Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet feldolgozni a...

Hogyan lehet feldolgozni a megalázást? Ráadásul igaz volt a megérzésem.

Figyelt kérdés

Exemmel a kapcsolat szépen indult, aztán megismertem az anyját. A nő kétszínű szemétláda, amit nem sokkal később tudtam meg, de nem fordítottam rá különösebb figyelmet.

Exem visszamondta nekem, hogy az anyja lefitymálta a cuccaimat, hogy milyen szegényes ruhatáram van, minősített úgy, hogy közben nem is ismert, a szemembe pedig mindig jópofizott.


Exemmel a szakítás után barátok maradtunk és az anyja egyik alkalommal észrevette, hogy chatelünk egymással. Megkérdezte exemtől, hogyha szakítottunk, akkor minek beszél még velem, mit zaklatom? Szerencsétlennek úgy kellett magyarázkodnia, hogy nem zaklatom, hanem barátok maradtunk és beszélgetünk.

Anyja elkezdte a "nem illetek össze" szöveget, "rossz hatással van rád", és egyéb engem negatívan minősítő kijelentéseket is tett rám, amiből már nagyon elegem van.


Olyan vérlázító tettei és kijelentései vannak annak a nőnek, hogy eszem megáll, de már nagyon agyamra megy.

Szerintem fél tőlem vagy féltékeny rám valamiért.

Nem lehetett vele sohasem intézni a konfliktust, mert mindig letagadta a kijelentéseit, mintha semmi sem történt volna.

Én már ott tartok, hogy én ezt a nőt vagy feljelentem valamilyen jogcímen, vagy megtépem vagy nem tudom mit teszek, de nagyon idegesít és nem értem, hogy lehet valaki ennyire egy patkány.

A kijelentéseit nem is tudtam mire vélni. Nem drogoztunk meg cigiztünk, egyetemisták vagyunk, akadályozni sem akadályoztam a fiát sem semmiben, sőt, szabad volt mint a madár.



Engem ÉRDEKEL, hogy a nőnek mi a franc baja lehetett velem, és mivel ő letagadta, hogy volna probléma, a fia pedig nem tudott konkrétumot mondani, akkor csak találgatni tudok.

De engem érdekel ennek az egésznek a pszichológiája, hogy mégis miért viselkedni valaki ennyire "parasztként".


2019. aug. 2. 09:47
 1/5 A kérdező kommentje:
A megérzésem pedig az volt, hogy engem ez a nő nagyon nem kedvel, csak annyira tette a szépet a szemembe...de a gesztusai és a mimikája elárulta, mert időnként olyan pofákat vágott, hogy csak lestem. De persze neki semmi baja nem volt és nincs is velem, de a pofákat azért vágja.
2019. aug. 2. 09:51
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fiús anyuka.. Azért,mert te el akarod tőle venni a kicsi fiacskáját. Meg amúgy benne van egy ilyen tipikus női dolog, hogy ha valaki elsőre nem szimpatikus, akkor nem batátkozunk vele. Legalább is nekem vannak ilyen érzéseim. Most egy fiús anyánál ez hatványozott, nem voltál szimpi, ő pedig nem ilyen embert szeretne látni a szemefénye körül, ezért ott fúr, ahol tud. Lehet nem az első csaj voltál, akivel ezt csinálta. Meg van benne egy adag féltékenység is, hiszen fiatalabb, csinosabb vagy nála.

Mivel már nem jártok a sráccal szerintem szard le magasról a véleményét, végül iski ő neked? Csak károgjon magának. Viszont ha nyilvánosan teszi és hazugságokat terjeszt rólad, rágalmazásért fel lehet jelenteni. Pl ha Facebookon mocskolódik (a "szarul öltözködsz" nem ide tartozik).


Amúgy az ilyen fúriák sose fogják veled szemben felvállalni a véleményüket. A srácnal is ignorálnia kéne az ilyen kijelentéseket és nem továbbítani, mert ez azt jelenti, hogy érdekli az anyja véleménye, tehát anyósjelölt mindkét oldalon betalál, mert egyszerre hat a fiára és tud bosszantani téged.


Szóval, ha nem nyílt sisakos a küzdelem, akkor inkább a srác nyelje be a mutter hülyeségét, neked pedig ne mondjon semmit.

2019. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Halmai Annamária ***** válasza:

Ha jól értem egyrészről érdekel ennek a személyiségnek a pszichopatológiája, másrészről viszont frusztrál téged, hogy miért zavar ez ennyire. Rengeteg pszichológia könyvet lehet olvasni a személyiségfejlődésről és személyiségzavarokról ha ez tényleg érdekel. Ha gondolod mondok is egy párat.

Másrészről viszont valahogy túl kéne tenned magad azon hogy hagyod, hogy egy idióta gyökszi téged kimozdítson a lelki nyugalmadból. Az ilyeneket nem vetélytársnak kéne nézned, hanem nálad alacsonyabb rangúnak. Az elefántot se idegesíti a kisegér, hiába ugrál. Téged viszont idegel ez a nő, pedig nem áll semmilyen hatalmi relációban veled. Tehát simán leolthatnád vagy ilyesmi, nem lenne következménye. Egy idő után, ha elég bölcs leszel majd, rá fogsz jönni, hogy az ilyenek annyira nem tudják felborítani a lelki nyugalmad, hogy még arra sem méltatod őket hogy egyáltalán foglalkozz velük, ha viszont nem tudsz kitérni előlük akkor meg simán leoltod őket kisujjból.

2019. aug. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól fél h megcsinálod azokat a fiával, amit am ő csinál, ezt a patkányságot. Mi mást feltételezne vki a másikról, mint azt h a másik ugy fog viselkedni ahogy ő? Ebbe gondolj bele.
2019. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ajánlhatnál nekem pár könyvet, köszönöm.
2019. aug. 2. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!