Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A túlórák és a ledolgozott...

A túlórák és a ledolgozott hétvégék, miért nem számítanak bele a nyugdíjba?

Figyelt kérdés
Ha pl : egy használt autót veszünk , nem csak az autó korát , állapotát és árát nézzük meg , hanem azt is , hogy az adott évekhez képest , mennyi kilométert futott ! És ez egy autó , s akkor az embereknél miért számolnak egységesen jelenleg 65 - éves korhatárt és vagy legalább 40 - éves munkaviszonyt , amit hétfőtől péntekig , napi 8 - órában számolnak el ? Igazságos ez így ???
2019. júl. 5. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy el legyen tartva a társadalom.Ennyi.Azért kellenek a dolgozó emberek.
2019. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos még nagyon messze vagyunk attól, hogy a világ az igazságról szóljon.
2019. júl. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nos , azért tettem fel itt is ezt a kérdést , mert eddig még soha senki , sehol nem tudott ere konkrétan egyértelmű választ adni ! De talán egy nyugdíj szakértő , ki magyarázná gondolom és az jönne ki a végén , hogy én nem értem , de ennek ellenére a nyugdíj törvény , hibátlan !!!
2019. júl. 6. 00:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Az átlagos munkaidő hétfőtől péntekig tart napi 8 órában. Erre írják a munkatörvényt is. Persze vannak ettől eltero munkarendek is pl a folyamatos hétfőtől péntekig 0-24-ben nyitvatartó helyek, meg vannak akik 24-48 órában dolgoznak/pihennek.


Az se igazságos, hogy aki csak biztonsági őr és 24-48-ban dolgozik, míg az orvosnak a belét is kidolgoztatjak és nem tud pihenni 24 órás ügyelet után, mert másnap reggel még van megbeszélés, vizit, egyéb dolga és a 24 már igazából legalább 30 óra lesz mire hazajut. Azt a 6 órát meg el se lehet szamoltatni.


Másfelől azért sem kell panaszkodni, mert a munkahelyek munkaidőkerettel dolgoznak. Ha egyik hónapban több a meló és a következőben kevesebb akkor ezzel kompenzálva van a havi kötelező oraszam. Kvázi ugyan ott tartasz, mintha rendes munkaidoben dolgoznal.

2019. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi minden évben meghaladjuk a megengedett maximális , ledolgozandó óra számot ! Nagyon sokat dolgozunk hétvégéken , szombaton és vasárnap egyaránt s volt , hogy 7 - héten keresztül mentünk napi 12 -14 órában folyamatosan , ami nagyon fárasztó volt ! Nálunk a rövidített műszak az napi 8 - óra munka idő , tehát ennyit dolgozunk amikor ( lazább ) - munkáink vannak és csak ekkor van szabad hétvégénk , ami általában 3 - 4 hónap / év ! Ekkor még nem tettem hozzá azt , hogy extrém körülmények között kell dolgoznunk sok esetben , nyáron kint a tűző napon , télen ugyan úgy kint a dermesztő hidegben , ha esik az eső , ha pedig fúj a szél egyaránt ! Kollégáimmal és vezetőinkkel többször számolgattuk , hogy simán egy évben , átlagosan ledolgozunk 4-5 hónappal többet , ami a nyugdíj intézetnél nem számon tartandó sajnos ! Úgy , hogy egyáltalán nem vagyunk egálban ! Ide sorolhatnám az egészség ügyi dolgozókat is , a vendéglátósokat , mezőgazdasági dolgozókat stb ! Van egy kollégám , aki a szakmunkás képző elvégzésétől kezdve dolgozik annál a cégnél , ahol én is dolgozol , jó pár éve ! Ez az idős kolléga 4 - hónap múlva mehet el nyugdíjba ,, tehát fiatal korától dolgozik ugyanazon a helyen , ami ritka manapság ! Ám panaszkodik , hogy az egész életét le dolgozta , keményen , csak a munkájának élt , élhetett szinte és a nyugdíj intézetnél azt felelték neki , ha a nap 24 - órájából , 24 - órát dolgozott , náluk az akkor is csak napi 8 - órának számít , hétfőtől , péntekig !!! Nem tartom igazságosnak !
2019. júl. 6. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a helyzet hogy nem becsülik meg a munkásokat. De az a sok adó viszont jól jön az államnak. Amugy hány éves korodtól dolgozol?
2019. júl. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én 26 - évesen álltam munkába , miért ?
2019. júl. 7. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!