Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy no kihivoan oltoz,...

Ha egy no kihivoan oltoz, megerdemli hogy megeroszakoljak?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy megeroszakoltak valakit es azonnal a kerdesek “mi volt rajta”, meg hogy “nem kene kihivoan oltozkodni es akkor nem tortenne ilyen.

Szerintetek megerdemli egy no, hogy megeroszakoljak ha kihivoan oltozik? Azo hibaja?

Leszogezem, en ezzel nem ertek egyet. Hadd oltozzenek mar ugy masok, ahogy akarnak. Kisgyerekeket is megeroszakolnak. De erdekel a ti velemenyetek is


2019. aug. 3. 13:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
6%

Öltözzön ahogy szeretne. De legyen annyi esze, hogy nem mászkál olyan helyen, ahol áldozat lehet belőle, vagy tanulja meg megvédeni magát. Azért egy forgalmas út kellős közepén még éjszaka se kapják el az embert. De ha sötét és kihalt helyen akar a pontból b-be jutni, akkor ne csodálkozzon.

Részemről indifferens vagyok az egész témát illetőlen. Nincs olyan, hogy egy efféle eset kizárólag az egyik fél hibája lenne. Meg ugyan senki nem érdemli, de sajnálni se fogok senkit.

2019. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nincs olyan, hogy egy efféle eset kizárólag az egyik fél hibája lenne. Meg ugyan senki nem érdemli, de sajnálni se fogok senkit.


Pedig ez szerintem egy fel hibaja, aze aki megeroszakolta a masikat. Nehogy mar az aldozatot hibaztassuk. Par honapos gyerekeket is megeroszakoltak mar, akkor az az o hibajuk lenne?

2019. aug. 3. 13:20
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon nem értek egyet.

Hiába öltözik valaki kihívóan, az nem ad jogot senkinek ahhoz, hogy erőszakos legyen vele szemben.

2019. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
40%

Nem erdemli meg, hogy megeroszakoljak,

de

az embernek felelosseget kell vallalnia a tetteiert es a valasztasaiert.


Aki kihivoan oltozkodik, az gyakorlatilag provokalja a masik nemet, raadasul kettos mercevel. "ugy oltozom ahogy akarok, de semmi jogod megbamulni stb" es fogalma sincs a ferfiakrol Abszolut semmi fogalma.


Nem az o hibaja, ha megeroszakoljak, de az igenis a no felelossege eldonteni, hogy milyen kornyekre megy, melyik napszakban, mit vesz fel, fizet-e taxiert, vagy hazagyalogol, ahol egy atlag himnemu, foleg par ital utan, azonnal prostinak fogja nezni. Mindenkinek a sajat felelossege, hogy gondoskodjon a sajat biztonsagarol es csokkentse az esetleges "tamadasi feluleteket"


Ugyis mondhatnam, ha vezetek egy kocsit biztonsago ov nelkul es valaki belemjon, akkor a baleset az nem az en hibam, en vagyok az aldozat, de az, hogy kirepultem a szelvedon es eltort a labam az igenis a sajat felelossegem is, mert ha bekotom magam, akkor lecsokkent volna az eselye a repulesnek.


Uff en beszeltem


36N

2019. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%

Annak a hibája, aki képes volt egy beteg agyú felnőttel egy légtérben hagyni kettesben a gyereket.

Ha tudomásom van arról, hogy az egy rossz környék, nem megyek arra egyedül. A rossz döntés hozója is hibás, nem csak a bajt okozó. Azok általában beteg emberek, beteg világnézettel, rossz viselkedéssel, hibás agyműködéssel. Az ilyeneket el kell szépen kerülni. Egy csomó ilyen eset megakadályozható lenne némi előre gondolkodással.

2019. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Sunshinedoll ***** válasza:
92%

Dehogy érdemli. Akinek menő kocsija van, megérdemli, hogy ellopják? Vagy akinek szép a karórája? Aki elszív egy darab cigarettát, megérdemli, hogy tüdőrákban meghaljon?


Ha a nőket valóban az öltözetük miatt erőszakolnák meg, akkor nyáron növekedne az erőszakos esetek száma, viszont ez nem növekszik.

Ezen kívül az is röhejes, hogy a nőknek számtalan biztonsági intézkedést "kellene" tenniük annak érdekében, hogy biztonságban legyenek.


Hány férfinak javasoljuk, hogy öltözzön be nyakik 40 fokban, kerülje a sötét utcákat, kerülje az idegen embereket, legyen nála kés vagy gázspray, véletlenül se legyen görbe estéje a barátaival, és akkor is taxival menjen haza, ha éppen anyagilag megterhelőbb neki stb. Egynek sem. Sokan nem is gondolják, hogy rengeteg nő stratégi szempontok alapján megtervezi a napját, az útvonalát és az öltözékét, hogy nyugodtan ki merjen menni az utcára, és a legtöbb nő ezt nem is tudatosan csinálja. Ilyen erőfeszítést egy férfitól sem várunk el, miért kéne nekünk itt is többet erőlködni?

Egyszerűbb lenne megtanítani a férfiaknak, hogy ne erőszakoljanak meg nőket, és ténylegesen lecsukni azokat, akik mégis ezt teszik, hogy legalább a következményekkel tisztában legyenek.

2019. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Hogyan kerulsz el egy csaladtagot? Pl egy csomo embert megeroszakolt mar a nagybatyja. Es ha nem mutatja ki? Nem mindenkin latszik, hogy beteg es sokan jol titkoljak
2019. aug. 3. 13:43
 8/23 A kérdező kommentje:
6-ossal teljesen egyetertek.
2019. aug. 3. 13:44
 9/23 anonim ***** válasza:
16%

A férfiak erősebbek, és az ő nemi felépítésük alkalmasabb az erőszaktételre. De hidd el, némelyik nimfo csaj, ha nekik lenne ilyen előnyük, ki is használnák.

Az agyilag beteg embereket meg taníthatod és büntetheted, ahogy akarod, nem fognak megváltozni, és eltűnni sem.

Nekem nincs bajom azzal, hogy nőként kicsit előrelátóbbnak kell lennem, mert amúgy gyenge vagyok és nem tudom magam csak úgy megvédeni.

2019. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

"Nem az o hibaja, ha megeroszakoljak, de az igenis a no felelossege eldonteni"


Az erőszaktevőnek nincs felelőssége? Semmilyen biztonsági intézkedés nem kéne, ha a fiúknak megtanítanánk, hogy NE ERŐSZAKOLJ.

2019. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!