Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Zavaró család, mit tehetek/teh...

Zavaró család, mit tehetek/tehetünk?

Figyelt kérdés

Igyekszem olyan tömören és röviden leírni a helyzetemet, amennyire csak tudom:


Egy békés külvárosban élek, ahol mindenki hozzá van szokva a csendhez és nyugalomhoz. Viszont az elmúlt pár hónapban ez egy nem túl elegáns mozdulattal fel lett rúgva. Két-háromnaponta egy jó 5-6 tagú család (etnikumot nem fogok említeni) végigmegy az utcákon a kutyájukkal. Ezzel nem is lenne gond, de itt a két bibi: A család az egész terület "legkutyásabb utcáján" battyog át -ahol én is lakom, a saját kutyámmal-, és nem raknak pórázt a kutyájukra, úgyhogy az csak szabadon rohangál fel-le az utcákon, ami megőrjíti a kapun belül lévő kutyákat -természetesen az én házőrző kutyámat is beleértve. Több utcányira is lehet hallani, hogy hol mennek el és hol tartanak, és a kutya csinálhat bármit: Pisilhet valakinek a háza elé, kiálló autók alá rohangálhat, de a család egyik tagja se tesz az égadta világon semmit. Ha egy kutya ugat az övékre, akkor elkezdenek kiabálni neki hogy hallgasson el (rondább szavakkal), a velük lévő gyerekek pedig utánozzák és kinevetik a másik állatot. Ha valaki pedig kimegy hogy megkérdezze tőlük, hogy mégis mi történik, akkor azt is kinevetik.

Ez sajnos nem csak minket zavar. Mivel a környéken sok nyugdíjas és kisgyermekes/babás szülő él, akik pont a nyugalom miatt költöztek ide, és nem hiányzik nekik ez a zajcsapás. Így nem csak a saját hanem a közösségünk nevében is kérdezem, hogy ilyenkor mit tehetünk? Egyértelműen rosszindulatból zargatják fel állandóan az utcákat, ha adnánk is nekik egy pórázt, szinte garantált, hogy csak azért sem használnák.

Próbáljunk meg beszélni velük újra? Esetleg írjunk nekik egy levelet? Ti mit ajánlotok, vagy mit tennétek ebben a helyzetben?


2019. júl. 4. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Fénykép/video > feljelntés.


Btw.: Budapest belvárosában konkrétan megköveznek ha szólni mersz a póráz miatt.


Üdv, egy kutyatartó

2019. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Lehet több videó felvétellel meglátogatni a jegyzőt és feljelenteni póráz nélküli sétáltatásért.

Viszont, ha pórázzal sétáltatnának, sanszos, a kutyák ugyanúgy üvöltenének a kerítésen belül. Sajnos, ma még az a felfogás, az a jó házőrző, amelyik ugat mindenre. Aztán, ha netán másik kutya téved arra, akkor az az ugatás már zavaró, ugye? Mennyi idő alatt sétálnak el? Éjjel? Hajnalban?

2019. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Ha pórázon sétáltatná, akkor is ugatnának. Nem védem(utálom)őket, de az az érzésem felétek még fingani se szabad hangosan. Na itt a probléma.
2019. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Már tettél ki kérdést. hajnali 2 és 4 között szoktak kimenni a cigányok kutyát sétáltatni. Még hányszor teszed ki?
2019. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled..nagyon zavaró tud lenni. Nekem most lettek új szomszédaim, 6.kisgyerek,mint az orgona sípok. Egész nap hangosan ordítva,kiabálva beszélnek, szülők is! Ja,és van 2.kutya, akiknek lettek kiskutyák, Most 4.kutya van. Gondolhatod. Reggel 6-kor megkezdi gyerek, kutya, orditozás,ugatás,vinnyogás stb. Én is nehezen bírom már. Hétvégén mindig hangos dáridó van náluk,mulatnak. Őszintén nem tudom mit tegyél,talán az önkormányzatnak kéne jelezni első körben. Tudom, milyen borzalmas ez sajnos.
2019. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm idáig a válaszokat! :)

Második válaszoló, szinte minden reggel és este, ma per pillanat hat körül (azaz most vonultak el az utcánkban).


Harmadik válaszoló, ugyan egy nyugodt környéken élek, de azért nálunk is van néha hangzavar, csak nem szándékosan okozva minden áldott nap.


Negyedik válaszoló... Te mégis miről beszélsz? Kicsit fura, hogy azonnal megpróbálod leszúrni az embert, ahelyett hogy tanácsot adnál meg vagy válaszolnál a kérdésre -amire ez az oldal ki van találva. Ha ettől jobban érzed magad: Nem, nem én raktam ki a szóban forgó másik kérdést, de ha esetleg linkelni tudnád megköszönném, hátha oda is írtak jó tanácsokat a kérdezőnek.


És Wonny, annyira sajnálom! Bár nálunk is van kora reggeli koncert, neked azért láthatóan rosszabb, mint nekünk...



Szóval, a legjobb megoldás az ha felvesszük és jelentjük az önkormányzatnak/feljelentést teszünk? Tehetek ismeretlen ellen feljelentést így? Mármint sose kérdeztük meg a nevüket és nem tudjuk hogy pontosan hol laknak, csak annyit hogy egy fekete kutyájuk van és egy elég nagy családról van szó...

2019. júl. 23. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!