Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen "szexista" a mai...

Miért ilyen "szexista" a mai "modern" emberi társadalom? Miért nem lehet a "kapcsolatban lévő" embereknek "nemre való tekintet nélkül" barátkoznia más emberekkel?

Figyelt kérdés

Azaz miért kategorizálja a társadalom a hím és nőstény emberi egyedeket külön társadalmi csoportba (azaz miért "szegregálja" az emberi lény saját magát)?


Miért nem lehet, ill. hogyan lehet nemtől függetlenül barátkozni férfinak a nővel, vagy nőnek a férfival anélkül, hogy az illetőnek a saját környezete alapból valamilyen szexuális viszonyt tételezne a két ember között - illetve anélkül, hogy a nemi ösztönök eluralkodnának az adott illetőn a másik nem irányába?


A kérdés alapjait amúgy egy teljesen "átlagosnak számító" negatív társadalmi megítélés képezi mindkét nem részéről. Másrészről a "feltételezett szexuális, állati szintű ösztönök feléledése az adott embernél a másik nem irányába, amely adott esetben képes felülbírálni a józan ész korlátait is".


(A kérdés nemtől független, csupán egy általános társadalmi problémával foglalkozik.)


2019. júl. 12. 13:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem most egy nem létező problémát magyarázol.
2019. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Pontozz le, de én még olyat nem láttam, hogy egy fiú ne akarta volna a lány “haverját” megdugni. Nem mindenféleképpen az volt a cél minden esetben, de ha kapott jelzést, akkor már rohant is kivont karddal. Persze te ezt nőként nem így látod, ti őszintén hisztek ebben a rózsaszínű, ártatlan bajtársias dologban. Pedig aztán pont ti vagytok azok, akik rendszeresen beleszerettek a “legjobb fiú” barátotokba, ha az eleget bókol és elég sirámotokat meghallgat kritika nélkül...
2019. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

“Miért ilyen "szexista" a mai "modern" emberi társadalom?”

A mai modern, mi? Mert 100-150 éve olyan toleránsak voltak a kapcsolatban lévő emberek ellentétes nemű új ismeretségeivel, úgy bárorították a férjezett nőket, hogy legyen férfi barátjuk is, ne csak a többi feleség, és fordítva? 😁

2019. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
66% Te valami zsákfaluban élsz?
2019. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem azért barátkozik többnyire férfi férfival, nő meg nővel mert "juj a társadalom megszól ha nem teszem". Azért teszik mert ha a szexet kivesszük a képből több közös vonás van a saját neműek között.

Lehet hogy a te gondolkodásmódoddal amely szerint manapság minden szexista nehéz felfogni de férfinak és nőnek más az észjárása, és ezt a nagy többségre mondom. Meg lehet hogy most forgatni fogod a szemeidet de ennek sok százezer éves múltja van (férfiak vadásztak, nők gyűjtögettek és gyereket neveltek) amit nem lehet egy-két generáció alatt eltörölni.

2019. júl. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

# 1

Valszeg te nem értelmezted azt, amiről írtam


# 2

Miből gondolod, hogy én nő vagyok? 😀


Csak azért, mert szeretném magam elképzelni egy olyan emberi társadalomban, ahol az adott illető barátkozhat ha nő, akkor férfival, vagy ha férfi, akkor nővel - mindezt anélkül, hogy mindkét félben felsejlene a negatív előérzet vagy féltékenység; mindezt a primitív, nemi szexuális ösztönökre alapozva?


Én egy alapszintű társadalmi problémára próbálnám fehívni a figyelmet.


Azaz nem számít az hogy az ember nő, vagy férfi, hanem az hogy képes normális emberi viszonyt képezni a többi embertársával - nemtől független?

2019. júl. 12. 13:57
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
76% te az vagy, aki minden kérdéshez veszekedni jön válasz helyett? Van véleményed bármiről, vagy csak másokba akarsz belekötni? Egyébként Berlinben élek csillagom, nevezheted zsákfalunak. Most mesélj magadról, te hol élsz? Ketrecedet rendszeresen takarítják, enni kapsz eleget?
2019. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

# 5

"Nem azért barátkozik többnyire férfi férfival, nő meg nővel mert "juj a társadalom megszól ha nem teszem". Azért teszik mert ha a szexet kivesszük a képből több közös vonás van a saját neműek között."


Akkor te ezt állítod:

- Ha nő, akkor csak d***uk meg

- Ha meg férfi, kkor csak k***ssuk fel magunkat vele?


A te világlátásod ugyanis ezt sugallja; nincs emberség. Vagy a nő van, vagy a férfi. Az egyik megd*g, a másikat megd*gják. Tehát ilyen a mai "modern emberi lény".

2019. júl. 12. 14:07
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Én egyetértek a kérdezővel. Sokkal több hasonlóság van a férfiak és nők között, mint különbség, elvégre mindkettő ember.


Mégis a társadalom sokkal inkább ezekre a kis különbségekre koncentrál, nem pedig a rengeteg hasonlóságra.

2019. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mert a biológia erősebb mint a töketlen emberek akik a saját nemükkel nem tudnak haverkodni.
2019. júl. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!