Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eközül a két becézés közül...

Eközül a két becézés közül szerintetek melyik szebb, melyik jobb Krisztinára? Kriszta, vagy Kriszti?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok; hogy pl tegyük fel, most csak eközül a két Krisztina-becézés közül lehetne választani.


Ti melyiket szeretitek jobban, vagy szerintetek melyik szebb, klasszabb, melyiket használnátok szívesebben, hogyha ti akarnátok így hívni valakit; vagy ha pl így hívnának, akkor melyiknek örülnél jobban, ha melyik lenne a becézésed?


Csak kíváncsi vagyok; hogy mások melyik megszólításnak örülnének inkább.


(Nem így hívnak , és a gyerekemnek más nevet tervezek, de egyébként ez is szép, és amúgy én Tinának hívnám, ha lenne egy Krisztina nevű gyerekem, de most tegyük fel, hogy eközül a kettő közül kéne választani, hogy Kriszti, és Kriszta. Szerintetek ebből a kettőből melyik a szebb, vagy melyiket viselnétek el jobban magatokon, vagy melyiket esik jobban kimondani?:))


PL ha tegyük fel, valaki ezt a nevet kapná, és akkor ha már kisgyerek korától vagy Krisztáznák, vagy Krisztiznék? Melyik lenne jobb?:) Melyik a kellemesebb, vagy melyik passzol jobban szerintetek egy Krisztinához, vagy valamelyik esetleg túl kemény becézés, vagy túl lágy? Ti mit gondoltok erről.


Csak nagyon-nagyon kíváncsi vagyok; hogy ti melyiket tartjátok magatokhoz közelibbnek, pl ha így hívni kell valakit, vagy ha pl a ti nevetek lenne.


Vagy például most még eszembe jutott egy gondolat, hogy mennyire szívesen használnátok esetleg becézés nélkül, hogy mást megszólítani Krisztinaként, vagy titeket? :)


Csak érdekel, hogy ki melyiket bírná jobban eközül a két név, két becézés közül. :) Mert én amúgy nem tudom eldönteni, hogy ha tegyük föl, Krisztina lennék, akkor melyik megszólításnak örülnék jobban. (Ha mondjuk ez a kettő variáció lenne.:)) Mást meg meszólítani végülis mindegy, mert ez egy jó név. :)


De ti melyiket használnátok szívesebben, akár magatokra, akár másra, ha tegyük fel, csak ez a kettő lenne? :)


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2019. aug. 4. 15:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy még esetleg személyiség-függő is, hogy pl egy vagányabbnak, lazábbnak esetleg jobban áll egy Kriszta, de egy kicsit ilyen mégjobban csajosabbnak mint a másik, lehet, hogy jobban állna pl egy lágyabb, egy Kriszti. De most nem tudom, hogy ettől el kéne -e vonatkoztatni, de kíváncsi vagyok, hogyha pl titeket Krisztinának hívnának, vagy ti így akarnátok mást becézni, akkor melyik tetszene jobban; melyik lenne a népszerűbb; hogyha például ti Krisztinák lennétek, és választhatnátok; vagy például abban választhatnátok, hogy -tegyük fel tehát, hogy csak ez a kettő lenne,és akkor szívetek szerint inkább hogyan hívnátok a másikat, hogyha mondjuk pl rátok bízza.
2019. aug. 4. 16:03
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Én szeretem az emberek teljes nevét használni, becenév nálam úgy játszik, ha kapta valami után.

Morzsi, fóka, kiki (Ő pont Krisztina)..

2019. aug. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem személyiségfüggő.

Egy kedves, segítőkész, ártatlan lány egyértelműen Kriszti, egy vadóc, belevaló, nagyszájú csajszi meg tuti Kriszta

2019. aug. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy komoly kérdés ,nem lehet olyan egyszerűen megválaszolni,úgyhogy most elmegyek egy hétre dél ázsiába meditálni,és ha visszajöttem közlöm a helyes választ.
2019. aug. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus.. Elfáradtam ettől a kérdéstől.

A Kriszta tetszik jobban.

2019. aug. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mire végigolvastam én is, mert kb. 20-30 mondaton keresztül kérdezed ugyanazt. Válaszolok:

Az unokatestvérem Kriszta, mert kislány kora óta így hívták a szülei és mindenki más is. El nem tudnám képzelni másként.

A lányom is Krisztina, ő egyszerűen csak Kriszti. Ő is mindenkinek Kriszti. Nyilván van barátnői körben beceneve. Ő sem kislány, 28 éves.

Szóval a lényeg, és amiért válaszolok, egyikük Kriszta, másikuk Kriszti. Így hozta az élet. Teljesen megszoktuk, és ők is.

2019. aug. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöldek! :)
2019. aug. 4. 21:53
 8/15 anonim válasza:
100%
A harmadikkal teljesen egyetértek, ha Krisztit hallok egy visszahúzódó, de kedves, egyszerű lányra gondolok, ha pedig Krisztát, akkor egy vagány, magabiztos fiatal csajszira. :)
2019. aug. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld! :)
2019. aug. 5. 17:55
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem Krisztinának hívnak, de agybajt kapok a Kriszti becézéstől.

Mindig is Kriszta voltam. A Krisztit félénk, csöndeske lánynak képzelem el, és én korántsem vagyok ilyen. Talán egy kicsit túl nagy is a szám. :)

2019. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!