Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti már találkoztatok olyannal,...

Ti már találkoztatok olyannal, hogy egy településről valók nagyon hasonló tulajdonságúak?

Figyelt kérdés

Többektől hallottam már, hogy "az XXfalviak mind ilyenek", de nem hittem az ilyenekben. Egy ideje viszont sok emberrel találkoztam arról a településről és a rokonságunkba is kerültek onnan emberek. És valóban nagyon hasonló természetűek: hatalmas önérzettel (leginkább a semmire alapozva); nekik senki ne mondjon meg semmit; másokkal szemben bunkók (és szerintük ha ők teszik, akkor az nem bunkóság); sértődékenyek és nem hajlandóak a kompromisszumokra. Ha valami nem tetszik nekik, összevesznek valakivel, akkor otthagyják a munkahelyet, elköltöznek otthonról, otthagyják a párjukat, a gyereküket; aztán ha a másik hely se megfelelő visszamennek. Szerintük az a vicces, ha jól megszivatnak valakit. Folyton hergelik, heccelik, cikizik a többieket.

Szerintetek valóban van olyan, hogy ennyire hasonlóak legyenek az egy településen lakók, vagy valami véletlen folytán én futottam bele ilyen sok hasonló természetű emberbe egy településről?


2019. aug. 3. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, amit írsz. Szerintem a jelenség valóban létezik, de nem jellemző, hogy egy településen ilyen magas szinten konvergáljanak egymáshoz az emberek. Viszont csekély mértékben szerintem minden településen. Persze ez függ a település méretétől is. Egyébiránt felvetésed igen bonyolult szociológiai, antropológiai, sőt, statisztikai téma.


Érdekes példa ami talán ide kapcsolódik, és szerintem érdekes, Magyarországon egyedülálló dolog Gilvánfa története. Ott egy falun belül él két, szinte teljesen elkülönülő népcsoport. Erről több érdekes tanulmány is fellelhető a neten.

2019. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tudnád... Maradjunk annyiban, hogy nem vagy egyedül a meglátásoddal, és nem teljesen hülyeség.
2019. aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A téged körülvevő 5 ember átlaga vagy, azoké akik a legnagyobb hatást gyakorolják rád. Ezen gondolkozz el, miért hasonlitanak annyira.
2019. aug. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minél elszigeteltebb egy település, annál jellemzőbb ez.


Egy Bp-hez viszonylag közelebbi városban nőttem fel. Regionális központ, sokan jártak ide iskolába a környező falvakból, városokból. Budapestre is nagyon könnyű bejutni, rengetegen ingáznak iskola, munka miatt.


Így a lakosság nagyon-nagyon változatos.


Ráckevére nősültem, itt telepedtünk le. Az itteniek kevésbé mobiliasak, Bp már nincs olyan közel, mindenki helyben akar dolgozni, és dolgozik is. Máshonnan nem járnak ide, mindenki jöttmaradtnak, vagy "gyüttmentnek" számít, akinek a családja nem él itt 3 nemzedék óta. Nagyon egyformán viselkednek és gondolkoznak a helyiek. Szerintem a külső hatások hiánya miatt.

2019. aug. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem mondanám elszigetelt településnek, igaz az jellemző, hogy falun belül házasodnak. Méretét tekintve a környéken az átlaghoz tartozik, 2ezer párszázan lakják (vannak a környéken jóval kisebb falvak is)

Nincs túl messze tőlünk, de valahogy eddig nem sok onnan származó emberrel találkoztam (se a középiskolában, se a munkám során) Mindkét esetben voltak más falvakból osztály/iskolatársaim, kolis társaim, munka kapcsolataim, de ennyire nagy hasonlóságot nem tapasztaltam a viselkedésükben.

De úgy látszik, nem is olyan ritka eset ez és nemcsak beképzelem.

2019. aug. 4. 18:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a faluban is szinte mindenki ugyanolyan rosszindulatú. Szerencsére nem mindenki ilyen, én sem, ezért nem is tudok erre barátkozni :)
2019. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!