Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tartom fontosnak a társada...

Nem tartom fontosnak a társadalmi “rituálékat”?

Figyelt kérdés

Pl egyáltalán nem értem, minek az eljegyzés, az esküvő. Annélkül is hűséges vagyok, minden vagyonomat megosztom a párommal, minden közös néven van.

Nekem kínos megosztani másokkal a kapcsolatomat, nem is szeretek mások előtt intimkedni, nekem ez magánügy. Semmi kedvem eljegyzési bulit meg lagzit tartani amit elvárna mindenki.

Más is van ilyen mint én? Amúgy szabálykövető vagyok, csak az ilyesmiket nem értem. Másik példa, hogy családi-ismerősi körben kiakadnak ha nem köszöntöm őket névnapkor. Szerintem a névnap nem jelent semmit, nem még hogy bulikat kelljen tartani miatta. A születésnapokat viszont facebook nélkül is fejből tudom, bár ott sem értem miért annyira fontos a bulit azon a hétvégén tartani amikor volt. Pl Anyám kiakadt mert hétfőn volt neki, én megkértem hogy 1 nappal előtte tartsuk mert 2 hétig nem leszünk otthon. De nem, előtte nem lehet tartani, az kizárt, azt úgy nem illik, csak azon a héten. És most ki van bukva rám, ahelyett hogy megtartottuk volna, kit érdekel 1 nap?


2019. júl. 30. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazán örülök neki, hogy más is látja úgy a dolgokat, ahogy én.
2019. júl. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fontos az esküvő. Nem a nagy felhajtas, hanem maga a papir, ami azt irja, férj és feleség vagyunk. Ugyan veletlenul sem ezen múlik a hűségem, de jó érzés azt mondani, hogy a férjem.

Névnapot mi nem ünneplünk. Külföldön élünk, itt nem is szokás. Születésnapot viszont igen, az hatalmas felhajtás. Soha nem előre, mert amíg nem múlt el a napja, nincs mit ünnepelni, hanem utólag.

2019. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Párkapcsolatban élek, de éltem már házasságban is.

Nem vagyok feltétlenül házasságpárti, de a házasságnak jogi szempontból van jelentősége. Nevezetesen válás esetén a közös vagyoni helyzet rendezésében, vagy öröklés esetén nem mindegy, hogy esetleg a 23-ik unokatestvér simán kipenderítheti a 30 éve együtt élő élettársat az ingatlanból. (Pont most vagyok tanúja egy ilyen esetnek!)

Házasság esetén - ha nincs gyerek - egyértelműen minden a házastársé. Gyerekvállalásnál is a házasság a jobb, de ez már egyéni elbírálás kérdése, inkább etikai része van.

Házasságot lehet nagyon puritán módon, 2 tanúval is kötni, a hacacáré nem előírás, de általában igénylik a házasulandók. Aki nem igényli, az ne tartson!

Szülinap, névnap:

Ha nem tudsz, nem akarsz valamiért a bulin részt venni, akkor azon a napon amikor aktuális telefonon felköszöntöd - ezt a világ bármely tájáról megteheted - és ha ajándékozni is akarod az illetőt, akkor legközelebb amikor találkoztok, utólag átadod neki.

Nem kell ezeket túllihegni, semmi nem kötelező!

2019. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Tudod hogy van/volt ez a házassággal... Megígéred Isten színe előtt, hogy örökké hűséges leszel, és Istent meg kéred, hogy áldja meg a kapcsolatotokat. (Vagy persze nem csak keresztyén kultúrákban van házasság.) Tulajdonképpen ezért házasodunk, mert úgymond "magasabbra szintre emeli" az emberek fejében a kapcsolatukat, mert kimondják, hogy örökké hűségesek lesznek. Persze egy polgári esküvőnek nincs akkora "ereje" az emberek fejében, hogy a "törvény nevében" kötitek össze az életeteket, mint amikor két Istenhívő ember Isten nevében, de azért ez is jelent valamit!


Hogy ehhez miért kell megosztani a vagyont, azt én sem értem. Mármint rendben, ha én hűséges tervezek maradni, meg a házastársamban is megbízom e téren, akkor miért ne. De a valóság meg az, hogy rengeteg válás van...


Én a névnapozásból kimaradok. A családom református (a névnapozás meg eredetileg katolikus szokás, mivel a szentekhez köthető napoknól alakult ki), így mi nem névnapozunk. A baráti körömben sem szokás szerencsére.

2019. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én sem.
2019. júl. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pacsi, én sem.
2019. júl. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!