Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hi! Szerintetek egy pszichopat...

Hi! Szerintetek egy pszichopata tud szerelmes lenni?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Hi! Nem.
2019. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Nem minden pszichopata ugyan olyan, és skálán vannak.


De igen, van aki tud

2019. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Mert a szerelemhez kell Affektív(érzelmi) empátia. Neki meg teljesen hiányos az empátia képessége.
2019. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
#3 Talán annyival egészíteném ki, hogy amit manapság legtöbben szerelemnek hisznek az egyfajta függőség/ragaszkodás, és ezekre egy pszichopata is hajlamos lehet...
2019. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem. A szerelem a legmélyebb érzelmek egyike, amihez az odaadás, az empátia, az egymás iránti legmélyebb figyelem és törődés, valamint érzelmi kötődés (elkötelezőés) szükséges.


Egy pszichopata hírből sem ismeri ezeket. De mindent ügyesen el tud játszani, kiváltképpen, ha okos.

2019. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Egy pszichopatának maximum birtoklási vágya lehet de annak köze sincs az igazi szeretethez /szerelemhez. A birtoklási vágy inkább önzőségből fakad.
2019. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem. A pszichopaták 3 alap ismérve: Nem szeret, nem szorong, nem tanul (semmiből).
2019. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%
Hát franc tudja... Szerintem szívtelen ember nem létezik.
2019. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem képesek a szerelemre. Mivel a szerelem nem érzés!! A szerelem egy kémiai-biológiai állapot, egy ösztön! Amikoris az agyat elárasztják kábítószerként ható vegyületek.


Az jó kérdés, hogy létezik-e olyan helyzet, ami kiváltja ezt a reakciót!


Mert érzelem nélkül nehéz. Viszont szexuális szükségleteik vannak nekik is. Akkor is felszabadulnak hormonok/vegyületek. Szerintem van lehetőség, hogy átbillenjenek szerelembe!

2019. aug. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Mivel ez egy szenny oldal, nem vagyok meglepődve, amiért a 2. le lett pontozva, pedig amúgy igaza van. Az antiszociális személyiségzavarban szenvedőket az autistákhoz hasonlóan egy "spektrumon" kell elképzelni, tehát nem attól lesz valaki pszichopata, hogy egy villanyhoz hasonlóan "lekapcsolják" nála az empátiát és íme a könyörtelen, zseni sorozatgyilkos...Vannak köztük, akik igenis képesek érezni, még azt is el tudom képzelni, hogy akár némelyikük szerelmes is lehet.

Persze én is le leszek pontozva, elvégre ezen az oldalon mindenki egy önjelölt pszichológus.

2019. aug. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!