Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy olyan embernek hogyan...

Egy olyan embernek hogyan lehet a kedvében járni, aki egész életében csak feltétel nélküli szeretetet kapott?

Figyelt kérdés

Ha rosszat csinált gyerekkorában, nem szóltak érte, folyamatosan csak pozitív megerősítéseket kapott, ajándékok tömkelegét, végén már talán semmivel sem lehetett a kedvében járni. Ha összevesztek vele, arra agresszívan reagált, de még mindig ez az egyetlen "kezelés", amiben alig részesült.

Evidens, hogy ő mindig kap valamit, és hogy egekig magasztalják, ez neki természetes.



2019. júl. 26. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Feltétlen szeretettel. Vagy el kell zavarni a csába, mert az illető erősen nárcisztikus.
2019. júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Egy volt ismerősöm ugyanilyen.


Sehogy sem járok a kedvében, mert a normális beszédre nem hallgat, abból azt szűri le, hogy hogyan támadod, ha bpedig kicsit durvábban rászólsz, akkor visszatámad.


Az édesanyja egyedül neveléte, sosem teremtette le, mindig a gyerek volt az áldozat.


Kerülöm ezerrel.

2019. júl. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem, és nem is kell. És ami a lényeg: az az ember, akivel így bántak nemhogy feltétel nélküli szeretetet nem kapott szinte soha, hanem éppenhogy masszív szülői agressziót: elhanyagolást. Soha nem nevelték, csak hagyták nőni, mint a gombát. Az ilyen "nevelés" eredménye majdnem mindig nárcizmust és egyéb súlyos személyiségproblémát eredményez. Nemhogy a kedvében nem tudsz járni soha, de megfelelni sem - menekülj tőle, olyan messze, amilyen messze csak tudsz!


A feltétel nélköi szeretet nem ezt jelenti.

2019. júl. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3, te valamit nagyon félremagyarázol.


"Az anyai szeretet kritikátlan, önzetlen és önfeláldozó, az anyai szeretet mindent megbocsát: a hisztizést, a könnyeket, a közömbösséget, a hálátlanságot vagy a kegyetlenséget is. Az anyai szeretet egy fekete lyuk, ami elnyeli a bírálatot, felment minden vád alól, megbocsátja az istenkáromlást, a lopást és a hazugságot, és még a leggonoszabb cselekedetet is olyasmivé változtatja, ami nem az ő hibája."

2019. júl. 26. 10:05
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez feltétlen kiszolgálás, nem szeretet. Amíg ezt nem érted tisztán, ne vállalj gyereket!


Természetesen kell vele viselkedni, ahogy jön a szívedből. Innentől már az ő oldala, hogy ezt jól kezeli-e.

2019. júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen ember tudáshiányban, céltalanságban szenved. Vagyis egoista, élősködő féreg. Talán úgy lehet a kedvében járni, ha tudsz számára nyújtani kecsegtető életcélt. Vagyis el tudod indítani, az önállóvá válás útján.

Mert ha nem tudod elérni, hogy egyenlő partnerek legyetek. Akkor az sosem lesz szeretet csak függőviszony, te leszel a pótanyja. Míg él az anyja, küzdened kell vele az illető kegyeiért.

2019. júl. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Megerősítem, amit már írtak előttem:

Kérdező, amit a kifejtésben leírtál, annak köze nincs a feltétel nélküli szeretethez!


Én feltétel nélkül szeretem a kisfiamat, de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ne szólnék rá, ha helytelennek tartom a viselkedését.

A feltétel nélküli szeretet azt jelenti, hogy ha rászólok, akkor a viselkedésével van kifogásom, de attól még őt, mint embert szeretem. Ha utána elszomorodik, mert belátja, hogy hibázott, akkor máris mondom, hogy bújjon hozzám, megszeretgetem. Így feloldódik a lelkében a konfliktus.

Amiket te írtál, annak semmi köze ehhez.

A kisgyereknek alapvető szükséglete, hogy szülei feltétel nélkül szeressék. Remélhetőleg a szülők többsége nagyjából így is tesz.

Egyetértek azzal, hogy ne legyen gyereked, amíg ilyen téves elképzeléseid vannak a gyereknevelésről és a gyerekekhez való viszonyulásról.

2019. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pont abbol lesz màrtir, aldozat tipus, vagy olyan aki mindent tàmadàsnak vél, akit folyamatosan terrorban tartottak otthon ok nelkül is.(akàr csak lelki pszichesben pl mindog csak a szülönek van igaza a gyerek abszolut megtörve lekezelve)


Az ilyennek felnöve önbecsülese sincs, azaz mindig azt hiszi öt csak tàmadjàk kritizaljak es rosszat akarnak.

2019. júl. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Goldmund73, a baj az, hogy neked van gyereked, amikor alapvető fogalmakról lövésed sincsen.

Amúgy honnan tudod, nekem mim van, és mim nincs?


Tipikus idióta szülői felfogás, ami jellemző a hozzád hasonló korlátoltakra, amikor próbálják a saját fszságukat félremagyarázni, miért nevelnek egy életképtelen, elbszott kölköt, akik 50 éves korukig a nyakukon fognak lógni, rosszabb esetben a végén még a saját szülei életére is törnek.

FELTÉTEL NÉLKÜL.


Megvan?


De itt egy cikk, ha nekem nem hiszel, bár gondolom egy veterán pszichológust is leidiótázol, aki nem egy elkényeztetett kis majmot akar nevelni a gyermekeiből.


[link]

2019. júl. 26. 14:13
 10/10 A kérdező kommentje:

"Egyetértek azzal, hogy ne legyen gyereked, amíg ilyen téves elképzeléseid vannak a gyereknevelésről és a gyerekekhez való viszonyulásról."


Azt hiszem, evvel rendesen kilövetted a biztosítékot, úgyhogy ne csodálkozz az iménti kommentemre.

Paraszt hozzászólásra, hasonlót kaptál, nesze.

2019. júl. 26. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!