Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kisebb kajáldát vagy ruhásbolt...

Kisebb kajáldát vagy ruhásboltot éri meg inkább nyitni?

Figyelt kérdés

A kérdés még elméleti, de gondolkodom rajta és érdekelne pár vélemény, észrevétel.


Egy gyorskajálda, pizzázó mennyire jövedelmező? A környékbéli helyek általában elég forgalmasak, évek óta müködnek, de ugye ebben nincs tapasztalatom, nem látok bele és gondolom az ennivaló miatt szigorúbb ellenőrzések alá kerülnek.


Illetve egy ruhás/ cipős boltocska? Olyan értelemben, hogy kereskedőktől szerezni be az árut. Egy éve egy ilyen gyerekruhás üzletben dolgozom, engem nem fizetnek valami jól meg, de szép összegeket zsebelnek be,(dupla áron eladva a termékeket)


Legjobb barátommal játszottunk el az ötlettel, hogy valami vállalkozásba kezdhetnénk, ha meglesz a megfelelő kezdőtőke. Ketten dolgoznánk benne, nyilván a pizzás, kajás dologba talán még szükség lesz 1-2 emberkére. Esetleg ilyen mozgókocsis dolog eszünkbe jutott, amivel akár fesztiválokra is mehetnénk.

Mit gondoltok ezekről ? Esetleg akinek van tapasztalata és megosztaná, szivesen várom!


2019. júl. 9. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp a kajálda! Bár az attól függ hogy mennyire van időd, mennyire forgalmas vagy mennyire vagy akár főnök típus. Mindenképp figyelj az alkamazottaidra is (ha lesz persze). Tudom miről beszélek, nekem is volt éttermem és az alkalmazottaim szerettek eltusolni dolgokat és megesett hogy hanyagul is dolgoztak ez pedig az étterem színvonalán nagyon tud rontani!
2019. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kajáldát.

Ruhákat és cipőket szinte mindig ugyanott veszek, megéhezni viszont bárhol meg tudok, szóval inkább megyek be egy idegen pizzázóba, mint egy idegen ruha üzletbe.

2019. júl. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azzal kezdjétek, hogy elvégeztek egy üzletvezetői tanfolyamot.

Ha olyan helyen laktok, ahol eleve sok a kajálda, még egyet nyitni ostoba dolog lenne. Túl sok a konkurencia, szigorúak a szabályok és több ember kell az üzemeltetéshez.

Ruhák terén is érdemesebb olyan butikot nyitni, ami picit egyedibb ruhákat árul megfizethető áron. Ezt még ketten is tudjátok vezetni

2019. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy kürtös kalácsost.
2019. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt éri meg jobban, amelyiknek nagyobb lesz a várható forgalma. Annak lesz nagyobb, amelyikből még nincs a környéken. Az én környezetemben például egymás seggébe érnek a pékségek és gyorskajáldák, de posta meg nincs. Meg cipőbolt sincs. Szóval én postát nyitnék, ha lehetne ilyent. Te meg nézz körül, mi nincs, és mire lenne igény.
2019. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

versenytársakat nézd

függ attól is, hogy hol tervezel, hol van a környéken ami még kiszolgálja a te célcsoportodat, stb.

2019. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!