Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Márka nevet mért nem mondanak...

Márka nevet mért nem mondanak ki TV/rádióban?

Figyelt kérdés

Igaz, rég néztem TVt kb 5 éve. Most már streaming service-k és youtube miatt szinte haszontalan a generációmnak (most 22 vagyok), de most eszembe jutott, hogy régen mindig kínosan körbe írták a márka neveket.


Pl.: "Egy bizonyos bevásárló központban", ahelyett hogy kimondanák, hogy a "Tescoban".


Meg benne volt ez vagy még most is van a köztudatban, hogy ha valaki betelefonált a rádióba megkérdezte, hogy kimondhatja-e a márka/gyorsétterem stb... nevét és utána mindig olyan furcsán a kellőnél hosszabban írták le a dolgot.


Azt hallottam, hogy ez leginkább a reklámokkal függ össze. Hogy akaratlanul is ingyenes reklámot adnának annak a terméknek, amit nem értek mért lenne probléma.


Vagy hogy ha esetleg egy virális márka szponzor van, akkor nem jó üzlet kimondani, ami érthető csak ebből meg olyan kevés van, hogy kb soha sem fordulna elő.


Talán még arra gondoltam, hogy jogi remifikáció lehetnek ha rossz hangnemben tüntetnek fel helytelenül egy márkát.


Bárki tudja a választ? :D Nincs jelentősége, csak most valamiért ezen gondolkoztam kb 10 percen át és hátha valaki tudja a tényleges választ.



2019. júl. 23. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert 5másodperc reklámidő pl. 1guriga,akkor ki az a csatornatulajdonos aki INGYEN REKLÁMOZNA BÁRMIT?
2019. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

A reklám ára miatt volt/van ez.

A cégek nagyon sokat fizetnek egy fèl perces reklàmért is.

Ha egy csatorna nyíltan kimondja a márkanevet, akkor reklámozza.

Ezért van szabályozva, hogy a fizetett reklàm keretében lehet márkanevet említeni, nekik.

2019. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály is van rá, tévében dolgozom, ha valami olyat hoz a vendég, ami reklámnak minősül (pl az új könyvét mutatja be valaki, vagy főzőműsorban adott márkájú alapanyagot használnak, ami látszik), akkor az adott müsor elején-végén szerepelnie kell, hogy ez itt biza termékmegjelenítést tartalmazott. Ha a vendég meg elszólja magát, hogy ő a tescóban vette a tésztát, de nem volt előre megbeszélve, akkor a vezérlőben tombol a szerkesztő, hogy most akkor neki ki kell íratnia utólag. Élő műsorban cink, ugyanis komoly büntetés járhat érte, ha lemarad.


(A pontos törvényt nem ismerem, de a nem tudatos reklám a lényeg, hogy a beszélgetésben fű alatt nem sulykolhatják beléd, hogy te a tescoban vásárold az akármit, mert milyen jó, erre külön figyelmeztetniük kell, hogy ilyesmiről lesz szó. Szóval a tesco nem fog fizetni az ingyenreklámért.)

2019. júl. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol ki szokták mondani

Pl. híradóban a baleseteknél van mikor mondják hogy most az Audi, BMW, vagy Suzuki volt-e amivel épp karamboloztak.


Inkább az lehet, hogy félő volna hogy negatív színben tűnne fel az adott cég (mert ugye a híradóban szinte csak bűnügyi meg politikai hírek vannak), és akkor lehetne pereskedni hírnévrontás, stb. miatt.


Régebben volt ilyen törvény, hogy bújtatott reklám stb nem lehet (pl. főzős műsorokban is ki volt takarva hogy épp milyen márkát tesz bele a kajába az alany), de úgy tudom ezt a törvényt már vagy 10 éve eltörölték...

2019. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem az idevonatkozó magyar törvényeket, de abban az országban, ahol élek, van erre egy rendelkezés: ha pl. egy műsorban valaki azt mondja, hogy ő az OMO mosóporral mos, a műsorvezető köteles még minimum két másik mosópor-márka nevét is említeni. Monjuk Persil vagy Ariel.

De ez minden termék márkáira vonatkozik. Ha ezt elmulasztja, elég súlyosan megbüntetik a csatornát rejtett reklámozásért.

Hogy aztán a csatorna ebből mennyivel sújtja a műsorvezetőt, azt nem tudom, de mivel átalban ott a fülében a "puska", a rendező vagy a műsorfelelős figyelmezteti és bemondja neki.

2019. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Már kimondhatnak márkaneveket is, erre való a termékmegjelenítés. A rádióknál pl. az óranyitó és záró szignálokban ezért szerepel, hogy "a műsorszám termékmegjelenítést tartalmaz/tartalmazott". A lényeg, hogy ha ezt jelzik, akkor kimondhatják, hogy a Tesco előtti körforgalomban baleset történt, vagy a MOL kút és az Interspar közötti útszakasz csak egy sávon járható. Tévéknél pedig felirattal jelzik ugyanezt a műsorszám elején és a végén.
2019. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem akarják se rossz hírbe se hozni, se ingyen reklámot csinálni nekik, mert nem fizettek a promócióért:) Vagy nemtom, hogy pl a műsorvezető ne befolyásolja őmaga a közvéleményt? Vagy nemtom:) LEhet, hogy nem akarnak retorziót, hogyha valami nem szép véleményt mondanak esetlegesen:) És akkor ez így biztonságosabb, mert nem csorbítják a márka hírnevét:) De amúgy nemtom, mostanság meg bemondanak ilyet, hogy "A műsorszám termékmegjelenítést tartalmazott." Ezt is kell nekik valamiért. Meg talán nem is akarják túl nagy előnyhöz se juttatni a márkát, meg esetlegesen hátrányhoz se; tehát nem szeretnék így a nemtom, fogyasztási szokásokat meghatározni. Mert pl egyik termék elfogy, másik meg rárohad a cégre. Vagy pedig a műsorvezető nem kapott felhatalmazást arra, hogy akár direktbe, akár véletlenül, "reklámozzon." És akkor lehet, hogyha pl nemjót mond, azért kártérítést kellene fizetnie. Ha meg ingyen bereklámozza, hogy jó, akkoris mert akkor meg a rádió szenvedett kárt, mert nem fizettek nekik a promócióért. De nem tudom, mert nem értek hozzá, de szerintem ilyen okai lehetnek.
2019. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!