Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van egyre több fiatal...

Miért van egyre több fiatal az utcán hajléktalanságban?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik egyre több a fiatal hajléktalan, a 20on éves körüli. Kik ők? Intézetisek voltak? Drogosok? Miért nem lehet rajtuk segíteni? Miért nem dolgoznak?

2019. júl. 7. 16:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén a Budapesti albérletárakat egy egyedülálló fiatal, ha keres mondjuk nettó 150 ezret kb., hogy fizeti meg szerinted? Nincs mindenkinek párja, hogy besegítsen neki a fizetésbe.
2019. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg intézetesek, akik nem tudják megfizetni a Budapesti albérletárakat.

Aztán biztos van olyan is, hogy „lázad“ és elmegy otthonról egy idöre az utcára élni, bár nem tudom kinek van ennyi esze.

2019. júl. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Meg lehet osztani és meg is osztják másokkal (idegenekkel) az albérletet azok, akik nem tudnak egyedül fenntartani egy lakást és nincs párjuk.


Viszont ahogy itt olvastam pár fiatal kérdését meg véleményét... Mindenféle világrendet szidva ők ugyan nem dolgoznak, és mi többiek vagyunk a vakok meg a hülyék, hogy szolgasorban élünk. Na hát az ilyen felfogással bírók is élnek valahol. Míg anyu apu meg nem hal vagy ki nem teszi a gyerek szűrét. Aztán vagy beállnak a sorba, vagy marad az utca.

Hozzá jön még ehhez az is, hogy már az én generációmnál elkezdődött, hogy a szülőknek nem volt idejük a gyereket rendesen nevelni, tanítani értékekre és az életre. (30 vagyok). Ez az idő múlásával csak egyre gyakoribb jelenséggé vált.


Mondjuk nem tudom, te hol látsz fiatal hajléktalanokat, mert én még mindig csak a rozoga ős alkesz típust szoktam látni.

2019. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De szobát is lehet kivenni, minek kéne egy egész lakást? Az luxus, családok vesznek ki lakást, ahol gyerek is van meg a nagyon jól kereső párok. Egy gyedül lévőnek elég 1 szoba is, az is 40-50 rongy 1 hónapra. 150.000 nettóból ott ellehet egyedül lenni, van ahol még 40 alatt is adnak ki szobát.
2019. júl. 7. 16:35
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarnak dolgozni, sok munkahely màr ingyen szàllàst is ad csak menjél oda dolgozni. Szóval ez se lehet kifogàs. Max ha régóta utcàn van az igen de ez is azért történt mert nem akart dolgozni amig lehetett volna!!! Szóval én nem sajnàlom ezeket. Kéregetni bezzeg tudnak. Méltósàga sincs az ilyeneknek. Aprópénzért könyörög.
2019. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg ugye ha màr huszonévesen koldul meg az utcàn él mi lesz vele késöbb?? Hisz még életerös emberek.
2019. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
3-as én, 38 éves vagyok és kb 20 éve alig, alig láttam fiatal hajléktalant. Az aluljárókban Bp.-en, elég sok van, hozzáteszem, hogy az Örsre 23 éve járok sűrűn ki, vagy át rajta és akkoriban alig láttam arra felé csövit, most meg elképesztő mennyire lepukkant az a hely is :( Teljesen elkeserít a látvány, már kora reggel ott ülnek a lépcsőkön, mint a verebek és bizony nagyon sok fiatal 20 év körüli csövit látni, szakadt, koszos ruhában, vagy ép ülve a földön, táblával előtte. Borzalmas. Annak ellenére, hogy 15 éve beszélnek a gyermekvédelemről, a mentális védelemről, a tehetség gondozásról, annak ellenére mi van ezekkel a fiatalokkal? Ha intézetis múltjuk is van, miért nem készítették fel őket az életre? Mit csinálnak a nevelők, a gyermek otthonok dolgozói? Most úgy őszintén. Ha rendesen tanulnának velük gyerekkorban és foglalkoznának velük, felkészítenék őket a nagybetűs életre, nem az utcán kéne dekkolniuk 20 éves fejjel, hanem dolgozniuk kéne és tudnák mit hol találnak és mi mennyibe kerül, stb.
2019. júl. 7. 16:47
 8/20 A kérdező kommentje:
5, 6 Nos, igen, ez is lehetséges. Lusták, a munka büdös nekik, de hogy lehet valaki ennyire igénytelen? Nem hiányzok nekik a tisztaság? Tiszta ruha, rendes kaja? :( Borzalmas. Ez most vagy nevelés kérdése, vagy genetika. Én nem tudnék így élni, sokan vannak köztük én is, akik azt mondják inkább megölném magam, mint hogy utcán kelljen 1 éjszakát is eltöltenem.
2019. júl. 7. 16:50
 9/20 anonim ***** válasza:
3mas vagyok. Gyakran járok én is arra. És bár igaz, hogy van egy állandó srác, azért a többi inkább tűnik nekem sima naplopónak, akiknek még talán van hol laknia. Olyan tipikus gettó kölykök. Őket nem gondolnám igazi csövesnek. De persze a jövőjük az lesz.
2019. júl. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
2019. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!