Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magas intelligencia, biztos...

Magas intelligencia, biztos anyagi háttér, jó külső, ennek ellenére semmi motivációm nincs az életben? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nagyon szerencsés helyzetben vagyok, szinte minden szempontból. Olyan családba születtem, h az anyagi biztonság akkor is biztos, ha nem csinálok semmit. Jól nézek ki külsőre, sok lánynak bejövök. Az IQ-m pedig igen magas és az EQ-m is. Tehát ha így szárazan leírjuk a paramétereket, akkor úgy tűnhet, mintha minden tökéletes lenne. De abszolút nem így van, mivel semmi motivációm nincsen. Semmi célom. Pedig érzem, hoyg jó lenne letenni valamit az azstalra, meg hogy sokkal többre vagyok hivatott. De semmi nem érdekel. 2 diplomám van, nyelvvizsgám, beutaztam a fél világot, de semmi nem hozott lázba. Nem tudok lelkesedni
2019. júl. 30. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Hát vagy nem igaz ebből egy szó sem és csak egy vágyott patyomkim világot (nem feltételezem, csak sok ilyen ember van GYK-n). Vagy pedig a lét elviselhetetlen könnyűsége... Mivel minden megvan (meg lehetne) ezért semminek sincs értéke
2019. júl. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Kétkedve olvasom írásodat. Ha "magas lenne az EQ-d", akkor az lelkesítenie, hogy valahogy enyhítsd az érző lények szenvedését. Az okok között ott lehet az, hogy nem figyelsz az emberekre, csak magadra. De lehet, hogy tévedek. Engem elég sokat rugdalt az élet, betegséggel, korán árva is lettem, mégis néha elönt a boldogság és a szabadság - csak úgy, pusztán azért meg létezem, mert a világ gyönyörű, a szenvedésnek és a tragédiának is van egyfajta poétikája. Azután a megismerés öröme és a kifejezés boldogsága. Talán az hiányzik -ami szerintem nagyon sok embernek hiányzik-, hogy valamit alkoss. Hogy kifejezd magad. Énekelj, rajzolj, írj, táncolj- vagy legalább fütyörésszél. És figyelj.
2019. júl. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ajanlom Jatsz/ma cimü filmet Michael Douglas-el a föszerepben, ha nem lattad. Amugy mivel mindened megvan, semmiert sem kell es kellett küzdened az eletben ezert nincs motivaciod! Ket lehetöseged van, vagy szemüveget valtasz es elkezded mas aspektusbol nezni az eletet, vagy elajandekozod mindenedet a raszoruloknak es bevonulsz szerzetesnek.
2019. júl. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szoktam adakozni, elsősorban állatmenhelyeknek.
2019. júl. 30. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Nincs bnöd


Semmit sem ernek az elmenyek ha nincs kivel megosztani


En is ismerek gazdagot aki folyamatosan depis. De még a parja mellett is.mert nem szerelmes belé es csalja is.


Es en is voltam egy rakas orszagban pl karacsonykor is. Hiaba lenyügözö minden, egyedül atelni egy szanalom az egesz

2019. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Szoval semmit nem ér egy kincs sem ha csak te latod.
2019. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

4 - az nem fogja megoldani a gondod.. olyan kellene, ami kívül van a pénzforgalmon

- csak úgy adni és kapni. Ajándékként, nem kereskedve, üzletelve, hanem inkább ahogy egy kisgyerek ad valamit. Játékból, szívből. És jó lenne, ha lenne olyan ember, akitől kapnál minden hátsó gondolat, cél, fondorlat nélkül. "csak úgy" - a zenben ezt hívják úgy: mustokú - cél nélkül, hátsógondolat nélkül (így lehet letisztítani a tudatot, hogy nem akarsz semmit, nem akarsz "megvilágosodni, csak nyugodtan ülni zazent)

Azt gondolom, ez hiányzik. Talán még nehezíti, ha a munkád is valamilyen pénzügyi-gazdasági terület.

Nem lehet lelkesedést, boldogságot venni.

2019. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Depresszio?


Egeszseges ember, szerintem ELNI akar, tele celokkal, tervekkel.


A magas IQ nagyfoku alkalmaszkodasi kepesseget jelent?

Vagy ez is egy tevhit.

2019. aug. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!