Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért háborodnak fel az...

Miért háborodnak fel az emberek, ha jelzem, hogy zavar a helytelen helyesírásuk?

Figyelt kérdés

Nem csak itt, ezen az oldalon, hanem másutt is, rettenetesen önérzetesek az emberek. Amikor kijavítom, vagy jelzem nekik, hogy olvashatatlanul ostoba az írásképük, és a helyesírásuk, még nekik áll feljebb, és megpróbálnak mással belém kötni, hogy eltereljék magukról a figyelmet.

Illetve miért nem igényesek már az emberek az írásukra?

Senkit nem akartam a kérdésemmel inzultálni, és nem képzelek magamról többet, mint aki vagyok, én sem vagyok tökéletes. Csak egyszerűen nem értem, mit éreznek ilyenkor az emberek?


2019. aug. 1. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Mert senkit sem érdekelnek a nyelvtan-nácik. Gondolom olyankor szólsz be, amikor nem is azg a téma, és akkor is olyan stílusba, amitől kinyílik a bicska a zsebben. Ne csodálkozz, ha mindenki utálja az ilyen okoskodó embereket
2019. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Miért, mit vársz egy olyantól, aki még helyesen sem tud írni? Amellett annyira igénytelen, hogy még az ellenőrzőt sem kapcsolja be. Én ezekkel nem is fárasztom magam, ha ki tudom silabizálni a szövegét, akkor a szintjének megfelelő választ adom és kész.

Megnevelni, megtanítani úgysem tudod, akkor minek fecséreled az energiád?

2019. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Mert butan erzik magukat emiatt
2019. aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Ha olvashatatlan akkor jogos. De azért a helyedben nem nagyon verném magam mert a vesszőket például teljesen helytelenül használod.
2019. aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Pont ezért írtam, hogy én sem vagyok tökéletes, és nem annak szólok, akik egy hibát ejtenek a szövegben, hanem akik totál olvashatatlanul írnak, akkor sem alpárian. Ne előítéleteskedjünk, nem ismerjük egymást!
2019. aug. 1. 20:38
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos a 2-esnél a pont.


Az elsőnek meg csak halkan jegyzem meg, amit szoktam mondogatni: online felületen, ahol nincs más, csak az íráskép ami alapján meg lehet ítélni az embert, a helyesírás igencsak fontos. Elég sok dolog látszik is belőle: igényesség (vagy annak hiánya), intelligencia, az ember alapvető hozzáállása a dolgokhoz: sz*rok bele jóvanazúgy, vagy esetleg adok magamra annyit (és megtisztelem ezzel embertársaimat is), hogy legalább megpróbálok helyesen és érthetően írni.

Mindig vannak és lesznek is emberek, akik ezt nem fogják fel. De velük valóban nem érdemes foglalkozni.

2019. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kieg:


A mai kor rákfenéje az auto-correct és az esetleges félreütés. Na ezekre azért nem feltétlen kell szerintem se ugrani, noha a saját írásomban módfelett tud zavarni, de másnak el szoktam nézni, ha nincs sok belőle.

2019. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Nem "előítéleskedek".


És el vessző? Noooormáááális?

2019. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Azért háborodnak fel, mert gyenge pontjukra tapintasz és miközben ők az eszüket játsszák kiderül, hogy milyen buták is valójában, na ezért! :)


Engem is irritál a magyarul helyesen írni nem tudók pökhendisége, mert ne verje már a mellét a diplomájával, meg az xy mennyiségű nyelvvizsgájával az a magyar állampolgár, aki a saját anyanyelvét viszont nem képes írásban közvetíteni, de nem is kellene villognia vele, mert csak saját magát járatja le, olvasson inkább könyveket mielőtt nyilvánosan kommentel.


De hát némelyik ember ilyen igénytelen, bezzeg a másiknak beszólni, azt nagyon tud aztán még ő van megsértődve, ha a fagyi visszanyal.


És nincs igényük erre, miközben másokat kioktatnak erről-arról, hát nagyon nem szoktak tükörbe nézni. És ilyen példát mutatnak a gyerekeiknek is....

2019. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Imádom mikor megmagyarázzák azzal, hogy telóról vannak, az AUTOCORRECT ÍRJA HELYTELENÜL, siettek, meghalt a pókja, és egyéb magyarázatok, hogy miért jogos, hogy ő helytelenül ír.
2019. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!