Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan törődtök bele, hogy...

Ti hogyan törődtök bele, hogy a környezetetek sikeresebb, egyszerűbb az életük?

Figyelt kérdés

Veletek nincs az, hogy a barátaitok, ismerőseitek mindent könnyebben érnek el? Pl. Családi támogatás, kocsi, lakás...

Én nagyon szeretnék nem irigykedni, de néha egyszerűen csak rossz belegondolni, hogy ennyit számít, ki hova születik. Természetesen aki megdolgozik mindezért, annak most ez nem szól. Én is azon vagyok, önerőmből, de emellett nem tudom teljesen elnyomni magamban ezt az érzést. Ráadásul nehezen tudok empatikus lenni, mikor ezek az emberek panaszkodnak, hogy nehéz soruk van, mikor ők is belátják, hogy rengeteg támogatást kaptak.


2019. júl. 31. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Kinek mi a siker? Ha sikeresebb leszel akkor boldog is? Ettől függ a boldogságod ? A külső körülményektől? Aki nem tudja elfogadni a kicsit,az a nagy dolgokért se álmodozzon. Becsüld meg azt ami van,és ne azt nézd mid nincs. Ha mindig másokhoz viazonyítod magad akkor sose leszel boldog.
2019. júl. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
Abba szoktam belegondolni, hogy ha ők az én helyemben lennének, akkor tartanának-e ott ahol én. Mert hülyeség úgy hasonlítgatni magamat másokhoz, hogy nem nézem azt a hátszelet amit ők megkaptak, én meg nem. Persze hogy könnyebben lesz valakinek lakása, kocsija stb. ha van mögötte támogató család. Mögöttem nem volt, szóval irrelevánsnak tartom eleve elvárni magamtól hogy ugyanazt a semmiből teremtsem elő ugyanannyi éves koromra amit nekik csak alájuk raktak.
2019. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen elengedem.


Nehéz megfogalmazni, nem mondom, hogy néha nem irigykedem, vagy nem gondolkozom el. De a legfőbb válasz az, hogy 30 éves, felnőtt férfi vagyok, aki maga felel az életéért. Felnőttem, érett lettem, relatív értelmes is vagyok, tisztában vagyok a képességeimmel és igyekszem ennek megfelelően szép lassan előrefelé haladni az életben.


Illetve ami szerintem fontos, hogy a rossz anyagi helyzettől ne legyünk prolik, ne azt nézzük mi van a másiknak meg miről panaszkodik. Hiszen mindenkinek megvan a maga gondja, attól függetlenül, hogy előrébb vagy hátrébb áll az életben.

2019. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Természetesen aki megdolgozik mindezért, annak most ez nem szól."

Hát azért is megdolgozott valaki, max. nem a gyerek, hanem a szülei. Másrészt nem látod pl. hogy kinek mennyi hitele van, nincs a homlokukra írva, lehet, hogy vagány autóval menőzik, közben meg kemény tízezreket perkál havonta érte. A facebookon mindenki boldog és sikeres képre pedig nem érdemes adni, nagy színjáték az égsz, önámítás. Hidd el, mindenhol vannak gondok, csak te ezekbe nem látsz bele.

2019. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!