Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy mentesíti őket a felelősség alól ez?

Figyelt kérdés
Bocs a helyesírási hibákért, telóról vagyok, nem magyar vagyok, meghalt a pókom, hideg van, magas a páratartalom, bármi alpári kifogás amivel kiakarnak bújni a felelősség alól. Miért kell ezt?
2019. júl. 25. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Önérzet: lusták normálisan írni, de bántja őket a beszólás, így megpróbálják kimagyarázni.


Kihagytad egy kedvencemet: "nem nyelvtan órán vagyunk" - hiszen csak ott kell helyesen írni, mikor a tanár néni látja.

Azt is szeretem, mikor rutinból beleírják a kötelező bocsánatkérési köröket a helyesírási hibákról, de a kérdésben nincs is hiba. De annyira buta az alany, hogy ezt nem tudja saját magától észlelni, inkább leírja ahogy tudja és elintézi egy bocsánatkéréssel jó előre. Így már nem is kell igényesnek lenni arra, hogy helyesen írj, mert te előre elnézést kértél.

2019. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Eloszor azt hittem ezek a te kifogasaid. Mellesleg nem k rva mindegy? Ilyen alapon miert gondoljak az emberek, hogy a potyoges tokeletessege a mondanivalot felulirja?

Egyebkent itt milyen felelossegrol is beszelunk? :D Nem vallalja a felelosseget ergo elorja a szoveget (mint most en) es azt mondod miert nem javitja ki inkabb? Vagy mi is a nagy egetvero harmadik vilaghaborut rengeto bajod?

2019. júl. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy elfelejtik azt az apróságot, hogy egy online felületen nincs arc, nincs hangsúly, nincs semmi - csakis az írás, a nyelvtan, maga az egész íráskép, ami alapján meg lehet ítélni őket. És az ember már csak ilyen (felesleges szépíteni): mindig ítélkezik. Ez különben nem baj, ha utána hajlandóak vagyunk belátni a tévedésünket, de ez most más téma.

Aki igénytelen a helyesírásra, aki letojja, hogy miképp mutatkozik mások szemében, annál más problémák is vannak. Mert ha tetszik, ha nem: minden mindennel összefügg.

Engem például nagyon zavar még egy félreütés is, de én mindenben igyekszem a maximumot nyújtani. Vagy inkább hozzá se kezdek.

Sajnos a többségre ez rohadtul nem jellemző.

2019. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyit akartam csak írni, hogy "mert igénytelen trógerek"


Szerencsére a hármas válaszoló kifejtette részletesen.

2019. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%
milyen felelosseg ??nem nyelvtanoran vagyunk, lusta vagyok ekezettel irbi telorol, ez nem felelosseg hanem gyorsiras meg praktikussag kerdese. ennyire unatkozol?
2019. aug. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!