 évben mást csinált volna), aztán másnap meg jött nagy boci szemekkel, meg így szeret meg úgy büszke rám - akkor jött elkérni a fizetésem.

Valami ilyesmi.

2019. júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kérnek. Eleve néhány hetente egyszer találkozunk. Ha zsarnokoskodni akarnának, akkor nem mennék hozzájuk, és így jártak.
2019. júl. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg tudtak, addig csak parancsoltak vagy zsaroltak. Más nevelási módszerük nem volt. Felnőttként már semmilyen kapcsolatot nem tartok velük, szóval már nem tudnának kérni akkor sem, ha akarnának :)
2019. júl. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tőlem kérnek.

Parancsra amúgysem hallgatok...

2019. júl. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Apám:


Alkoholista volt, először úgy tett mint aki kér, aztán ha nem ugrottam első szóra akkor azonnal üvöltött meg szidalmazott, meg parancsolt. Néha elborult az agya, lekapcsolta a házban az áramot, mert hát a büdös gyerek ne TV-zzen, mert neki kint kell segíteni. A segítség persze azt jelentette, hogy ő áll és nézi mit csinálok meg kritizál.


Néha alapból mocskolódva jött, utasítóan, majd felhívta nyájas hangon anyámat, hogy "A gyerek már megint nem akar segíteni, szólj már neki".


Anyám:


Általában úgy kérdezett, mintha lenne választásom. Persze ha nem mentem, azonnal jött a "durcizás", pofa vágás, lecseszés. Most meg megy a csodálkozás, hogy 3 havonta egyszer nézek haza, akkor is többet foglalkozom a kutyával.

2019. júl. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

F@T@L_3RROR

Dettó, hallod mintha az én családomról írtál volna.

Baxki szinte szóról szóra...

2019. júl. 4. 18:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérnek, de apámnak nem mondhatok nemet úgyhogy mindegy. Engem ez idegesít, mert ha nem lehet nemleges választ adni akkor mondja, hogy csináljam meg és kész. Amúgy normálisak.
2019. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
Parancsoltak. "Kiviszed ezt. Holnap mire hazajövök, megpucolod a krumplit. Itt a rongy, ha egy foltot látok a csempén mire hazajövök, a fejed kettéhasítom." Csak néhány a napi utasításokból. Ha valami nem sikerült tökéletesre, megvertek. Rengetegszer szívtam olyasmikkel, hogy pl. suli után mindent megcsináltam ami ki volt adva, aztán megnyugodva leültem tanulni. Közben apám a koszos cipőjével végigment a teraszon, és amikor anyám hazajött, a hajamnál fogva rángatott ki hogy miért nincs feltörölve a terasz. Persze hiába is mondtam volna hogy 1 órája töröltem fel...emiatt rászoktam, hogy amikor megláttam az utca végén bekanyarodni a biciklivel, még végigszaladtam a házon egy gyors checkout-ra, nehogy az én számat szakítsák be mert amíg bent voltam, odafújt a szél valami koszt vagy apám összekent valamit.
2019. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Először kérnek, aztán ha nem jó a válasz parancsolnak
2019. júl. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!