Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mely szakmák, diplomák azok...

Mely szakmák, diplomák azok amivel sokra vihetem az életben?

Figyelt kérdés

2019. júl. 19. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Mérnöki diplomák(villamos, infó, gépész stb)

Szakmunkák(villanyszerelő, bádogos, ács, burkoló stb)

2019. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Fogorvos, dentálhigiénikus.
2019. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
55%
Hát az, hogy nálad mit jelent a sok az szubjektív. Dollármilliomos nem valószínű, hogy leszel (főleg nem Magyarországon). Ahhoz azért egy diplománál több kell.
2019. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Azokkal, amikben jó vagy.

Hiába mondom, hogy legyél agysebész, ha mondjuk rosszul leszel a vértől, és remeg a kezed.

Sokan pont itt hibázzák el: hogy a fő szempont a pénz, meg hogy mivel "vihetik sokra". Tipikus példa az informatikai szféra. Óriási mennyiségű hozzá nem értő tanul "informatikusnak". Mert az könnyű munka, mert azzal könnyű meggazdagodni, stb, stb. Aztán nagy részük tök alkalmatlan rá, és csak szenved, már ha egyáltalán talál a szakmájában állást.

Teljesen mindegy, hogy milyen szakról van szó, ha értesz hozzá, szereted csinálni, van hozzá érzéked, akkor sokat elérhetsz. Ha nem, akkor nem.

2019. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Gyógyszerész
2019. júl. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

#4-es válaszadóval teljes mértékben egyetértek.

"Sokra vihetem az életben". Mit is takar ez a kifejezés? Legtöbb embernek első körben a sok pénz jut az eszébe. Pedig ez nem így van. Sokra viheti, és sokra tartjuk azt az embert, aki a maga szakterületén (legyen az kétkezi munka, vagy szellemi munka) a lehető legjobbat tudja nyújtani.

2019. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is belekezdtem az informatikàba, de nem az én világom, van róla papírom, de minek? Nem értek hozzá. Ezért mást tanulok most, ami érdekel is.

Válaszolva a kérdésedre: Mi érdekel? Miben vagy jó? Ahhoz keress szakmàt és nézz utána, hogy mennyire keresett. Azt kéne először eldönteni, hogy diplomàra van szükséged vagy szakmunkásbizonyítvànyra/érettségire épülő szakmàra.

Én sem tudtam mi érdekel igazán. Annyit tudtam, hogy nem egy irodàban akarok megrohadni életem végéig, olyat munkát akarok ahol látni az eredmènyèt annak amit csinálok, kézzel fogható.

Elkerültem nyári munkára egy építkezésre és azóta tudom, hogy mi akarok lenni. Rá fogsz jönni, a kérdés az, hogy mikor. Nekem jelenleg három szakmàm van, de még akarok kettőt vagy hármat, aztán vállalkozó akarok lenni, végső esetben elmegyek egyetemre, mert érdekel a tanár pálya is.

2019. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ma nagyon menő Mo.-n coach-nak állni, akár ért hozzá az ember, akár nem.
2019. júl. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!