Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sírok mindig ilyenkor?

Miért sírok mindig ilyenkor?

Figyelt kérdés
Sirok ha ideges leszek, sirok ha veszekszem valakivel és sírok akkor is ha az érzelmeimről kell beszélnem, amiről nem szeretek. Alapból nem vagyok egy érzelmes típus ezért sem értem hogy ez miért van. Valahogy meg tudnám akadályozni? Tanácsok?

2019. aug. 4. 01:14
 1/6 A kérdező kommentje:
L
2019. aug. 4. 01:15
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Ideg gyenge vagy. Valamilyen trauma amit nem tudsz feldolgozni, vagy belsö bánat fájdalom.


Attól függ hány êves vagy. Mert tizen évesen pityeregni az bőven belefér. Huszonévesen már kevésbé.

2019. aug. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az érzelmet nem lehet megakadályozni. Azért sírsz, mert túlságosan felgyülemlett benned az érzések, soha életedben nem merted kimutatni és ilyen hatalmas erőként tör rád. Valószínű akkor is sírnál hogy ha valaki feltétel nélkül megölelne téged, szépeket mondana...stb Ez egyfajta elfolytás amit ideáig tettél. Tudom, mert voltam én is ilyen. :)
2019. aug. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En pl veszekedésnél érzem magam ezert mindig h.lyének.


Pl ha megbànt a baràtom, akkor en, mint vmi harcos nö aki erös, visszaszolok, kikérem magamnak, érvelek, védekezem, valamikor teljesen logikatlan is raadasul amin balhézik, mint aki extra sötet es nem ért semmit, es közben jönnek a könnyeim. Amik miatt teljesen disszonans leszek, a harcos nö egyszerre gyenge béna siro picsogo is.(mert eleve fajdalmat okoz azzal hogy tàmad megha teljesen irrevelans is szeretet helyett utàlatot kapok)miközben ugy tudom azt is, hogy utaálja es ezerrel taszitja mikor bög egy nö, mert szerinte a nök erzelmi zsarolasbol bögnek csak, plusz nem tud mit kezdeni sem a helyzettel, es inkabb bevagja hogy szakitsunk.


Valoszinü ez abbol jöhet amig a szavainkat tetteinket tudatosan tudjunk iranyitani addig az érzelmeinket nem. A racionalis gondolkodast keresztbe huzza az erzelmi oldal.


Arab katonaknal az sem veletlen hogy màr gyerekkorban kezdik a kiképzést, azaz naluk nem az anyai szeretet kötödes a lenyeg mint itt a pszichologusok szerint a gyereknevelesben, mert pont az fog felnöttkent akadalyozni abban hogy kimeletlen harcos légy

2019. aug. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az exem karacsonykor azert akart szakitani mert pont egyszerre egy nap gyültek össze a rokonok nalunk is meg naluk is ezert muszaj volt aznap külön karacsonyoznunk mert nem tudtunk mindket helyen egyszerre lenni. Az anyjaval jöttek velem leülni nagybeszelgetesbe kezdeni erröl, jöttek azzal is ha majd gyerekünk lesz es akkor is igy alakul en viszem a gyereket is magammal, ebböl hatalmas problemat krealtak, en elöször nevettem is egy nagyot hogy ezen hogy lehet problemazni a karacsony eleve több napbol all együtt megyünk ide oda ha van is egy ilyen nap az nem katasztrofa egy kapcsolatban, de amikor lattam hogy ök tovabbra is csendben pislognak ràm gondterhelt arccal rajöttem hogy tenyleg komoly problemanak hiszik. Es tenyleg a szakitasrol van eppen szo. A szeretet szerelem meg kerdem en az nem szamit??


Es érveltem egyedül ellenük, ugy ereztem hülyèkkel tàrgyalok, jöttek a könnyek is hogy elveszitem a barátom ez miatt, es csak lehajtottàk a fejüket, hogy ugy néz ki nekünk annyi, szétmegyünk

2019. aug. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit a #3-as írt. Ösztönösen elfojtod a negatív érzelmeidet, gyűlik benned a harag, és mikor meggyengül a kontrollod valamilyen konfliktushelyzetben, látszólag indokolatlan mennyiségű érzelem tör fel, amire a tested ösztönösen könnyekkel reagál, a tudatod pedig zavarodottsággal és szégyenérzettel, és ettől csak rosszabb lesz.


Tanuld meg levezetni a haragodat azon a tárgyon/emberen, aki közvetlenül okozta. Sokkal jobban fogod érezni magad, és egyébként szarrá fogsz menni idegileg, ha lenyeled az indulataidat.

2019. aug. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!