Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincs értelme egy ilyen...

Nincs értelme egy ilyen emberi kapcsolatnak akkor se, ha rajta kívül kb. senki se áll már velem szóba?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, sok éve ismerem, de mindig is sajnálatból állt velem szóba csak, sok közös nincs bennünk, sok beszédtémánk sincs. És egyre nehezebben tűri ezt, régebben még élőben is sokkal lelkesebb volt hogy segít rajtam, de mostmár nem töri magát érte. Ritkán belemegy egy rövid találkozásba, beszélünk a semmiről 1-2 órát, mindeközben alig várja hogy elmenjek. Írogatunk inkább csak Messengeren. Viszont még ott is, egyre kisebb apróságok miatt lekoptat hetekre. Szóba áll velem két hónapig, majd lekoptat pár hétre, majd újra szóba áll velem aztán újra lekoptat hetekre, és így tovább. És ilyenkor nem reagál semmire se ott, se sms-ben, sehol, akármit is írok, nem érdekli mi van velem.

Értelmetlen tartani ezt a kapcsolatot akkor is, ha már csak ő van nekem?


2019. júl. 20. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi honnan tudhatnánk, hogy számodra minek van értelme, és minek nincs?
2019. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem kapcsolat. Attól függ, hogy te mit gondolsz neked ez mit ad. Leszív? energiavámpír? ha igen akkor ez téged merít ki, őt meg nem érdekli vagy észre sem veszi hogy téged ez a viselkedés nem érint jól, mert ugye néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Voltak ilyen kapcsolataim, de én nem is ragaszkodtam hozzá mert nem volt értelme, ha meg néha beszélünk akkor az csak annyi miújság oksi minden? és kész.
2019. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez értelmetlen, ez senkinek se jó. Ő már ennek jelét is adja. Azt viszont abszolút nem értem, hogy miért ő az egyetlen kapcsolatod. Tessék emberek közé menni, társas hobbit választani (tánc, konditerem, valamilyen művelődési házi kör, filmklub, nyelvtanfolyam, önkéntesség), beszélgetni - nem igaz, hogy ne találnál szimpatikus embert! Csatlakozz facebook csoportokhoz, ott is lehet beszélgetni és szimpátia esetén találkozni, barátságot kialakítani. Egyáltalán mit csinálsz? Ha tanulsz, ott is vannak emberek, ha dolgozol, ott is.
2019. júl. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van, ez értelmetlen.

Neki teher, te pedig belé kapaszkodsz, miközben arra kéne törekedned, hogy minél ingergazdagabb életet élj, és még ha nehéz is, minél több emberrel kommunikálj.

Minél idősebb leszel, annál inkább belerögzül az agyad abba, hogy nem kommunikálsz, és full introvertált vagy, márpedig minél tovább halogatod a változást, annál nehezebb lesz kitorni ebből.


Szerintem mindkettőtök érdeke, hogy ennek a kapcsolatnak vége szakadjon, de ezt ne az kövesse, hogy teljesen magadba zárkózol.

2019. júl. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vree ***** válasza:

De miért kell neked segíteni...?


Ha ő azért állt veled szóba, hogy segítsen neked magadat felhozni, és te nem tettél érte, akkor nyilván, hogy végül otthagy.


A leíràs alapján nem értem, hogy mit akarsz tőle? Mit adsz neki? Nem is baràtok vagytok, csak segíteni akart neked, nem?, akkor miért várod, hogy mostmár az idők végéig rajta lóghass, örülj, hogy tett valamit érted, azt pá, ne terheld tovább.


Miért “csak ő van neked”, miért gondolod, hogy nem tudsz majd barátokat szerezni?


Magadon dolgozz, legyen meg a tartásod, önfegyelmed, és ismerősöket úgy szerezz, hogy mit tudsz TE tenni értük (ami kehet gpcsak egy kedves szó, egy apró szívesség- ne azd nézd, hogy ŐK mit tudnak adni, mindenki azt kedveli inkább, aki neki is ad.)


Ha magányos vagy, nincs bizalmi barátod, részvétem, ez szxr dolog, de ezt is úgy lehet korrigálni, hogy sok emberrel tartasz fenn felszínes baráti kapcsolatot, aztán onnan léptek tovább a bizalmibb összejövetelek felé.

Ne harsgudj meg érte, de van egy érzésem (mondd, ha nem igaz), higy esetleg túl sokat panaszkodsz magadról, túl sok szívességet, együttérzést, időt követelsz, amivel kimeríted az embereket? Ha igen, akkor ezen a stratégián kellene változtatni. Milyen tevékenységek vannak, ahol te tudsz valamit adni, örömet, élvezetet szerezni?

2019. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!