Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek miért az a...

Az embereknek miért az a kifogásuk a nyelvtanulásra, hogy nincsen rá pénzük?

Figyelt kérdés
Nem tudnak berakni egy angol nyelvű filmet/ sorozatot felirattal? YouTube-on angol videót nézni? Játszani valami játékkal (gondolom ott se értenek akkor semmit se)? Elolvasni egy angol cikket és jegyzetelni belőle?

2019. aug. 2. 10:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én még sose hallottam olyat hogy valaki azzal kifogásolta volna a nyelvtanulást hogy "drága". Nincs kedve/ideje/igénye rá, ezeket a kifogásokat szoktam hallani, de senki nem mondta még nekem soha hogy azért nem tanul nyelvet mert nem telik tanfolyamra.
2019. aug. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerencsére jó gimibe járok, ahol jó a nyelvoktatás, és egy közeli ismerősünk fillérekért ad külön órákat is.

Amiket leírtál, azok nagy segítségek és fontosak is, tapasztalatból írom, de ha valaki a nulláról indul, neki nem elég. A nyelvtant nem fogja tudni, az igeidőket nem fogja tudni.

Vannak hasznos oldalak, mint egy online tankönyv feladatokkal, és ezeket be kell illeszteni a tanulás folyamatába, plusz az érettségi és nyelvvizsga feladatok is nagyon hasznosak.

Azért mondhatják ezt, mert vagy nem ismernek alternatívát, vagy mert nem akarnak, és ezzel mentegetőznek.

2019. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

"Amiket leírtál, azok nagy segítségek és fontosak is, tapasztalatból írom, de ha valaki a nulláról indul, neki nem elég. A nyelvtant nem fogja tudni, az igeidőket nem fogja tudni."


De igen.


Soha jobb tanárom nem volt a játékoknál, filmeknél és sorozatoknál. A mai napig jobban beszélek AKÁRMELYIK ismerősömnél, akik a suliban készültek fel a nyelvvizsgáikra.

2019. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Az embereknek MINDENRE van kifogásuk. Miért nem tud sportolni, lefogyni, leszokni az italról, gyógyszerekről. Akkor miért pont a nyelvtanulás lenne kivétel?
2019. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

Mert nem mindenkit érdekel. Én nem hogy angol nyelvűt nem , de filmet egyáltalán nem nézek. Bugyuta egy valami.

Amikor magyarul se nagyon tudnak az emberek, inkább azt kellene megtanulni.

Itt is például az ékezetekkel nagyon eltudják rontani a magyar nyelvet. És még leáll vitatkozni a bunkója , megmagyarázza hogy miért lusta ékezetet tenni.

Pedig sokszor nagyon más az értelme ékezettel vagy nélküle.

Amúgy miért azt a nyelvet kellene megtanulni akik a legbutábbak európában ?

Mert az angoloknál csak az tud idegen nyelvet akinek konkrétan szükséges. A többi nem tanul semmit önszorgalomból.

2019. aug. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Az én kedvencem erre a "nincs nyelvérzékem"
2019. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Én még sose hallottam olyat hogy valaki azzal kifogásolta volna a nyelvtanulást hogy "drága"."

Mert nem olvasod a Gyakorikérdéseket. :D Tegnap 12:34-kor kelt kérdésben: csillagos árak, hatalmas összegek, borsos árak.

2019. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

“Amúgy miért azt a nyelvet kellene megtanulni akik a legbutábbak európában?”

Mondjuk mert ez a világnyelv? :)

Mondjuk mert a legtöbb szakmai cikk, legtöbb fórum, legtöbb film és legtöbb játék angolul jön ki? Talán mert ha bárhova is utazol a világon, a legnagyobb esélyed az angol nyelvvel van? Értik szinte egész Európában, Dél-Amerikában, Ázsiában, de még Afrika jó részén is.

Első nyelvként mindenképp azt érdemes megtanulni, nálunk is van a cégnek 20-30 irodája szerte a világon, és mégis mindenki érti egymást, mert mindenki tud angolul.

2019. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A Duolingo is ingyenes, és tök jó. Én spanyolul tanulok ott, és egész használható alapot össze lehet ott szedni.
2019. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9: A Duolingo egy nagy időrabló cukormázas f**! Amikor a 70%-nál is olyan mondatokat kér vissza tőlem, hogy "My friends like my dog" vagy "Will you go to the cinema" ott mindent el lehet mondani, csak azt nem, hogy eredményes nyelvtanulást biztosít. Én németet kezdtem el vele tanulni, de már az alapoknál annyira nagy volt a fejetlenség, hogy éreztem a büdös életben én ezzel még az A1-ig se jutok el egyedül. Eleve elsőkörben a szókincset, meg az abc-t/kiejtést kell elsajátítani, a Duolingo meg már a legelején összekavarja a naiv tanulót a névelő/nyelvtani szabályokkal.
2019. aug. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!