Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az, amit nem veszek észre?...

Mi az, amit nem veszek észre? Volt már valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören megfogalmazva: az emberek nem kedvelnek. Ez nem feltétlen gond, mert elkerülhetetlen, hogy valakit legalább egy ember ne kedveljen, viszont már úgy érzem ez kicsit sok és túlzás, amit mások tesznek velem és nem értem miért, mit váltok ki másokból, amiért ezt teszik.


Kezdem úgy érezni, hogy ez rasszizmus. Félvér vagyok, anyukám magyar, de egy ember sem tart magyarnak. Ha azt mondom magyar vagyok a képembe röhögnek.

A legelejétől kezdve magamban kerestem a hibát, hogy mégis miért van az, ha például elmegyek egy gyrososhoz kérni egy gyrost akkor odadobják nekem az ételt, mint egy kutyának. Sosem értettem miért van az, hogy amikor elmegyek egy lánycsoport mellett, mind elhallgatnak és megvetően néznek rám, pedig előtte vidáman cseverésztek. Nem értem miért szólnak be nekem folyamatosan, mintha egy darab szar lennék, miközben csak állok egy helyben és egy szót sem szólok. Olyan egyszerű dolgok történnek, mint például ha veszek például egy üveg bort és elkérik a személyi igazolványom, akkor utasítanak "Adjad oda a személyi igazolványod." Vagy amikor dolgoztam vendéglátásban "Gyere csak ide". Minimális tisztelet sincs felém, utasítanak, beszólnak és ha csak a közelükbe sétálok elhallgatnak. Rosszul esik, amikor az álmaimról beszélek egyből kinevetnek és megkérdezik: "Biztos bírnád? Elég jónak érzed magad hozzá? Megvan a szükséges tudásod hozzá?"


Nem akarom játszani az áldozatot, de azt hiszem ez már túlzás, ahogyan belém taposnak folyamatosan. Nem akarom hagyni és teszek is ellene, de legalább tudnám a miértjét.

Azon gondolkodom, hogy vagy egy esetlen kislánynak tűnhetek, vagy egy elkényeztetett csitrinek, vagy nem tudom.

Én nekem jól esik, ha kedves vagyok. Azonban kezdem úgy érezni sokan a kedvességet annak veszik, hogy ki lehet használni a másikat és eltaposni.


Nem normális, amilyen mértékben el akarnak engem nyomni. Nem normális, ahogyan már-már megszabják mit mondjak, hogyan üljek és hogyan viselkedjek.


Én élek az asszertív jogaimmal és ha valamit nem akarok megtenni, akkor bűntudat nélkül merem mondani, hogy "Nem". És számít másnak én mit akarok? Nem. Mintha meg sem hallották volna, ugyanúgy erőszakosak.

Miért van az, hogy ha kiállok magamért, akkor felháborodnak?


Azt kezdem érteni, hogy tekintélyem zéró. Ezen fogok csiszolni, de azt nem értem, hogy már a legelső pillanattól kezdve, amikor se szó, se beszéd, a szó szerinti semmi következtében ítélkeznek felettem. Miért? Mit látnak bennem, aminek következtében ennyire ellenszenves vagyok?


Más is volt már ilyen helyzetben? Ti mit tettetek, hogy ezen változtassatok?



2019. júl. 4. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nem hinném, hogy a rasszizmus lenne az oka milyen félvér vagy?
2019. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a rasszizmus az oka.

Van rasszizmus ettől függetlenül, de nem mindenhol, ahogy te èszrevètelezed.


Nem lehet hogy a te modoroddal van a baj? Nem bántásból! De pl èn egy olyan családból jöttem ahol nem szabad sèrtődősnek lenni. A szüleink nem beszèltek velünk szèpen. Kellett egy kis (sok) idő, mire rájöttem, hogy ezzel a hozott viselkedèssel nem megyek semmire.

No meg a hangsúj!!! Igen. Nem szoktam hozzá hogy hangosan beszèljek, így vagy nem is tudok, vagy úgy tűnik mint ha èpp mèrges lennèk ès mindenáron veszekedèst akarnèk provokálni. Sok gondom adódik ebből ma is.

Aztán ott van a flegmaság.

Amikor nem is vagy flegma, csak unott, vagy èpp nincs mièrt örülj ès hallatszik a hangodon.

Meg persze az is számít, hogy ugye nem lehet mindíg mosolyogni mint a tejbe tök. Pedig nèha akár előlködve is, de kell.

Ezektől nem leszel megjátszós, csak okosan szocializálod magad.


Nem írtad a korod, de az is lehet, hogy talán túl "fiatal, csinos, egzotikus, biztos fenn hordja az orrát" típusú irígy, primitív emberekbe is gyakran botlassz.


Mindenesetre ismeretlenül, nehèz erre a mièrtre válaszolni. Nekem szimpatikusnak tűnsz, szèp ès bő a szókincsed, jól fogalmazol.

2019. júl. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Igazad van, ismeretlenül nehéz lehet válaszolni. Ismerőseim közül akárhány embert kérdeztem erről, olyan sokféle választ kaptam. Valaki a rasszizmust mondta. Valaki azt, hogy a nők ha meglátnak veszélyt éreznek bennem, olyasvalakit, akitől tartani kell. Valaki azt mondta, hogy én olyan kis szelíd vagyok, megértő, ezért sokan úgy érzik bármit megtehetnek úgysem haragszom meg érte. Valakik szerint arrogáns vagyok. Szóval van mindenféle, de szerintem mindenféle nem lehetek.


A modoromra és hangsúlyomra nagyon odafigyelek, már ezzel is rengeteget kísérleteztem, de mindig ugyanaz. Lányoknak túl hangosan, fiúknak túl halkan beszélek. A modoromat illetően azt akarom mutatni, aki vagyok és a valódi szándékaimat. Másokat megismerni szeretnék, mert számomra mindenki egy individuum és különleges. Ilyen egyszerű, még ha ezt sokan túlbonyolítják.


Nem akarom sajnáltatni önmagam, de nem megy a barátkozás. Volt, hogy osztálytársaimhoz odamentem, akik lányok és megkérdeztem tőlük "Mi újság?", válaszképp pedig vihogtak és otthagytak engem. És megannyi ilyen eset van. Nem értem miért váltok ki belőlük ekkora ellenszenvet.


Érzem, hogy valamelyest elkényeztetett, buta kislánynak néznek. Már csak azért is gondolom így, mert amikor megkérdezték tőlem, hogy "Neked is minden reggel kirakja anyukád a reggelit, igaz?" és én őszintén megmondtam, hogy "Nem", az úr elkezdte rám forgatni a szemét; "Na persze".

Nem szoktak komolyan venni, bármilyen problémát is felhozok az a válasz: "Még túl fiatal vagy, még annyi mindent kell tanulnod és olyan sok csalódás fog érni". Vagy ha problémám van, akkor biztos csak egy fiú miatt..


Pedig nem. Egyáltalán nem. Semmilyen esetben sem.


Mind szép és jó, hogy ezt leírom, de sokak nem tudnak mit kezdeni ezzel.. Viszont már nem tudom mit tegyek. Fogadjam el, hogy mindenki első látásra beskatulyáz és eldönti milyen ember vagyok, ahelyett, hogy megpróbálna megismerni? Én tenni akarok ez ellen. Ha lehet tenni ez ellen, akkor hogyan?

2019. júl. 5. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!