Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen volt az első utatok...

Milyen volt az első utatok Budapestre egyedül, úgy hogy egyáltalán nem ismertétek a várost?

Figyelt kérdés
Könnyen megtaláltàtok amit kerestetek? Taxit vagy inkább tömegközlekedést választottatok?
2019. júl. 30. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Terkep mert rajta voltak a metroutvonalak.


Igy csak metroval mertem utazni. Es azt sem tudtam soha eszak fele megyünk e.térben sem tudtam semmit elkepzelni mitöl mi merre van.

En voltam a metroegerek a meseböl :D


aztan villamos troli busz. Neha csak azert maradtam fent mert benehzhettem vmit, mert nem tudtam vegkepp merre megy mar a busz es remeltem hogy körjarat es visszavisz inkabb.


De az olyanokon kicsit ki is voltam akadva ha pl rossz iranyban szallok fel a metrora es vissza kell mennem akkor az uj jegyvasarlassal jar. Ez olyan igazsagtalan..

2019. júl. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod :) Én is ettől félek, hogy eltévedek és nem fogok odaérni időben ahova kell. Ezért gondoltam a taxit, de tudom az drága. Csak néhány napra megyek, de így egyedül sosem voltam még.


"En voltam a metroegerek a meseböl :D" Ez aranyos, megmosolyogtatott :)))

2019. júl. 30. 19:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre úgy szeretnék valami segítő szándékú választ írni, de nagyon nehéz, mert pont nem esek bele a célközönségbe :D Kiskoromtól kezdve rendszeresen járkáltunk fel Pestre a családdal a nagymamámhoz és ebben az időszakban eléggé kezdtem kiismerni BP néhány részét annyira, hogy amikor először utaztam oda szín egyedül, akkor ne legyen már teljesen ismeretlen.

Egyébként ma már a google útvonaltervezőjével minden helyszínre való eljutást pontosan meg lehet tervezni előre, én is mindig azt használom, ha valami ismeretlen helyre készülök.

Ja, és mindig tömegközlekedem. Tény, hogy taxizni jóval egyszerűbb, viszont jóval zsebbenyúlósabb is, ami nekem nem éri meg.

2019. júl. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményt! ;) Minden tanácsot szívesen fogadok, szóval jó hogy írtál.
2019. júl. 30. 20:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Én már a gps és okostelefon korszakában jöttem először a fővárosba egyedül. Gond nélkül ment minden. Google térképbe be van építve a BKK menetrend is. Az aluljárókból mindig rossz helyen jövök fel, de ez volt a legnagyobb baj tényleg 😃


Azt most meg nem mondom, hogy autóval vagy tömegközlekedve érkeztem elsőnek, gyakran váltogattam. (Taxi meg nyilván nem merült fel az autó megléte miatt nekem)


Nem egy húde hatalmas város ez. Legrosszabb esetben is megkérdezel egy helyit... nehéz eltévedni úgy, hogy több, mint 10 percet veszíts az eredeti időhöz képest.

2019. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bkk futár alkalmazás meg mutatja is az élő járműpozíciókat. De nekem úgy tűnik, hogy a sima google térkép is ugyanezeket az adatokat kapja meg, ugyanúgy tervez útvonalat.
2019. júl. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Nagyon aranyosak vagytok! Persze van GPS amit használni fogok. Lehet mégis maradok a tömegközeledésnél :) Meggyőztetek.
2019. júl. 30. 21:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Google Térkép és BKK alkalmazás. Én Pesten élek, de ha olyan helyre megyek, ahol még nem jártam, mindig ezeket használom. A taxi max hajnalban éri meg, nappal nem.
2019. júl. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!