Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztétek már kevésnek magatok...

Éreztétek már kevésnek magatokat? Hogy bárki más jobb, érdekesebb, viccesebb, de te nem. Mit tettek ilyenkor?

Figyelt kérdés
2019. aug. 4. 07:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Önismeret,önszeretet,önelfogadás és öntisztelet tanulás.

Ez amolyan áldozatmentalitás, tudatalatt amit mondogatsz magadnak és ahogy beszélsz magadról vagy gondolsz magadról azt a tudalattid mind felszívja és úgy fogod te is kezelni magad. Én így éltem évekig, hogy azt hittem hogy én kevés vagyok,értéktelen, nem érdemlem meg a jót...stb

Olvass könyveket, ismerd meg magad a válaszok is benned vannak. Máshogy fogod látni így már majd később az embereket és magadra is máshogy fogsz tekinteni, viszont ez nem egy nap ez egy hosszú és nehézségekkel/kitartással teli út. :)

2019. aug. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Kérdező, neked súlyos önbizalomhiányod van.

2019. aug. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon jó amit írsz, pont elkezdtem nézegetni mit tehetnék ellenne és ezeket adta be a google is... önszeretet kell meg megfelelési kényszert legyőzni.


De ti nektek mi segített ? Hamar változott a helyzet? Mi van ha a páromat érzem sokkal jobbnak mint magam?? Ő lazább, bulid abb, érdekesebb... Én meg üllök csendben és nem tudok tombolni meg semmi érdekeset felhozni se

2019. aug. 4. 07:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Soha.
2019. aug. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Állandóan. Elfogadtam :)
2019. aug. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Folyamatosan, mindig is küzdöttem ezzel, de egy-két éve sokat romlott a dolog. Mindenki sikeres, eredményei vannak a munkában(pedig azok pont vannak nekem is), jó a magánélete, vitte valamire, érdekes, mozgalmas az élete, sokkal több, jobb nálam. Magam egy nagy nullának tartom, akinek semmi élete nincs, csak úgy elvan. Az önszeretet, elfogadàs hiánya a gond nálam is. Illetve pozitív visszajelzéseket is ritkán kapok másoktól, magammal meg nem vagyok annyira jóban, hogy magamtól önbizalmam legyen. És tényleg annyira bele lehet ebbe az áldozatszerepbe keveredni, nekem is "sikerült" teljesen bebeszélni magamnak.

Én elkezdtem pszichológushoz járni, nem tudom, fog-e segíteni, meglátjuk. Szeretném megtanulni kezelni ezeket a szorongásokat.

Most összeírtam, miket szeretnék megtanulni, kipróbálni (hobbi, sport, utazás, ilyenek), ezekkel akarom színesíteni az életem, illetve kicsit új környezetbe kerülni, hátha lesz közte olyan, ami ad a magabiztosságomhoz is.

2019. aug. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

De legalább már te is elkezdted. :)


Nem könnyű az biztos... néha szoktam youtuben hallgatni ilyen témájú videókat és érzem hogy utána egy picit jobb. De olyan hamar visszaesek .."Én nem vagyok érdekes,se bulis, se szórakoztató ..." bár vannak ilyen típusú emberek, ezt is el kellenne fogadnom? Nem jó társaságokba voltam eddig ?!

2019. aug. 4. 08:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Most is ezt érzem. Mindennap.
2019. aug. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is az is a bajom, hogy sosem voltam az a bulizós, ereszd el a hajam típusú, nagy társaságot kedvelő, harsány valaki, nem is kerestem soha az ilyen embereket. Pedig alapvetően szeretek emberek között lenni, tudok oldott, jó humorú lenni, de inkább kisebb társaságban. Emiatt nincsenek is igazán barátaim sajnos.

Amúgy ez hülyeség, hogy nem vagy érdekes, szórakoztató stb. Az eszemmel tudom magamról is, hogy nem így van, csak a lelki nyavalyák miatt gondoljuk így. De ettől még gátol, ezen a szemléleten kellene változtatni.

Egyébként nekem is van olyan ember, akihez mindig mérem magam és sajnos többnyire kisebbrendűségi érzésem van. Ez különösen megnehezíti a dolgokat, mert amúgy meg nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni, de hát baromi nehéz magabiztosnak stb.látszani mellette.

2019. aug. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is éreztem sokáig. Sokat olvastam a dologról, aztán egyszer átfordult a dolog. Nem tudom, mitől, most azt próbálom megfejteni, hogy a jövőben el tudjam kerülni.
2019. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!