Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én vagyok így ezzel?

Csak én vagyok így ezzel?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesítenek a szellemileg sérült/fogyatékos emberek. Nem alapjáraton XD hanem mondjuk ha hozzámszól egy, vagy pl. Barátkozni akar. Én tudom, hogy nem ők tehetnek róla de egyszerűen idegesít ahogy viselkednek, beszélnek stb...

Legyen itt szó autizmusról vagy down-kórról pl.



2019. júl. 6. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs szerencséd, később még nagyon sokat csiszolhatod ezen a tulajdonságodat.
2019. júl. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
A legtöbb ember ilyenekkel egész életében nem találkozik. Ha zavar, akkor rossz környezetben vagy, változtass azon. Mellesleg a GYK sem épp ideális hely számodra, hiszen dugig van ilyenekkel.
2019. júl. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából én sem találkoztam sok ilyennel, de van 2 akit pl. elég sokszor kell látnom. De így sem az van, h életem részét ők töltik ki (hála) de akkor is idegesítenek.
2019. júl. 6. 18:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig, hogy miért zavarhat ez téged? Mit érzel, amikor ilyen helyzetbe kerülsz? Mi lenne, ha önkénteskednek kellene egy fogyatékos otthonban?

Egyébként baromira furcsa, hogyha nem befolyásolják, érintik (nincs velük kommunikáció/kapcsolat) az ember életét ezen emberek, akkor mi a pékért nem lehet normálisan kibírni 1-2 alkalmat, ha mégis találkoznak velük? Talán félelemkeltő a helyzet? De mitől?

2019. júl. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy Te vagy a családod nem olyan, valójában baromi nagy szerencse és sajnos semmi garancia nincs arra, hogy ez az állapot holnap is így fog maradni. Még az is előfordulhat, hogy könyörögni fogsz érte, hogy ápolhasd, hogy vele lehess, csak maradjon még egy kicsit veled.

Szóval nem csak Te vagy így ezzel, meg nem is olyan nagy probléma ez. Jobb esetben egyszerűen kinövi az ember, kevésbé szerencsés helyzetben meg egyszerűen kineveli az élet.

2019. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha családtagod lenne fogyatékos? ugyanugy nagy ivben kerulned ?

hulyegyerek vagy te

2019. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 he84 ***** válasza:
Nem értem mi okod van idegeskedni miattuk, esetleg félni is tőlük. Talán ártottak neked? Mert ha nem, akkor nincs rá különös okod. És ha jobban megismernéd az adott embert, nem csak 1-1 jellemzőjétől félnél, amitől nem is tehet, akkor lehet hogy jóban lennél vele, meg is kedvelnéd fokozatosan. És gondolj bele abba is, hogyha neked lenne ilyen bajod, vagy valami hasonló, akkor neked is rosszul esne, hogy ilyen emberek mint te idegeskednek, félnek tőled és elítélnek téged. Mielőtt bárkit idegesítőnek vélsz, elítélsz, gondolj bele fordított helyzetben, hogy milyen lenne, ha te is olyan lennél.
2019. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
A saját tökéletlenségeiddel, a saját "sérült" részeiddel nem vagy kibékülve. Terapeuta segíthet.
2019. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, csak Te.
2019. júl. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes egy ember vagy lelketlen.

Én nem értelek téged inkább ted ösze mind a kétt kezed ,hogy te nem vagy az.

Azért mert fiatal vagy és egéséges azt hiszed egész életedbe ilyen is maradsz bármikor bármi történhet veled és te is beteg leszel.

Be ütöd valahova a fejed ,vagy autobaleseted lesz és máris is fogyatékal élő leszel ezen nagyon elkéne gondolkoznod.

Vagy kitudja lehet ,hogy születik egy beteg gyereket micsinálász.

És akkor pont a fogyatékal élő emberek lesznek meleted az égéséges emberek akkor rolad fognak ugy gondolkodni mint te roluk jó érzés lesz.

Összintén én az olyan emberektöl félek mint te akiknek nincsenek érzéseik szerintem ez is egy betegség.

Ismerem sajnos a magad fajtát és csak remélni merem ,hogy sose kerülsz fogatékal élő emberek közelébe mert előre sajnálom őket.

2019. júl. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!