Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a transzhumanizm...

Mit gondoltok a transzhumanizmusról?

Figyelt kérdés

Ha egyszer a technológia eljut arra a szintre, hogy az átlag, hétköznapi emberek életét meghosszabbítsa, életszínvonalát javítsa biomechanikus implamtátumokkal, akkor élnétek a lehetöséggel?


Mondjuk ha rossz a szemetek, lecserélnétek egy, az eredetinél sokkal jobb mesterséges szemre?


Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?


2019. aug. 2. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Jaj már megint te...
2019. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem élnék. Csak mégjobban gépek lennénk érzelmek nélkül. Érzelemmentes robotok.
2019. aug. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Én írnék vírusokat amik átveszik az irányítást a műkarok felett :D

Vagy beférköznék az emberek hálózatra kapcsolódó agyába és elérnék bármit amit akarok tőlük

2019. aug. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Megnézted az Évek alatt c. sorozatot vagy mi?
2019. aug. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nos javaslom az eredeti japán Ghost in the Shell megnézését. Ijesztő jövőkép. Szintén érdemes kipróbálni a Deus Ex Human Revolution című játékot az is ezt a témát boncolgatja.
2019. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Cyberpunk 2077-et varom a temaval kapcsolatban. Most meg eleg tavolinak tunhet ez az egesz, de talan meg ez az egyik legrealisabb jovokepe az emberisegnek (ha nem nyirjuk ki elotte magunkat a globalis felmelegedessel), nem?


Elon Musk Neuralink-je is eleg igeretesnek tunik.

2019. aug. 2. 19:56
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Én élnék vele. Manapság is vannak már ilyesmik, de csak a tényleg rászorulóknak, lásd művégtagok, hallókészülékek, pacemakerek stb. Nem olyan utópisztikus az, amit felvetettél. Ettől nem veszíti el az ember a személyiségét, nem mesterséges intelligenciáról van szó (mint a Ghost in the shellben), hanem kiborgokról. Az két külön dolog :D
2019. aug. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

Én az egész testemet berakatnám egy szupertitkos erődbázisba. Rá lennék kötve szerkezetekre, amik egészségesen tartanak, fiatalon tartanak. És az agyam pedig összeköttetésben lenne egy avatárral, ami kint van, kint él. Azaz rajta keresztül úgy tapasztalnám a világot, mintha az én lennék, csak gyakorlatilag halhatatlan. Lehet teljesen biológiai, egy klón, de lehet akár teljesen robot is, ami kívülről a felismerhetetlenségig emberi.


A tudatomat sosem rakatnám gépre, sosem készítenék belőle másolatot. Az már nem én lennék. Ha az én agyam meghal, akkor én meghalok. Egy másolat élne tovább, ami a ttöbbi ember számára olyan, mintha én lennék. Én voszont halott lennék. Ami jelenlegi tudásunk szerint nem tudjuk mit jelent.


Szóval ezért akarom azt, hogy teljes biztonságban legyen az én eredeti saját agyam, ez az egyetlen mód rá, ha erölődbe zárom. Egy van belőle számomra, meg kell őriznem.

2019. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Nyilván lecserelnrm. Ha most szar a szemem akkor van rá ezer lehetőség hogy jobban lassak a hunyoritastol kezdve a szemüvegen át a lézeres szemmutetig. Egy mesterséges szem csak a következő lépcsőfok ahova az emberi intelligencia juttat el minket.


Vannak is emberek, akiknek mindenféle proteziseik és muvegtagjaik vannak, most akkor ők kevésbé emberek ettől? Nonszensz.


Ha a pénz nem lenne akadály akkor szeretnék kényelmesen, egészségesen élni. A civilizáció kezdetétől (sőt, még elobbrol) ez volt a fajunk egyik célja; hogy ne kelljen agodni a betegségek és testi fogyatékosságok miatt.

A halálomat viszont nem piszkalnam, ha eljon az időm, hát eljon.

2019. aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Én élnék vele,a jót szerintem bármeddig képes elviselni az ember....
2019. aug. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!