Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyűlöl mindent és...

Miért gyűlöl mindent és mindenkit a magyar ember? Még azok is gyűlölködnek, akik az országot elhagyták és viszonylag jól élnek. MIÉRT?

Figyelt kérdés

Én egy fiatal srác vagyok aki sajnos eldöntötte, hogy elhagyja az országot a főiskola elvégzése után. Apukám nagyon sokat vitt Németországba, Svájcba és többek között Kanadába is gyermekkorom alatt. A nagyszüleimnek megígértem még fiatalon, hogy én nem fogok elmenni magyarországról, büszke is vagyok arra hogy magyar vagyok, de az utóbbi időben, megrendült bennem ez az egész. A nagymamám nem várja el tőlem az ígéretem betartását, belátta, hogy hiba volt velem megígértetnie és én így tiszta lelkiismerettel fogok nekivágni a világnak. Egy kérdés viszont nem hagy nyugodni, folyamatosan itt piszkálja lelki füleimet. Súgja beléjük, hogy tegyem fel valahova.


Miért gyűlöl mindenkit a magyar ember(Tisztelet a kivételnek, mert én sem gyűlölök és még akad pár, viszont a többség ilyen, emiatt pedig elnézést ha általánosítok, ez van...)?


NEM igaz, hogy külföldön is ugyan ilyenek az emberek! Én TUDOM milyenek az ottani emberek, mert apai ágon negyedrészben semmi magyar vér nincs bennem. Ergo: Apu csak félig magyar és 2 anyanyelve van, amúgy általa nekem is ;)


Tehát, sokan egyszerűen a szegénységet hibáztatják. De ez nem lehet kifogás, mert akik kint élnek, normálisan keresnek, normális, nyugati életformát folytatnak (nagyrészt), és MÉGIS útálkoznak. Keresik egymás társaságát külföldön, hogy együtt a helyieket gyűlöljék.


Konkrét példa: Írországban voltam kirándulni tavaly. Találkoztam ott 2 magyar emberrel. Ők egy magyar pár volt, akik kimentek oda. Mivel én nagyrészt magyarul beszélek anyukámmal, így meghallottak és odajöttek beszélgetni. Nem voltak sokkal idősebbek nélam, 5 év volt köztünk. Beszélgettünk, beszélgettünk és hirtelen előjött: Hát ezek a "labda(Vagy lufi?) fejü Írek, hát nem elviselhetetlenek? Bunkók, gusztustalanok, köpködnek stb....


Másik példa ami a napokban történt. (amúgy nem csak ez a két eset van, csak ezek konkrétumok... ) Egy "nagyvilági" magyar emberrel beszélgetek az interneten. jól elvagyunk, barátkozunk. Majd előjön egy bizonyos emberrel, aki magyar és elhagyta magyarországot. Elkezdi, hogy ez micsoda mocsok és még "libsi" "zsidó" is... megjegyzem, ha nácizott volna, egy számomra ismeretlen személyt, a gyűlölködés szítása kedvéért, hogy legyen min mocskolódnia VELEM, ugyanígy kiakadok. Mondom neki, én nem fogok gyűlölködni, de ezt így nyíltan, egyenesen.


Hát, akkor lettem liberális, meg mittudom én még miféle ember.... tiltás, vége...



Ha valaki tud választ adni a kérdésemre, írja légyszi, mert ezt nem értem.


(Pluszban, nagypapám volt kint amerikában, nagyon régen, már akkor is az ment ott, hogy a magyar "gyűlésen" az ott élő embereket szidták....)



Lehet azért nem értem ezt, mert a gimnáziumot, kéttannyelvű magán iskolában végeztem, általánosba nem is jártam, magántanuló voltam és összejöttünk csoportokba, más magántanuló gyerekekkel, szülőkkel stb és tanultunk...


2019. júl. 24. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Mi, bunkó magyar emberek honnan tudhatnánk ezt jobban mint te, aki ismeri az összes külföldön élő embert és a magyarokat is, ráadásul két anyanyelved is van meg negyedrészt semmi magyar vér nincs benned (lul)


Amúgy mi sem értjük, pedig mink nem jártunk gimnázijumba és nincs sociális életünk sem bocsi :S

2019. júl. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Te simán hülye vagy Kérdező!...és még csak nem is gyűlöllek, legfeljebb sajnállak, hogy neked ennyire futotta ebből az országból, az itt élő emberekből.

De menj, csak ígérd meg, hogy ezzel a szemlélettel soha nem fogsz visszajönni!

2019. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

Jó ég,mit fogsz te itt kapni...

A válasz a kérdésedre a frusztráció,mint szocio-kulturális sajátosság.A magyar ember nem akar felelősséget vállalni.Semmiért.A saját(elrontott)életéért főleg nem. Következésképp,bűnbakot keres,a "vezetés" pedig örömmel szolgáltat ilyet a számára.

Nézd meg a történelmünket.Mi mindent "jól csináltunk",csak a tatárok/törökök/osztrákok elnyomtak bennünket!Nincs több megszálló?A zsidók a hibásak!Mindet deportáltuk,vagy belelőttük a Dunába?Szidjuk a cigányokat!Soros!Brüsszel!Migránsok!Elmúlt 8 év!Fidesz!O1G!Komcsik!Libsik!Nácik!Mindenki hibás.Bárki,akárki,csak mi nem!

Az egész a gyávaságra vezethető vissza.Mikszáth Kálmán szerint:“A magyar ember szereti keresni az igazságot. De nem szereti megtalálni. És ha mégis megtalálja, mindjárt beleun: ejnye, de kellemetlen pofája van!”


Menj el.Felejtsd el ezt az országot,már úgy sincs sok hátra neki.A külföldön élő magyarokat kerüld.Elképesztően aljasok tudnak lenni.Itt nincs jövőd.(Illetve,van de szar.)Értelmes embernek tűnsz,ilyenekre soha nem volt igény az országban,csak nézd meg a "magyar"Nobel-díjasokat.

2019. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Előre félek, hogy lefognak pontozni, de akkor is belevágok a válaszba:


Külföldön élő magyar vagyok, Magyarországon én is durva dolgokat tapasztaltam, nem véletlen emigráltam. Viszont ahogy itt külföldön, Magyarországon sem fekete-fehér minden.

Mindenhol élnek aljas és rossz emberek... Hol többen, hol kevesebben.

Sajnos Magyarország az előbbi csoportba tartozik.


Minél inkább a régi SZU területéről van szó, annál inkább magasodik a "lelkinyomorban" szenvedő emberek aránya (Oroszország kivétel, kifejtem miért).


Ezek a nemzetek levoltak igázva, elvoltak nyomva; megszenvedték az első és a második világháborút is, majd jött az orosz hatalom (magyarok esetében 56 is). Pszichológiailag kihat a nevelésre, az oktatásra (!), a szellemi fejlődésre, ami sok tényező okozata, csak, hogy a fontosabb dolgokat említsük.

Azoknak az embereknek a legtöbbje, akikben tényleg volt kraft és egyéniség, emigráltak, átszöktek a határon, az életüket kockáztatva is. Míg a szomszédos országokban virágzott az élet minden téren, biztonságban nevelkedtek a generációk, addig itt azt sem tudták, hogy létezik autó a Ladákon kívül is.


Adott egy ország, (jelen esetben Mo.) ahol több nemzedék elnyomásban élt, nem tudták mi az a demokrácia, hiszen egy párt rendszer volt; az egyetem luxus volt, emiatt nyilván nem volt elég és megfelelő szakember, ami miatt a bekövetkező "rendszerváltást" követően képzetlen emberek kerültek magas posztokra... Ez a teljes csőd receptje. A képzetlen emberek a hatalomtól megrészegülten teremtettek egy káoszt (90-es évek), egy maffia rendszert, ami a mai napig kihat.

Ezek fényében, ha ilyen a nemzet irányítása, akkor milyen a civilek nagy átlaga?

Se remény, se pénz, se élet, csak a sivár dolgok. A fentebb említett tényezők, amiket felsoroltam, szintén kihatnak rájuk. Azért azt finoman megjegyzem, hogy a lengyelek nagytöbbsége szintén irigy és kárörvendő (tapasztalat).


Ha keserűen élsz, keserűvé válsz.

Ha keserű a rendszer kihat mindenkire, ennyi lenne a lényeg.


Tényleg nem elhervasztani szeretnélek, de külföldön is sok kárörvendő és a végletekig kicsinyes ember (bár nem úgy, mint Magyarországon).

Sajnos ez a helyzet.

2019. júl. 25. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13%

Ezzel azt akarjátok mondani, h Dr. Orbán Viktor miniszterelnök úr nem végez jó munkát?

Aki keresztény és MAGYAR nem járhat emelt fővel mióta a FIDESZ van hatalmon?

Nem Magyarország Európa legbiztonságosabb országa?

A bérek nem nőnek? A CSOK a Babaváró a családi adókedvezmény?

Szerintetek nem egyre pozitívabbak, vidámabbak a magyarok?

Hamarosan ide akár mindenki jönni Nyugatról.


Büszke nép ez ismét.

2019. aug. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy látod, ahogy látni szeretnéd.

Igazából minden nemzet fiai őszinték és kritikusak MAGUK KÖZÖTT. De amikor te -magyarként- pl. egy ír vagy horvát vagy orosz emberrel beszélsz, akkor kívülállóként máshogy beszélnek veled.

De egymás között a horvátok, az írek, skótok ugyanúgy szidják egymást meg a másik nemzetükhöz tartozót.


Mellesleg, ami példákat felhoztál, abból kiderül, hogy a "gyűlölet" szót nem helyesen használod. Nem vagy egyedül, de azért utánanézhetnél, még ha kéttannyelvűbe is jártál.


Nem lettél te "liberális", egyszerűen nem vállalsz közösséget a magyarokkal. Minden okod meg lehet rá, ahogy a családodról-életedről írsz.

Az is természetes, hogy inkább a kényelmeset, a komfortzónádat kielégítő környezetet keresed.


Annyi benned a magyar, hogy meg szeretnéd érteni, de ne félj, külföldön ez az igény hamar kikopik még a szótáradból is.

2019. aug. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!