Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hallottatok már olyanról,...

Hallottatok már olyanról, hogy valaki írtózik a tükröktől?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm (lány) írtózik a tükröktől és minden olyan dologtól,amiben látja magát...azt mondja,ha nem kell belenéznie,akkor akár még ember nagyságú tükör is lehet a szobában,nem zavarná. Főleg attól írtózik,ha az arcát látja benne,pedig nincs semmi olyan probléma,amitől félnie kellene...

Egyszer próbáltam tesztelni,hogy nem csak kamuzza-e és egy alkalommal az orra alá nyomtam a tükröt,hogy nézzen meg a hajánál ezt meg azt,de majdnemhogy én ijedtem meg a hirtelen mozdulatától,ahogy kikapta a kezemből és valóban láttam a szemén hogy legszivessebben a fejemhez vágná. Utána ahogy eltűnt mellőle a tükör,egy másodperc alatt lenyugodott,mintha nem történt volna semmi.


Csak kiváncsiságból,ti már találkoztatok ilyen esettel? Amúgy tök normális ember meg stb. csak ezen egy kicsit meglepődtem,hogy ilyen is van.



2019. júl. 24. 02:44
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, hallottam már ilyenről, az egyik ismerősöm is fél tőlük. Egyébként valamilyen szinten meg tudom őket érteni, hiszen kicsit tényleg ijesztő tud lenni, ha kettő van belőled, még akkor is, ha csak tükörkép formájában. Én ezért is örülök, hogy nincs ikertestvérem, mert valahogy szokatlan lenne, hogy magam előtt látom saját magamat... Bizarr egy dolog. :D
2019. júl. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Igen, én, nem szeretek belenézni mert akkor undorodok magamtól, mindig frankón büszke vagyok magamra, meg tetteimre, kommunikációmra, erre ott egy tükör és megy az egész a levesbe..
2019. júl. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Nem szeretek tükörbe nézni, nagyon nem tetszek magamnak.


Fürdésnél mindig be is csukom a szekrényajtót, hogy ne lássam a dagadt testem. :3 XD


19F

2019. júl. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
"A Catoptrophobiában szenvedő személyekben a saját tükörképük viszontlátása félelmet, aggodalmat és szorongást kelt. Ezt a betegségek sokan összetévesztik az Eisoptrophobiával, ami tulajdonképen a tükörbe nézéstől való félelmet jelent."
2019. júl. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Én in undorodom a tükröktől, vagyis leginkább attól amit abban látok. Pont ógy vagyok mint #2 kérdező. Egész jól telik a napom, büszke vagyok magamra aztán meglátom hogy nézek ki és legszívesebben helyben felkötném magam.
2019. júl. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Amikor anorexiás voltam, voltak pillanataim, amikor írtóztam a tükörképemtől, mert feljött rám pár deka és máris "láttam" magamon a plusz hájat. Pl, ha a reggeli kényszerméreckedésnél többet mutatott pár dekával, leszegett fejjel járkáltam a fürdőben, hogy ne lássam magam.
2019. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Olyat nem, aki irtózik a tükörtől, de olyat igen, aki nem szereti a tükröt. Normáls esetben áLtalában a problémás arcú, nem túl szép emberek, illetve az idősödő nők nem kedvelik a tükröt.


Az ismerődödnek azonban valószínűleg komoly én-képzavarai vannak. A tükörben önmagát látja, akitől irtózik. Nem kamu, és nem ritka. Sőt: egyre gyakoribb lesz. Az ún. nárcisztikus, gonosz anyák bűnei következményeinek egyike.

2019. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld pacsi :)
2019. júl. 24. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!