Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek egy jó része miért...

Az emberek egy jó része miért nem bír viselkedni?

Figyelt kérdés

Nem az ismeretlenül, pár percig tartó beszélgetésekre gondolok, pl az eladókkal való beszéd, vagy az orvosnál, autószerelőnél. Ezekkel kevésbé van gondom, úgy érzem.

Általában a közelebbi ismerősöknél tapasztaltam ezt.

Mivel sokszor pofára estem már, alapból nem várok sokat az emberektől. Ha egy 5-ös skálán mérnénk, ki mennyire viselkedik kedvesen, én max. 1.5-2 pontos viselkedést várok. Tehát nem várok kedvességet, jó kedvet, segítséget, együttérzést, semmit. Csak nem várom, hogy az illető teljesen tuskó legyen velem. Mégis gyakran alul tudják múlni magukat a körülöttem lévők és a skálán csak 0 vagy 1 pontot adnék a viselkedésükre.

Pl mikor kiraboltak, elvitték mindenem egy költözködés közepén, pénzem sem volt újravenni az eltűnt cuccaim, erre anyám annyit nyög nekem a telefonba, hogy 8 órával az eset után tegyem már túl magamat rajta... A többi családtag meg még csak meg sem kérdezte, mi történt, ennyire nem érdekeltem őket.

Vagy mikor a párom bátyja benyögi, hogy elmennénk-e velük moziba, mert a haverja lemondta és különben rajta marad a jegy. De magától sosem hívna sehova, csak ha nem akar magának anyagi veszteséget.

Vagy mikor több régi barátnőm is rendszeresen úgy zárja a beszélgetéseket, hogy akkor majd én keressem őt. De ő sosem keresne.

Vagy pl mikor a testvérem gyereke neveletlen, húzigálja a hajam vagy rúgdal a padon a lábával, de nem szól rá. Még ha szóvá teszem, akkor sem. Ja én rászólok a gyerekre, akkor meg megvédi. Utána meg osztja az észt, hogy majd megnézhetem, az én gyerekem majd így meg úgy.

Ezek az emberek bunkóságban még az alap elvárásaimat is képesek bőven alulmúlni. Pedig nem várok sokat, csak semlegesen, közönyösen, valamennyire illedelmes viselkedést. Miért nem bírják megerőltetni magukat mégis? Titeket is nagyrészt ilyen emberek vesznek körül?


2019. júl. 30. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a 4 példából csak 2 a bunkóság, de lehet, nem írtad le elég részletesen. Amit írtál, az alapján nekem 2 O.K.
2019. júl. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet nem írtam le elég részletesen, de nem csak nekem jöttek le ezek a szituációk furcsán.

De akkor írok egy szintén egyértelműt. Mikor pl a párom egyik haverja teljesen szó nélkül elköltözött a környékünkről. Korábban mondta, hogy el fog menni, de úgy kiköltözött, hogy annyit nem mondott "csá". Mivel többet nem remélhetett hasznot a páromtól, így már nem is számított...

2019. júl. 30. 23:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a jobb agyfélteke hiányossága. Szociális képességek, érzelmi intelligencia.
2019. júl. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján én azt mondom, hogy a családod gáz, nem az "emberek jó része".
2019. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!