Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan reagálnátok az...

Ti hogyan reagálnátok az alábbi szituációban?

Figyelt kérdés

Ez egy fiktív kérdés, mondhatni egyfajta "játék", az alábbiakban egy szituációt olvashattok el, és kíváncsi lennék, hogy miként próbálnátok megoldani.


Egy hanyatló metropoliszban éled az unalmas életed, és végzed az egyhangú munkádat a világ egyik legbefolyásosabb multinacionális vállalatának helyi képviseleténél. Egy senki vagy, évek óta nincs párkapcsolatod, egy garzonban élsz, a város egyik leglepukkantabb környékén, és a munkahelyeden is évek óta ugyanabban a fülkében ülve görnyedsz a monitor előtt, az iroda egy félreeső sarkában, reménykedve, hogy egyszer lehetőséged nyílik az előrelépéshez, de tudod, hogy nem te leszel az, és ismét arra gondolsz, hogy be kellett volna fejezni az egyetemet.


Azonban a mai napon behívott az igazgató, téged, akivel még az az osztályvezető sem találkozott hónapok óta, téged aki egy senki vagy, és könnyen lehet, hogy egy új szoftverrel rövid időn belül kiváltják a munkádat, most a vállalat helyi képviseletének első embere hívat magához. Amint belépsz az irodája ajtaján egyből egy kérdéssel fogad, amely a hangsúly alapján inkább parancs, amely így hangzott:


Eljuttatnád az alábbi csomagot, a megadott címre?


Igent mondtál, érezted, hogy nem tehetsz mást, és el is indultál, de rossz előérzeted van, amely csak fokozódik, miután megtudtad, hogy a cím egy évek óta üresen álló toronyházhoz tartozik.


Megérkeztél, a környék teljesen kihalt, leszámítva az épület előtt parkoló fekete autót, amelynek azonban te magad sem szentelsz sok figyelmet. Belépsz az ajtón, és a lift felé veszed az irányt, de nem működnek, így a lépcsőn indulsz útnak az 50. emeleten található lakáshoz. Mikor már közel jársz hallod, hogy valaki, pontosabban valakik közelednek, a beszédük is kivehető lett, és arról beszéltek, hogy a csomag még nem volt az öregnél, majd arra leszel figyelmes, hogy a lépcsőházban újabb ismeretlen alakok közelednek, meghallod, hogy szintén egy csomagról beszélnek, és arról, hogy láttak bejönni. Hogyan döntenél?


Elindulnál a fentről közeledő személyek felé, vagy inkább lentiek irányába, esetleg megpróbálnád elkerülni őket, azáltal, hogy az emeleten ahol vagy elrejtőzöl. A nálad lévő csomagot kinyitnád? Felhívnád az igazgatót? Vagy várnál ott, ahol vagy, és reménykednél, hogy csak a fantáziád festi sötétebbre a helyzetet, mint amilyen, és szimplán a címzettekről beszélünk.


Ha lesz legalább 5 válasz, akkor a legtöbbek által mondott döntés végkimenetelét leírom.


2019. aug. 2. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Megpróbálnék elrejtőzni és értesiteném az igazgatót.
2019. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én elrejtőznék, és megnézném mi van a csomagban. Az igazgatót nem hívnám fel.

A további döntésem azon múlik, hogy mi van a dobozban, és mit tudok meg a sétáló emberekről:D

2019. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak szimplán oda adnám annak a csomagot akinek kell és ennyi.
2019. aug. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 Akkor vehetjük úgy, hogy tovább mennél a cím felé.


Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. aug. 2. 21:19
 5/8 Vree ***** válasza:

Ami az első felét illeti,

1. XD Mi ebben a fiktív?

2. Mi köze ennek a második feléhez? Novszki Zoltán atomfizikus vagy, 3 gyerek apja, a Sváb-hegyen élsz. Megkér a szomszédod, hogy vigyél el egy ismeretlen csomagot az anyósához. És EZ után vesznek körbe egy sikátorban a csomagra ácsingózó rosszarcúak. Változtat ez bármit is a történeten vagy a döntési helyzeten?


A sztori nekem ciki, annyi hihetetlen elem van benne...

1. ha üresen álló toronyház, akkor miért mentel oda? Feltételezem, hogy van valamilyen célszemély, vagy cég, akinek át kell adni. Azzal kezdődik, hogy a főnöktől ezt megkérdezem. Ilyen ponyvaregényes “menjen el az adott címre” szövegre el se indulnék a való életben;, nem, adja meg, hogy kinek kell átadni, ha az épültben elsőként szembejövő ismeretlennek a kezébe nyomom még a végén elkallódik a csomag azt’ fizethetem én, ami érték benne volt. Ugyanígy ha látom, hogy üres a haz, rögtön hívnám a céges irodát, hogy biztos jóxe a cím, nem kezdenék neki egy elhagyatott épületben nyomkeresőset játszani.

2. Ez a fekete autó meg a sötét alakok sztori elég hihetetlen. Ha kell nekik a csomag, mit sompolyognak? Ott vagy, ott van, annyit kell tenni, hogy eléd állnak, átveszik azt’ isten hozzád. Mivel nevet, átvevőt nem jelöltek meg. Ez a sztori most mit akar sugallni? Hogy eltüntették a valódi átvevőt, és most valami gaz célra kell nekik a doboz? Vagy arra volt jó az elősztori, hogy azt sugallja, hogy a diri valami maffiaügybe keveredett és téged akar beáldozni? Miféle cégnél dolgozol te! XD


Megintcsak azzal kezdeném, hogy én bizony rögtön azzal kezdeném, hogy rákérdezek a főnöknél, hogy ugyan mi dolga velem, hogy nem a futárszolgálatot vagy valamelyik felelős beosztottat veszi igénybe, mert ezt így simán nem hiszem el? Ha mond valamit, hogy mindenki szabin van, határidős küldemény, csak papírok vannak benne de muszáj időre átvinni, OK. Gyanús, de persze, örömmel. Legálább testmozgás és esemény. De még akkor is basszus, ha üres épület, 50. emelet és a lift sem működik, akkor alapból nem megyek be, mert arra gondolok, hogy hibás a cím vagy hasonló tévedés történt, és megpróbálok telefonon beszólni, hogy a címzett elköltözhetett, derítsék már ki mi van.


De ha már olyan hülye voltál, hogy bíztál, akkor már nem az 50.iken kezdenék hirtelen parázni. Ha már voltam olyan hülye, hogy elhittem, hogy valamiért egy kongó épületben tanyázik a cég, akkor nem bújkálnék hanem szólnék, hogy halló, itt a csomagotok, viszlát. (Miféle veszélyben vagyok tekintve, hogy konkrétan semmi infóm nincs? Maffiózók nem fognak kinyírni egy random embert, csak higy mutassák milyen gonoszok.


“5 válasz után írom a kimenetelt” Gyanítom, hogy valami thriller filmes csavar lesz, mint az eddigi sztori :p

Ez nem valamelyik ilyen kitalálhatatlan fejtörő, mint a pingvinevős csávós?

2019. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vree ***** válasza:

^ xD amúgy nem akarom elrontani a játékot

Vedd úgy mondjuk, hogy arra szavaztam mint 3as.

(Mivel “eleve nem vagyok ilyen barom” opció nincs, ezért ha már belekezdtél, vidd végig.)

2019. aug. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt gondolnám, hogy ők a fegadószemélyzetem. Mennék felfelé, és mikor találkozom velük, akkor megvárnánk a lentieket, és együtt mennénk tovább.


Ha meg elvennék a csomagot, mert rosszfiúk... hát istenem... rohadtul nem az én felelősségem. Akkor hívnám utána az igazgatót, hogy sorry...


Nem nyitnám ki a csomagot, nincs közöm hozzá, nem az én felelősségem.

2019. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég jó a leírásod. Nem próbálkoztál még könyvírással?


Egyébként felhívnám az igazgatót, és inkább felfelé mennék reménykedve hogy a fenti emberkék a csomag gazdái és nem kell 50 emeletet fellépcsőznöm.

2019. aug. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!