Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azért nem nevetséges hogy...

Azért nem nevetséges hogy valaki felnőtt létére ilyenektől fél?

Figyelt kérdés
Felnőtt ember lát egy horror filmet,olvass valamit,horror játékkal játszik és este nem mer kimenni wcre...még ha 20 éves múlt akkor is.Ismerek is egy olyat aki huszonéves férfiként fél egy filmen.Értem én ha hirtelen valami beugrik akkor megijed az ember,de azon kívül mitől fél? Hogy éjszaka elviszi a kóku?
2019. aug. 1. 18:15
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem nevetséges, érthető.
2019. aug. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Nem értem,ha most látott egy filmet mitől kell rettegni?
2019. aug. 1. 18:24
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nem egyformák. Van, aki jobban beleéli magát az ilyenekbe.
2019. aug. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és elég gonosz dolog csesztetni valakit a félelmei miatt.

A félelem sokszor felesleges, hisz nincs mitől félni, mégis ott van, jobb felkészülve lenni, mint megtámadva és ezzel nem lehet mit tenni. Az éjszakai sötétség eleve félelmetes sok embernek. Belénk van kódolva, hisz a sötétségben nem látjuk mi van, mi leselkedhet ránk.

A filmek nem annyira, de a horrorkönyvek és filmek nagyban támaszkodnak az atmoszférára. Nem a jumpscarektől félünk hanem attól, hogy nem tudjuk, mi következik. A könyvek leírják a fojtó sötétséget, a játékokban, filmekben a sötétségből jönnek elő a gyilkosok. Van, akinek sok egy a nyomasztó légkör, mert mások vagyunk. Van, aki kibírja, van, aki nem. Akinek sok, az talán amikor a sötétséget nézi eszébe jut a nyomasztó érzés, talán a tudatalattia elhiteti vele, hogy valami visszanéz rá. Emberi viselkedés, ez van.

A félelmet nehéz szabályozni. Én félek a magas helyektől, nem tudom miért, és nem tudom csak úgy kikapcsolni, bármennyi időt is töltök magas helyeken. Van, aki a sötétségtől. És van, akit kissé talán felzaklatnak a filmek, ettől fél, talán a film után rémálmai lesznek (hisz az agynak fel kell dolgoznia a látottakat). Ez nem nevetséges, és kegyetlen az, aki kinevezi azt, aki fél. Hidd el, ő nem akar félni.

2019. aug. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
96%

2 fő dolog az égen: Nap, Hold.

Mind a kettőnek vannak hatásai.

A Nap éltet.

Honnan tudod:

-hogy a sötét nem egy másik sík (vagy mi) a mi világunkban?

-hogy a sötétben nincs egy másik sötétség?

-hogy minden igaz, ami a könyvekben van?



És azt tudtad, hogy az ember valójában bevonza azt, amire erősen gondol?


Mindentől függetlenül, csak átlagosan kérdezem. 🙂

Amúgy elmúltam 20 pár éve és ami ilyesztő attól ugyanúgy megilyedek. Kivéve, ha ideges vagyok és eléggé össze vagyok szedve.

2019. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
97%
A félelem nem igazán nevetséges dolog. Ez ösztönös, nem racionális dolog, és hihetetlen elszántság és akaraterő kell ahhoz hogy valaki ilyesmit kontrollálni tudjon, lényegtelen milyen félelemről van szó. Ez pedig nem túl sok emberben van meg.
2019. aug. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Ateista és materialista is vagyok úgyhogy semmilyen természetfelettiben nem hiszem.Mellesleg ha túl nagy a sötétség a gyilkos se lát.Szerintem egy kb óvodás szintű félelem.
2019. aug. 1. 18:41
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Ez ösztönös félelem. A gyilkos nem lát, de ragadozó állat igen. A túlélésért belénk lett ivódva a félelem a sötéttől, és ez megmaradt a mai emberben is.
2019. aug. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Értem én,de a panel hetedik emeletén nem fogok félni a barna maciktól.
2019. aug. 1. 18:45
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem érted. Ez ÖSZTÖNÖS. Mint ahogy a kisbaba megfogja, amit a kezébe adunk. Mint hogy becsukod a szemed, amikor valami repül feléd. Mint amikor elesel és a kezed magad elé rántod. Amikor az ember még állat volt beleivódott a félelem a sötétségtől, az erdőktől, a veszélyes állatoktól és ez még mindig bennünk van. Igen, van, aki nem fél tőlük de nagyon sokan még igen és ez nem a hibájuk és végképp nem nevetséges.
2019. aug. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!