Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell gúnyolódni azon,...

Miért kell gúnyolódni azon, hogy a családdal sütögettünk? Mi ez a rosszindulat?

Figyelt kérdés

Van egy barátom évek óta (illetve nem tudom már minek nevezzem) aki gyakran gúnyolódik olyan dolgokon amit nem értek. Péntek estére egy családi sütögetést terveztünk kint. Nagyon vártam már, hogy együtt legyünk,beszélgessünk stb. Aznapra viszont nagy eső volt várható a megyében. Délután írta ez a barátom, hogy náluk már esik az eső, kérdezte, hogy nálunk is esik,mert ha nem akkor küldi hozzánk, hogy ne tudjunk kint lenni. Mondtam neki, nagyon kedves tőle. Tegnap nem beszéltünk, mert dolgozott, utàna a baràtnőjével volt, erre ma délelőtt ír: "Ugye tegnap este se tudtatok sütögetni? :D" (esett az eső megint) Nagyon kevés program volt a nyàron, amin részt vettem. Neki van barátnője, mennek ide oda. Tőlem ennyit is sajnál. Egyébként majdnem 30 éves ember. Szerintetek miért ilyen rosszindulatú valaki? Ez sajnos már nem az első eset. Tudom nem nagy dolgok, de nekem rosszul esik, hogy folyamatosan elveszi a kedvem mindentől és azt hiszi magáról, hogy vicces.

24N


2019. júl. 28. 12:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Visszakérdezek: Miért kell ilyen emberrel kapcsolatban lenni?
2019. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
#1: Mert gimi óta ismerem. Sok mindenen keresztülmentünk együtt. Az utóbbi időben lett ilyen rosszindulatú. Én bezzeg mindennel kapcsolatban biztatom.
2019. júl. 28. 12:24
 3/28 anonim ***** válasza:
23%

#2: Volt szó a kérdésben arról, hogy pasit akar találni magának? Esetleg látsz arra vonatkozólag panaszt, hogy nem talál pasit de nagyon akar? Neked is ha a rosszindulat fájna, orditanál. Mondjuk te is most szépen belegyalogoltál olyan dologba amit fáj a kérdezőnek, de mit számít. Mindenkinek odaböfögsz valamit majd mész a következő kérdés alá.


Kérdező! A legtöbb ember sajnos ilyen mint láthatod. Ha valakinek kicsit is jó kedve van, egyből elveszik. Ez Magyarország! Ha mostanában lett ilyen barátod, gyorsan iktatsd ki az életedből. Hidd el nem fog hiányozni.

2019. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
9%
Ha jól értem, akkor te most baráti kapcsolatban állsz vele, tehát nem a pasid, ugye? Mert kissé félreérthető volt a leírásod.
2019. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
68%

Vannak egyes emberek, akiket ha nem nyomnak el, bíztatnak sokáig, akkor nem félnek önmagukat megmutatni, ilyenkor viszont egy irigy, féltékeny, rosszindulatú ember köszön vissza, aki nem is veszi észre magát.


Ha egy állatot nem büntetsz azért mert rád támad, akkor nem is tudja hogy ez rossz, és büntetés jár érte. Nem tudja a barátod sem valószínűleg hogy mekkora féregként viselkedik. Megmondtad neki azt, amit érzel, és hogy miért csinálja ezt? Bár, amikor nekem mondtak hasonló, rosszindulatú dolgokat a barátaim, nem beszéltem velük egy ideig, vagy ugyanazt adtam vissza nekik amit ők.


Te pedig ezt ne vedd magadra. Nagyon jó, hogy sütögettek a családdal, és aranyos vagy, hogy ennyire várod és szereted őket. Ez nagyooon szuper dolog, és egyáltalán nem olyan amiért bántani kéne téged, sőt, semmiért sem érdemled meg hogy bántsanak.


Mivel nagyon érzékeny vagyok, én is hasonlóan tapasztaltam a dolgokat mint te. Nagyon kegyetlennek, rossznak éreztem az embereket, amikor én mindenkivel kedves voltam akkor is durvaságot kaptam vissza.


Ha szeretnél, nyugodtan beszélhetünk még erről, vagy akármiről, ami az életedben zajlik. Nekem is jól esik segíteni másokon, mert addig én is gyógyulok. :)

2019. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
65%

6: A barátot használjuk barátra és partnerrel is, és szerintem az "ez a barátom" meg "utána a barátnőjével volt" illetve "neki van barátnőjé"-ből világosan kiderül. Az első sornál tovább kéne olvasni.

Kérdező: Csapnivaló humorérzéke van, valószínűleg. Vagy nem kifejezetten kedvel téged és csak azért marad veled kapcsolatban, hogy köszörülje rajtad a nyelvét. Mondd meg neki, hogy neked ezek nem esnek jól, ha kiröhög vagy folytatja akkor koptasd le a francba, gimis barát ide vagy oda.

2019. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
6%
#8 De okos vagy. :D
2019. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
19%

Már nem azért, de vagy 8-szor átfutottam a kérdést és még mindig nem értem, mi bajod. Ez hol gúnyolódás? Azt, hogy küldi hozzátok az esőt, poénból szokták mondani, bár úgy látszik, veled még poénkodni se lehet, mert valami Sheldon Cooper-re hajazó, aspergeres kis görcs vagy, aki mindent szó szerint, véresen komolyan ért és besértődik rajta.

Aztán megkérdezte, tegnap este se tudtatok-e sütögetni, mivel ezek szerint tudott róla, hogy tegnap is esett az eső...Szerintem ebben sincs semmi gúnyos, csak szimplán beszélgetést akart kezdeményezni, bár a kérdés alapján el nem tudom képzelni, miért akarna bárki is veled beszélni.

2019. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#6: Te meg gyakorold az értő olvasást!


#7: Köszönöm szépen a kommented! Tényleg hasonlóak vagyunk a leírásod alapján. Nem válaszoltam neki ma, és nem is fogok. A semmiért gúnyolódik rajtam. Tényleg vártam, mert a szüleim is sokat dolgoznak, én is, tesóm is. Jó lett volna néhány órára kikapcsolódni. De ezt csak megemlítettem neki, ő kezdett el rosszindulatúan viselkedni.


#8: Köszönöm neked is! Látom valakinek sikerült felfognia amit írtam. Nem tudom ebben mi nem világos egyeseknek. De ha ő a párom lenne akkor változtatna valamit a lényegen? Komolyan nem értem egyesek miért kötnek bele mindenbe.

Ha nem kedvel engem, akkor ne irogasson állandóan. Én is beszólogathatnék neki, hogy olyan autóbalesetet okozott tavaly a saját hülyesége miatt, hogy a barátnője azóta sem épült fel és dolgozni sem tud emiatt. A legrosszabb helyzetekben is mellettük voltam mindenben. Mondjuk nem ő az első aki így viselkedik. Nem válaszolok neki úgy döntöttem.


#10: Ja értem. Az humoros, hogy küldi hozzánk az esőt. Le is írta, hogy azért mondta ezt, hogy ne tudjunk kint lenni. Hahahaha. Húú de vicces volt ez. Majd ha neki lesz valami program, le fogom írni neki, remélem történik valami rossz dolog, hogy ne tudjon részt venni rajta és nevetek egy nagyot!


Aki továbbra is gúnyolódik, nem tudja felfogni a kérdést, illetve direkt beleköt mindenbe, jelentem a moderátornak mert meguntam, hogy szétbarmolják egyesek a kérdésem. Köszönöm ha sikerül megérteni!

2019. júl. 28. 12:51
 10/28 anonim ***** válasza:
38%
3. Ez alapján a passzív-agresszív reakció és áldozat mentalitás alapján én azt nem értem, a haverod miért próbál egyáltalán kommunikálni veled. Főleg hogy ott van neki egy rendes barátnő, nemsoká mehetsz a süllyesztőbe.
2019. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!