Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Mit javasolto...

Ti mit tennétek? Mit javasoltok? Egyszeruen orlodom

Figyelt kérdés
19 eves lany vagyok. Egy kis varosban elek ahol max nyarimunkara van lehetoseg. Tanulok, maradtam erettsegi utani szakman. De ezt a szakmat nem erzem annyira a magamenak. Nem biztos megtudom csinalni. Es nembiztos ezzel szeretnek foglalkozni a jovoben. De azert jolenne elvegezni. Az iskolai kornyezet kiborit. Mar sok. 20eves osztalytarsak ugy viselkednek mint ovodaban. Kifogjak az embert mindenkit megszolnak es lehuz a negativitas es a szemetseg. Probalok nem foglalkozni veluk de egy olyan kornyezetben lenni ahol ilyen ketszinu, szemet emberek vannak nehez. Voltak barataim kozuluk de nagyot csalodtam, hatba szurtak. Az otthoni korulmenyeim.. Hat a szuleimmel elek ok szeretnek de nem elunk a legjobb korulmenyekben. Valamint velunk el egy rokonunk akit nembirok elviselni, mert sokat bantotta volna a szuleimet es megmaradt bennem.. De ebben nem mennek bele. Orlodok. Mit tegyek. Menjek vissza az utolso evre es szenvedjem vegig de talan sikerul.. Talan nem. Vagy menjek vegre el innen messze keressek allast es tanuljak mast. Oszinten mondom a lelkivilagom kezd kikeszulni. Orlodom egesz nap. Kattogok ragodok. Egyszeruen nemtudom mit tegyek. Nemvagyok a legboldogabb folyamat gorcsben van a lelkem. Nemvagyok felszabadult. Megsem tudok donteni. Elnezest a regenyert. A negativ kommentek kimeljenek. Szuksegem van valami utmutatasra mert megorulok igy.

2019. júl. 12. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Körül lehetne nézni mi az amit szívesebben tanulnál és nem helyben, de elérhető távolságra van, az sem baj ha hosszabb időt vesz el az utazás, addig sem vagy otthon. Ha többet vagy távol, más embereket, új helyeket ismersz meg, akkor a szokásos környezet is elviselhetőbb lesz. Az iskola mellett vállalhatsz diákmunkát, és a lakhatásra sem kell külön költened. Idővel, ahogy haladsz a tanulmányaiddal, dolgozol, jobban kirajzolódik majd a jövőképed, előrébb leszel mint most.
2019. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján már benne vagy a témában, így azt javaslom járt utat ne adj fel járatlanért, csináld meg ezt a képzést, legyen meg a szakmád, ez anyagi biztonságot is ad majd, lehet pár évet be kell áldoznod, lehet, hogy nem álmaid munkája lesz majd, de ha lesz egy biztos háttered el tudod dönteni, hogy melyik irányba akarsz váltani, nevezzük ezt egy ugródeszkának. Áldozatokat kell hoznod, de a céltudatosság és a kitartás kifizetődik majd.
2019. júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csináld meg a szakmad, érdemes várni és végiggondolni a dolgokat. Én is így éreztem, nincs értelme elhamarkodni. Viszont a te életed és ha már végképp nem bírod akkor költözz. Rosszabb úgysem lehet.
2019. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam, mint te, csak azzal a különbséggel, hogy nem tudtam dönteni a szakma és az egyetem közt. Ami a szakma ellen érvelt nálam: nem érdekelt igazán a szakma, utáltam az osztálytársakat, otthon sem akartam már lakni. Végül mégis maradtam, mert egy plusz szakma csak jól jöhet. Illetve nem is tudtam, hogy milyen egyetemre akarok menni, gondolom még te sem tudod, hogy ha nem az a szakma, akkor mit tanulnál. Én azt javaslom, hogy maradj. Abban az évben én nem csak a szakmát szereztem meg, de a dolgaim is rendeződtek, a céljaim is világossá váltak és már tudtam, mit akarok.

Amíg a szakmát csinálod, egy csomó mindent át tudsz gondolni. Hol akarsz lakni, mit fogsz tanulni/dolgozni stb. Nekem sokat segített, hogy nem hirtelen kellett döntenem, hanem volt még egy plusz évem, ami alatt azért csináltam is valami hasznosat, mégha soha nem fogok abban a szakmában dolgozni remélhetőleg, akkor is. Ha most cél nélkül elindulsz, sok időbe telhet állást és egyebeket találni, ezt jobb lesz előre kigondolni. Az osztálytársak miatt meg ne gondold meg magad, 20 évesen nem barátkozni járunk suliba, hanem megszerezni a papírt, le se kell őket szarni.

2019. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!